Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Kontrolli Tele2 levi

Selleks on Sul kaks võimalust:

1) Kiiruse mõõtmine praeguses asukohas toimub Sinu asukohas ja näitab reaalset netikiirust Sinu praeguse teenusepakkuja ühenduse põhjal. Tulemuse täpsus sõltub sellest, kas anda brauserile ligipääs oma asukohale.

2) Kiiruse mõõtmine aadressi järgi põhineb leviennustusel ning arvestab võrgus esinevat koormust. Saavutatav kiirus ei ole maksimum ega miinimum, kuid viitab kasutaja prognoositavale keskmisele kiirusele tipptunnil. Kui Su aadressi ei leitud või soovid teada, kuidas on netilevi metsade vahel, siis märgi kaardil asukoht, mida soovid kontrollida.

Tundub, et Sinu poolt otsitud asukohas on netti jagatud ainult näpuotsaga. Siiski ei tasu pead norgu lasta, kuna iga olukorda on võimalik parandada. Vaata allpool lähemalt, kuidas.

Elan korteris

Tele2 neti saad korterisse tuua näiteks Huawei B818 ruuteriga. Ruuteri tööpõhimõte on lihtne: pane SIM-kaart sisse, ruuter vooluvõrku ja kodus ongi nett olemas! Parima kasutajakogemuse jaoks tuleb leida ruuterile sobivaim võimalik asukoht – akna lähedal ning suunatud lähima tugijaama poole.

B818 võimaldab kiiruseid kuni 1600 Mbit/s alla ja 150 Mbit/s üles. Ruuteriga saad korteris luua nii 2,4 GHz kui ka 5 GHz Wi-Fi leviala. Võimalusel soovitame alati kasutada viimast sagedust, kuna see toetab suuremaid kiiruseid ja ei ole kortermajades niivõrd ülekoormatud. Tele2 e-poest leiad ka Huawei B628 ruuteri, aga kuna too on paari kategooria võrra nõrgem mudel, siis teda Sinu asukohas kasutada ei soovita.

Kuna Sinu asukohas pole suurepärane levi, siis soovitame mõelda 4G ruuteri kõrval ka lisaantenni kasutamise peale. B818 ruuteriga saad levi parandamiseks kasutada Huawei AF79 lisaantenni. Antenni saad asetada näiteks akna kõrvale ja suuna ta lähima tugijaama poole. NB! Sobib kasutamiseks vaid sisetingimustes.

Kui soovid nõu, kuhu täpselt ruuter paigutada või antenn suunata, pöördu julgelt Tele2 klienditoe poole.

Elan eramajas

Tele2 neti majja toomiseks on Sul kaks peamist varianti. Kuna Sinu asukohas pole kõige parem levi, tuleks kasutada kas välimodemit või lisaantenne.

1) Parima levi tagamiseks soovitame kasutada Huawei välimodemi komplekti koos spetsiaalse ruuteriga. Huawei B2368 F20 on modem, mis püüab õhust 4G signaali ja edastab selle kaabliga ruuterisse, et kiire nett õuest tuppa tuua. Modemi ja ruuteri ühendamiseks on vajalik CAT6 või CAT5e kaabel RJ45 otsikuga (10-meetrine kaabel komplektis sees). Modem võimaldab allalaadimiskiiruseid kuni 584 Mbit/s ja üleslaadimist kuni 150 Mbit/s.

2) Huawei B818 ruuteriga saad levi parandamiseks kasutada Huawei AF79 lisaantenni. Antenni saad asetada näiteks akna kõrvale ja suuna ta lähima tugijaama poole. NB! Sobib kasutamiseks vaid sisetingimustes. 

Kui soovid nõu, kuhu täpselt ruuter paigutada või antenn suunata, pöördu julgelt Tele2 klienditoe poole.

Mobiilne lahendus

Liigud palju ringi ja ei soovi alati telefoni akut hotspotiga kurnata? Siis on Sinu jaoks hea valik Huawei E5783 B-230 taskuruuter. Pangakaardi suurune ruuter on hea valik näiteks liikuvale kontorile, siis kui sülearvutis või tahvelarvutis SIM-kaardi pesa ei ole. Pista SIM-kaart sisse, taskuruuter taskusse (sealt ka nimi) ja Sul on alati nett Sinuga kaasas. Hea valik ka nädalavahetusel suvilasse minejatele. Akut jagub kuni 8h kasutamiseks. 

Netikiirused kuni 300 Mbit/s ja ühe taskuruuteri poolt loodud Wi-Fi võrgu külge saab ühendada kuni 10 seadet.

P.S. Kui Sul on võimalik ruuter elektrivõrku ühendada, võid ka teisi Huawei ruutereid kaasas kanda!

Siselevi vajab parandamist 

Juhul kui Sul kodus erinevate tubade vahel kiirused kõvasti kõiguvad, soovitame Wi-Fi siselevi parandamiseks kasutada Google Nest Wifi komplekti. See aitab näiteks suuremate elamiste puhul, kus modem asub elutoas, aga magamistuppa netti ei jagu. Komplekt koosneb Google Wi-Fi ruuterist ja Google Wi-Fi Meshist ehk teisisõnu võimendist. Kui Sinu kodu on alla 210 ruutmeetri, suudab komplekt katta kogu kodu kenasti Wi-Fi võrguga. 

Pane tähele, et seadme kasutamiseks on vaja modemit.

Miks Tele2?

Piiramatu

On aeg loobuda piirangutest! Pakume võimsaid pakette, milles on piiramatult netti, kõnesid ja SMSe. Tele2 kiire võrk katab 99% Eestist ning annab võimaluse olla alati mobiilne ja piiramatu.

Mõistlik hind

Oleme vabad bürokraatiast ja mõttetust raiskamisest ning saame seeläbi pakkuda kvaliteetset teenust turu parima hinnaga. Tele2 väärtustab klientide aega ning seepärast on hinnastamine aus ja arusaadav.

Vabadus

Meie kliendid on oma otsustes vabad ning me ei hoia kedagi vägisi kinni. Usume, et hea suhte aluseks on kvaliteetne teenus ja terve mõistus, mitte keerulised lepingud, arutud nõudmised ja leppetrahvid.

Parim teenindus

Teeme kõik selleks, et meie kliendid kogeksid kõige südantsoojendavamat teenindust Eestis. Pole vahet, millistes kanalites meiega suhelda, pakume alati parimat. Räägime probleemidest avatult ja lahendame need kiirelt.