Tele2 blogi
Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!
Tele2 blogi
Uus aasta, uus telefon. Samsung lisas enda A-seeria telefonide rivistusse Audit meenutava nimega A8 ning täitsa võimalik, et tegu on parima keskklassitelefoniga, mis hetkel saadaval.
Välimus
A8 on välimuselt üpris sarnane Samsung Galaxy S8-ga ning kaugelt vaadates võib ta isegi meenutada Google Pixel 2 XL-i. Telefon on piklik ning tal on suur ning äärest ääreni ulatuv 5,6-tolline ilus Super AMOLED ekraan. Ta pole küll nii kumer ja nii õhukeste servadega kui S8, aga käes on teda sellegipoolest mugav hoida. Võib-olla on see isegi hea, sest S8 puhul on olnud etteheiteid, et peopesaga võib kogemata kumera ekraani ääre pihta minna.
Telefoni ehk ainus suurem miinus asub selle paremal küljel. Nimelt on just sinna - pauerinupu kohale - otsustanud Samsung asetada telefoni kõlari. Natuke mõistmatu samm, arvestades et allotsas on kõlari jaoks ruumi küll. Võib-olla on see ainult minu eripära, kuid tundub, et telefoni käes hoides on väga lihtne sõrmega kõlar kinni katta. Kui aga seda mitte teha, siis saund on sedavõrd pisikese kõlari kohta väga hea.
Samsung on lisanud A8-le ka Always On Display, mis kuvab ekraanile olulise info (nt kell ja teavitused) ilma seadet lahti lukustamata. Väga mugav igatahes.
Trumpäss - kaamera!
Nüüd telefoni trump - esikaamera(d). Kui oleme harjunud, et telefoni tagumisele küljele topitakse kaks kaamerat, siis Samsung keeras selle põhimõtte pea peale. A8 on varustatud kahe esikaameraga (16 ja 8MP, mõlemal f/1.9), mis tähendab, et sul on võimalik reaalajas sättida pildil oleva inimese tausta hägusust ehk bokeh efekti sättida. Tegime testklõpsud ja pilt on vapustavalt hea. Kindlasti üks parimaid telefoni esikaameraid üldse ning enda hinnaklassis vaieldamatult parim.
Tagakülg on varustatud ühe 16-megapikslise kaameraga (avasuurus igati tubli f/1.7) ning ka temas ei pea pettuma. Vaata ise:
Näotuvastus
Huvitava lükkena on telefonil ka iPhone X-st tuttav näotuvastus. Töötab üldiselt kenasti, kuid võrreldes Apple’i lipulaevaga on tal kaks olulist erinevust. Esiteks pluss - telefoni lahtilukustamiseks piisab lihtsalt pauerinupu vajutamisest ning ekraani vaatamisest. Ei pea tegema mingeid lisaviipeid. Teiseks miinus - pimedas näotuvastus natuke tõrgub. Muidu üldjoontes töötab näotuvastus kenasti.
Õnneks on A8-le alles jäetud sõrmejäljeluger, seega on kasutajal mitu võimalust telefoni avamiseks. Luger ise asub käele küllaltki mugavalt tagumise kaamera all. Jah, see tähendab, et sarnaselt S8-le on oht telefoni lahti lukustades näpuga kaamera pihta minna, kuid see on palju ebatõenäolisem, kuna luger asub kaamera all, mitte kõrval.
Varia
Telefoniga tuleb kaasa IP68 vee- ja tolmukindluse sertifikaat, seega ei pea kartma seadet kasutada ka kehvemates ilmaoludes. Mis IP68 täpsemalt tähendab, loe siit. Meeldiva üllatusena on uuenduse saanud ka Bluetooth, tulles karbist välja koos uue generatsiooni versiooniga 5.0.
Salvestusruumi jaoks on telefonil 32GB sisemälu, mis on laiendatav kuni 256GB võrra.
Aku mahutavus on 3000mAh, mis laadis end kiirlaadimise abil täis natuke enam kui ühe tunniga ning kestis ka tihedama kasutuse juures poolteist päeva. Laadimispordiks mõistagi USB-C. Seega ka selles kategoorias on kõik omal kohal olemas.
Elumärke näitab ka Samsungi virtuaalassistent Bixby, kelle äratamiseks pole sedapuhku enam eraldi nuppu. Mõne jaoks võit, mõne jaoks kaotus. Minu vajadused rahuldab ära ka Google Assistant.
Kokkuvõte
Samsung Galaxy A8 (2018) tuleb müügile hinnaga 499 €. Täpselt sama hinnaga on hetkel saadaval Sony Xperia XZ1 Compact, Huawei P10, OnePlus5 ning iPhone 6s. Reaalsed konkurendid A8-le on OnePlus5 ning Huawei P10, kuid minu süda kuulub just A8-le, kuna tema disain on ilusam, teda on mõnusam käes hoida ning kaamera on tippklass. Ainus asi, mida silmas pidada - telefoni tagakülg kriimustub päris kergelt, seega ümbrise ostmine on vältimatu.
P.S. Jätsin meelega mainimata kiiruse, protsessorid jne. Nendega on kõik lihtsalt korras, nii igav ka kui see ei tundu.