Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Rändlus-
teenus

Tele2 kõnepaketid on mõeldud nii Eestis kui ka EL-is kasutamiseks ja Sinu pakett suure tõenäosusega juba sisaldab kõneminuteid, SMSe ja internetti ka EL-is tarbimiseks. Kui reisid EL-ist välja, on Sulle kasutamiseks Reisineti paketid, mida saad tellida SMSi teel.

Otsi riiki

Sisesta riik, mille hinnateavet soovid ja vaata, mis teenuse kasutamine seal maksab.

Pane tähele!

Juhul kui oled valinud ainult Eestis kasutamiseks mõeldud paketi, siis tasub reisile minnes oma pakett välja vahetada. Telefonipaketid leiad siit ning arvuti või ruuteri paketid siit. Kord kuus on paketivahetus tasuta.

Kui helistad Euroopa Liidust väljaspoole, on kõneminuti hind 2,28 € (sisaldab KM). Kõned maksustatakse 60-sekundi täpsusega.

Andmesidelimiit välismaal

Andmesidelimiidi teenus kehtib automaatselt kõigile Tele2 mobiiliklientidele, kes kasutavad välisriigi mobiilivõrkudes internetiteenust.

Kui on kasutatud 80% oma välismaal kasutatavast mobiilse andmeside limiidist, saadame meeldetuletava SMS-i teenuse kasutamise kulutuste kohta. Kui andmeside kasutamise limiit on saavutatud, katkeb mobiilse interneti ühendus ning edasine kasutamine on blokeeritud. Uue kalendrikuu saabumisel on ühenduse loomine välismaal taas automaatselt võimalik. Vaikimisi on kõikidele Tele2 mobiiliklientidele seatud 60 € suurune eelmääratud limiit, mida on võimalik muuta ning valida järgnevaid limiite: 15 €, 30 €, 120 € ja 180 €. 

Andmesidelimiidi teenuse kasutamine on Tele2 klientidele tasuta. Teenus kehtib kõikides välisriikides, kus kliendile on internetiteenus avatud.

Teenuse aktiveerimine

Kui oled teenuse iseseisvalt katkestanud, kuid soovid seda hiljem uuesti kasutada, tuleb saata SMS märksõnaga "TELLI" Tele2 numbrile +372 58 000 000. Tele2 aktiveerib teenuse automaatselt viimati kehtinud limiidi tasemel.

Kui klient on jõudnud mobiilse interneti kasutamise limiidini, kuid soovib seda jätkata, tuleb saata SMS märksõnaga "LISA" Tele2 numbrile +372 58 000 000. Tele2 nullib vaikimisi senise andmesideteenuse kasutuse ning taastab käesolevaks kalendrikuuks viimati kehtinud limiiditaseme.

Teenus on numbripõhine. Kui sul on mitu liitumislepingut, pead saatma tekstisõnumi igalt mobiiltelefonilt või modemilt, mille puhul teenust aktiveerida soovitakse. Sul on võimalik oma mobiilse interneti kasutamise saldot nullida nii palju kordi ühe kuu jooksul, kui soovid.

Teenusest loobumine

Kui soovid andmesidelimiidi teenusest loobuda, saada SMS märksõnaga "LOOBU" Tele2 numbrile +372 58 000 000. Sõnum lõpetab mobiilse interneti kasutamise piirangu välismaal.

Teenus on numbripõhine. Kui Sul on mitu liitumislepingut, tuleb saata tekstisõnum igalt mobiiltelefonilt või modemilt, millega soovid teenusest loobuda.

Eelteavitusest loobumine

Kui soovid loobuda 80% andmesidelimiidi eelteavitusest, saada SMS märksõnaga "LOOBUINFO" Tele2 numbrile +372 58 000 000. Eelteavituse taasaktiveerimiseks saada SMS märksõnaga "TELLIINFO" Tele2 numbrile +372 58 000 000.

Saldo kuvamine

Kui soovid teada millise summa eest on võimalik veel jooksval kuul andmesidet kasutada, saada SMS märksõnaga "SALDO" Tele2 numbrile +372 58 000 000.

Piirangute aktiveerimine

Uuemate nutitelefonide omanikel tasub teada, et telefonid on disainitud erinevate äppide jaoks sageli internetti kasutama. Seetõttu soovitame välismaale sõites vastavad võimalused oma mobiiltelefonis üle kontrollida ja soovi korral välja lülitada. Soovi korral on võimalik panna peale piirang, et Sul ei oleks võimalik internetti telefonis välismaal kasutada. Selleks pöördu lähimasse Tele2 esindusse või helista infotelefonil 6866 866.

Reisineti pakettide tingimused ja tsoonid
 • Reisinett on tsoonipõhine lisateenus, mida saab tellida SMS-i teel, kasutades tsoonipõhist märksõna.
 • Reisineti paketi tellimiseks tuleb saata SMS märksõnaga lühinumbrile 9575.
 • Reisineti paketti saad mugavalt ette tellida kuni 30 päeva enne sihtriiki jõudmist. Reisineti pakett aktiveerub automaatselt, kui jõuad sihtriiki.
 • Reisineti pakettidega saab mobiilset internetti kasutada riikides, mis on määratletud tsoonis, kus tellitud pakett kehtib.
 • Reisineti paketti saab kasutada kuni paketi mahu täitumiseni või ettenähtud perioodi (7 päeva, 14 päeva või 30 päeva) möödumiseni alates selle aktiveerimisest.
 • Kasutamata andmemaht aegub perioodi (7 päeva, 14 päeva või 30 päeva) möödudes.
 • Reisineti paketis sisalduva andmemahu 80% ja 100% täitumisel saab klient vastavasisulise SMS teavituse.
 • Peale andmemahu 100% täitumist piiratakse interneti kasutamist järgmiseks 24 tunniks ja peale 24 tunni möödumist hakkab kehtima tavahinnakiri.
 • Kliendil on võimalik 24 tunnine teenuse piirang tühistada, tellides uue Reisineti pakett või saates SMS-i märksõnaga LISADATA.
 • SMS märksõnaga LISADATA aktiveerib teenuse MB põhise hinnastamisega vastavalt kehtivale hinnakirjale.
 • Reisineti pakett ei toimi satelliitsidevõrkudes.
 • Tellitud paketti saab kasutada vaid konkreetse tsooni riikides.
 • Reisineti riikide tsoonid:

Tsoon A riigid: Ameerika Ühendriigid, Kasahstan, Türgi, Suurbritannia, Iisrael, Venemaa, Sveits, Ukraina, Moldova, Uus-Meremaa, Austraalia, Lõuna-Korea, Lõuna-Aafrika Vabariik, Montenegro, Ghana, Gruusia, Albaania, Sri Lanka, Taiwan, Kuveit, Malaisia

Tsoon A tellimiskoodid:

1GB tellimiseks(kehtib 7-päeva) saada sms numbrile 9575 sisuga: A1GB

5GB tellimiseks(kehtib 14-päeva) saada sms numbrile 9575 sisuga: A5

10GB tellimiseks(kehtib 30-päev) saada sms numbrile 9575 sisuga: A10
 
Tsoon B riigid: Iraan, Singapur, Bosnia ja Hertsogoviina, Serbia, Andorra, Hongkong, Tai, Aserbadžaan, Kõrgõzstan, Palestiina, Guinea, Macau, Kanada, Qatar, Armeenia, Indoneesia, Mehhiko, Usbekistan, Filipiinid, Bahrain, Valgevene, Peruu, Guatemala, Jaapan, Makedoonia

Tsoon B tellimiskoodid:

1GB tellimiseks(kehtib 7-päev) saada sms numbrile 9575 sisuga: B1

3GB tellimiseks(kehtib 14-päeva) saada sms numbrile 9575 sisuga: B3

5GB tellimiseks(kehtib 30-päeva) saada sms numbrile 9575 sisuga: B5
 
Tsoon C riigid: Kolumbia, India, Brasiilia, Tšiili, Kambodža, Paraguay, Puerto Rico, Argentiina, Ecuador, Vietnam, Saudi, Araabia, Hiina, Myanmar, Egiptus, Uruguai, Dominikaani Vabariik, Nicaragua, Tadžikistan, Anguilla, Antigua and Barbuda, Barbados, Kaimanisaared, Costa Rica, Grenada, Montserrat, Saint Kitts and Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent and The Grenadines, Turks and Caicos, Araabia Ühendemiraadid

Tsoon C tellimiskoodid:

1GB tellimiseks(kehtib 7-päeva kehtib) saada sms numbrile 9575 sisuga: C1

3GB tellimiseks(kehtib 14-päeva)  saada sms numbrile 9575 sisuga: C3
 
Tsoon D riigid: Panama, Maroko, Omaan, Mongoolia, Jamaica, Bangladesh, Uganda, Algeeria, Guyana, Aruba, Tuneesia, Rwanda, Monaco

Tsoon D tellimiskoodid:

1GB tellimiseks(7-päeva kehtib) saada sms numbrile 9575 sisuga: D1

Enne välismaale minekut

Enne välismaale minekut:

 • Vaata üle oma krediidilimiit, kas see on piisav?
 • Kas mobiiltelefon toetab reisi sihtkohariigis kasutusel olevat võrgu sagedust?

Infot selle kohta, milliseid võrgu sagedusi telefon toetab, leiad telefoni kasutusjuhendist või internetis telefoni funktsioonide nimekirjast. 

Helistamine ja kõnede suunamine välismaal

Välismaal helistamiseks vali sümbol "+" ja number koos rahvusvahelise suunakoodiga.
Näiteks: Helistades välisriigist Eestisse Tele2 klienditeeninduse numbrile 6 866 866 vali: +372 6 866 866 ja helista.

Kõnede vastamine välismaal

Kõnele vastamine välisriigis viibides toimub nii nagu Eestiski. Sealjuures tasub Sulle helistaja nii, nagu helistaks ta Eestis, vastavalt oma teenuspaketi kõneminuti hinnale, Sina vastavalt välisriigis vastuvõetava kõneminuti hinnale.

Kindlasti tasub eelnevalt uurida sihtriigi mobiilioperaatorite tingimusi, sest kõnedele vastamise hinnad võivad operaatorite lõikes olla vägagi erinevad.

Kõnede suunamine välismaal

Välisriigis kõnede suunamisel tuleks arvestada, et erinevaid suunamistüüpe hinnastatakse erineval põhimõttel:

 • Kui telefoni suunamiseks on seatud eritingimused (näiteks suunatakse vaid siis, kui telefon on hõivatud, levist väljas või välja lülitatud), rakendatakse teenuse maksumuse arvestamisel rahvusvahelisi tariife.
 • Kui edasi on suunatud eranditult kõik kõned, siis rahvusvahelisi tariife ei rakendata ning arveldus toimub tavatingimustel.
Välismaal olles kohalikule eritariifsele numbrile helistamine

Hind koosneb:

1. Tavapärasest rändluses tehtud väljuva kõneminuti hinnast (Euroopa Liidus üldjuhul tasuta)

2. Meie rändluspartneri poolt määratud eritariifsele numbrile helistamise hinnast. Täpse hinna saad teada, kui võtad ühendust välisoperaatoriga, kelle teenuseid antud riigis kasutad.

Eesti piiriäärsed elanikud

Eesti piiriäärsete alade elanikel palume tähele panna, et mobiiltelefon asuks Tele2 Eesti võrgus. Juhul, kui mobiiltelefon satub Eestis asudes välisriigi võrku, tasustatakse teenuste kasutus vastavalt rändluspartneri hinnakirjale. Selle vältimiseks soovitame telefonil automaatne võrgu valik maha võtta ning telefon seadistada käsitsi Tele2 võrku. Täpsemad juhised leiad telefoni kasutusjuhendist.

Piiriäärsed piirkonnad ja satelliitsidevõrgud

Tähelepanelik tasub olla mitte ainult Eesti piiriäärsetel aladel, vaid ka mitmes Euroopa riigis reisides on oht, et telefon lülitub ise teise väljaspool EL-i riigi võrku. Kõige rohkem on taolisi juhtumeid Itaalias, Prantsusmaal ja Saksamaal reisides, kui satutakse Šveitsi piiri lähistele. Sarnane olukord võib tekkida ka Lõuna-Prantsusmaal, kus Monaco ei kuulu Euroopa Liitu.

Sateliitvõrgud on kohtades, kuhu operaatorite võrgud ei levi – näiteks lennureisil, rannikust kaugel kruiisil, on võimalus ühenduda internetiga satelliitsidevõrgu kaudu. Kuna megabaidi maksumus satelliitside võrgus on oluliselt kõrgem, siis soovitame satelliitvõrku kasutada vaid teadlikult ja kriitilise sidevajaduse puhul. Vajadusel saab sateliitvõrkudesse lubamise aktiveerida iseteeninduses. Algselt on sateliitvõrgud keelatud, et pakettides Interneti tarbimine oleks turvaline ning ebameeldivaid üllatusi ei tuleks.

Rändluses olles nutitelefoni andmeside välja lülitamine

Nutitelefoniga reisile minnes tuleb meeles pidada, et nutitelefon võib luua taustategevusteks soovimatu andmeühenduse. Isegi kui seadmes on andmerändlus välja lülitatud, võivad LTE/4G standardist tulenevalt tekkida rändluses hetkelised andmesidesessioonid.

Kui reisi ajal ei ole soovi ega vajadust kasutada andmesidet, siis lisaks andmerändluse väljalülitamisele tuleks 4G võrgu asemel valida 2G või 3G. 

Andmeside väljalülitamiseks rändluses vali oma seadmes: Seaded -> Rohkem -> Mobiilsidevõrgud -> Andmesiderändlus -> Ei. 
2G/3G võrgu valikuks: Seaded -> Rohkem -> Mobiilsidevõrgud -> Eelistatud võrgutüüp -> 2G/3G.

Erinevates seadmetes võivad menüüpunktid erineda.