Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Need on 4 parimat nutitelefoni 2018 kevadel
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Telefon tunneb mind nägupidi ja räägib minuga, aga millal ta minu eest tööd tegema hakkab? 2018 aasta esimestel kuudel tulevad neli telefonitootjat välja oma uute tippmudelitega, mis just seda teha lubavad.

Telefonid on tänaseks viidud juba sellisele tasemele, et millegi innovatiivse ning erakordsega välja tulla on ülimalt keeruline. Telefon tunneb oma kasutajat juba nägupidi, kaamerad teevad pilte, mis vastavad peegelkaamera tasemele ning ülikiired protsessorid on saavutanud tippkiirused.

Tootjad keskenduvad tuleval aastal eelkõige aku kestvuse parandamisele ja kogu telefoni esikülge katvale ekraanile. Eelmisel aastal tuli Apple iPhoneX puhul välja Face ID-ga ja tundub, et teised telefonitootjad liiguvad oma lipulaevadega samas suunas. OnePlus 5T ja Samsung A8 (2018) on seda juba igatahes teinud.

Mis meid sel kevadel ees ootab?

Samsung Galaxy S9/S9+

Vaieldamatult üks 2018 esimese poolaasta oodatuim nutitelefon. Kuulduste järgi suurem, õhem ja kiirem kui kunagi varem ning iPhone X’le sarnaselt koos näotuvastusega. Samsung S9 disain on tõenäoliselt küllaltki sarnane eelmise aasta S8-ga ja sahistatakse, et esmakordselt saab S-seeria telefon endale ka topeltkaamera. Seni on seda õnne saanud nautida ainult Samsung Note 8.

2018 telefonid

Väidetavalt saab uuel seadmel olema 4 GB muutmälu asemel 6 GB mälu. Sisseehitatud stereokõlarid lubavad paremat helikvaliteeti kui ühelgi teisel telefonil seni olnud on ja uuendatud kaamera peaks kõigil filmihuvilistel silmad särama panema – S9 saab sarnaselt eelmise aasta Sony tippmudelitele (nt XZ Premium) võimekuse teha Super Slow Motion videosid (näidisvideo). Räägitakse, et aegluubis filmitud klipi kvaliteet pidavat tunduvalt parem olema.

Avalikkuse ette peaks uus mudel jõudma juba järgmisel kuul Barcelonas toimuval esmaesitlusel.

Huawei P20/P20 Pro

Kuulduste kohaselt saab Huawei P20 (mõnes kohas räägitakse sellest ka Huawei P11 nime all) mudelil olema kolm tagumist Leica kaamerat, äärest-ääreni ekraan ja märgatavalt parem akukestvus kui P10-l. Matemaatika siin on lihtne - kolm sensorit koguvad valgust kolm korda enam, seega peaks hämaras tehtud pildid olema teravamad ja heledamad kui varem.

Sarnaselt teiste tootjate lipulaevadele võtab ka Huawei uue mudeli puhul kasutusele näotuvastuse. Levivad kõlakad, et ära on kaotatud kõrvaklapiauk ning telefoni ülaosa pidavat meenutama viimati avalikkuse ette jõudnud iPhone’i mudelit. Kas P20-st saab sarnane müügihitt nagu oli seda Huawei P10? Ainult aeg näitab.

Sarnaselt Samsungile peaks esmaesitluse aeg jääma samuti veebruarikuu teise poolde.

2018 telefonid

Nokia 9

Nokial ei ole pikka aega olnud korralikku lipulaeva ning kuulduste kohaselt saab selleks just Nokia 9.

Sarnaselt teiste tootjate 2018 lipulaevadele on anonüümsete allikate sõnul uuel mudelil 5,5-tolline äärest-ääreni ekraan, mahukam aku ja silmaiirise skänner. Lisaks eelpoolmainitule on tegu alumiiniumist korpusega, ümarate servadega ja veekindla mudeliga.

Suure tõenäosusega tuleb Nokia 9 tagaküljele kaks kaamerat, mõlemad 13 MP ning koos Zeizz optikaga. Rõõmustada saavad ka Androidi fännid, kuna telefon tuleb karbist välja varustatud Android 8.0-ga.

Eelduste kohaselt tehakse jaanuari lõpus teatavaks, mis telefoniga täpsemalt tegu on ning millal ta Eesti poelettidele jõuab.

Sony Xperia XZ1 Premium

Kui Sony on sama disaini viljelenud alates oma Z seeriast, siis nüüd lubatakse avalikkuse ette tuua täiesti uues kuues telefon. XZ1 Premium on tõenäoliselt ka veekindel ja senisest mahukama akuga. Telefonil on kuulduste järgi 4K ekraan ja operatsioonisüsteemina peal Android 8.0 Oreo.

Ka Sony uut mudelit näidatakse esmakordselt maailmale veebruarikuu teises pooles. 

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!