Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Mobiiliga parkimine

M-parkimine on makseviis, mis võimaldab tasuda parkimisteenuse eest mugavalt mobiiltelefoniga. M-parkimist kasutades on võimalik parkida eraparklates ja linnade tasulistel aladel.

SMS parkimine

Ühelt mobiilinumbrilt saab korraga parkida ühte sõidukit. M-parkimist saavad kasutada ainult Tele2 lepingulised kliendid.

Oota ära parkimise algust kinnitav sõnum ja veendu, et parkimist on alustatud.

Kui m-parkimine ebaõnnestub, palun kasuta parkimise eest tasumiseks teisi võimalusi (osta pilet parkimisautomaadist ja aseta pilet armatuurile).

Parkimise tsoonid ja tariifid

M-parkimist kasutades on võimalik parkida eraparklates ja linnade tasulistel aladel. Kui soovid leida parkimistsooni asukoha, on abiks järgmised alalehed:

Tasulised linnaparklad - https://www.parkimine.ee/
Citypark - https://www.eparkimine.ee/
EuroPark - http://www.europark.ee/

Parkimise alustamine 1902

Kirjuta SMS'i sõiduki registreerimisnumber ja parkimistsoon ning saada see lühinumbrile 1902. Autonumber kirjuta ilma tühikuteta, näiteks: 910GSM KESKLINN

M-parkimise alustamine maksab 0,40 €.

Tasuta minutid

Parkimiskell võimaldab avalikes parkimisalades Tallinnas ja Tartus parkida esimesed 15 minutit tasuta. Pärnus ja Viljandis saad tasuta parkida esimesed 30 minutit.
Kui soovid kasutada tasuta parkimisaega, pead kontrolörile parkimiskellaga või vastava kirjaliku teatega armatuurlaual teada andma parkimise algusaja. Kui lisad parkimistsooni koodile numbrikombinatsiooni vastavalt linnale kas 15 või 30, näiteks KESKLINN15, algab parkimine kohe, kuid raha hakatakse maha arvestama alles 15 minuti möödudes.

Näiteks 910GSM KESKLINN15
NB! Ära jäta parkimistsooni nime ja tasuta aja numbri vahele tühikut.

Kui tasulise parkimise tsoonis muutub parkimine mitte-tasuliseks, peatub ka parkimistasu arvestus. Kui Sa ei soovi, et mobiiliparkimine taas tasuliseks muutudes jätkuks, lõpeta parkimine.

Parkimise pikendamine 1901

Kui soovid parkimist jätkata, tuleb teha uus alustamistoiming, helistades lühinumbrile 1901, saates SMS-i numbrile 1902 või kasutada selleks nutitelefoni rakendust.

Parkimise lõpetamine 1903

Parkimise lõpetamiseks helista lühinumbrile 1903.

Vastu saad SMS-i parkimise lõpetamisest.

Parkimise saldo kontrollimine 1905

Helistades lühinumbrile 1905, saab kontrollida M-teenuste saldot, nende alla kuulub ka mobiilne parkimine. Kontojääk on alati märgitud ka tekstisõnumites, mis saabuvad sulle parkimist alustades ja -lõpetades.

Snabb

Snabb mobiilirakendust kasutades on võimalik parkida mugavalt parimatele parkimiskohtadele, kaasaarvatud eraparklates, sisehoovides ning tõkkepuude ja väravatega piiratud aladele. Snabb mobiilirakendus võimaldab ka parkimiskohta ette broneerida ning parkimise eest mobiiliarvega tasuda.

Vaata lisainfot teenusepakkuja Snabb kodulehelt.

Snabb äpis mobiiliarvega tasumine on võimalik kõikidel Tele2 klientidel.

Tehingu hinnale lisandub Tele2 mobiilsideteenuse teenustasu 0,40€ (km-ga).

PARGI.EE

PARGI.EE on mugav m-parkimise rakendus, kus on hea ülevaade parkimise aladest ja võimalus oma sõiduk kiirelt parkima panna või parkimine lõpetada. Samuti annab rakendus ülevaate kuni kuue kuu parkimise tehingutest ja info aktiivse parkimise maksumuse kohta.

Parkimiseks järgi rakenduse juhiseid.

Teenust saavad kasutada Tele2 lepingulised erakliendid ning kõnekaartide kasutajad.

Tehingu hinnale lisandub Tele2 mobiilsideteenuse teenustasu 0,40 € (km-ga).

Autlo automaatne parkimine (hetkel pole Tele2 arvega maksmine võimalik)

Tänaseks on paljud veendunud M-parkimise mugavuses, aga muutuv maailma pakub aina nutikamaid lahendusi ja nüüd on võimalik kasutada automaatse parkimise teenust. See tähendab, et tasulise parkimise alal valib auto ise õige parkimisala ning alustab ja lõpetab parkimise iseseisvalt. On ju lihtne.

Kuidas kasutada?

Selleks tuleb Autlo äpp alla laadida ning seadistada kas auto Bluetoothi kuulama või lisada autosse Autlo seade. Edaspidi saab äpp ise aru, millal ja kus auto parkimist alustab ning lõpetab, teavitades sellest läbi mobiiliteavituste (push notification). Parkida on võimalik nii eraparklates kui ka linnade tasulistel aladel.

Kui palju teenus maksab?

Parkimise hind on sama, mis mobiilsel parkimisel ja teenustasu lisandub mobiiliarvele. 
Lisainfo on aadressil www.autlo.com