Tele2 blogi
Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!
Tele2 blogi
ÜRO Rahvusvahelise Telekommunikatsiooni Liidu hiljutise küberturvalisuse raporti kohaselt on Eesti üks maailma juhtivaid küberturvalisuse riike, mis kinnitab meie tugevat digiriiki ja arenenud küberkaitsesüsteeme. Suur osa tööst on aga endiselt ees, et aidata küberturvalisuse osas järele neid, kes on teadlikematest maha jäänud ning teha ettevalmistusi tuleviku ohtudeks, kirjutab Tele2 Eesti IT turvaspetsialist Triin Palts.
Uude koju kolides tuleb esimese sammuna võtta ette netipaketi valimine. Pealtnäha lihtne ülesanne võib pakettide ja pakkujate virr-varris keeruliseks osutuda ning sõpradelt nõu küsides kostub sageli vastuseks: "peaasi, et kaabliga võtad!" Mida see täpsemalt tähendab ja kuidas erineb kaabliga nett üle õhu levivast ehk mobiilsest, selgitab Tele2 erakliendi netiteenuste valdkonnajuht Grete Liis Piller.
Kui vahetada telefoni iga paari aasta tagant, siis paratamatult kerkib küsimus, mis vana telefoniga ette võtta. Pärandada nooremale sugulasele, proovida maha müüa, kasutada tagasiostuteenust või jätta lihtsalt igaks juhuks kappi seisma? Kui otsus langeb müügi kasuks, siis see artikkel on Sulle.
Peame kohe ausalt üles tunnistama, et Tele2 Piiramatu Klubil on üks probleem – sellega ei ole võimalik MITTE kokku hoida. Lihtsalt astud klubisse ja juba hoiadki kokku – ühteaegu nii raha, kui ka inimestega**. Õnneks on Piiramatul Klubil ka üks suur mitte-probleem – sisse saada on ülilihtne, kuna Sa ise lood selle klubi. Ja mis kõige parem – Piiramatut Klubi ei pea tegema ainult pere või sõpradega vaid ka – waaait for iiiit – endaga! Aga kuidas täpselt siis? Aga vot nii.
Kui 2000ndatel aastatel võisid pimedal ajal koju jalutades enesekaitseks kasutada Nokia 3310 mini-telliskivi, siis tänapäeva nutiseadmed on selles valdkonnas tunduval nutikamad. Kõik moodsad nutikellad suudavad sinu tervist jälgida ja näiteks Samsung Watch Ultral on eraldi nupp, mis hädaolukorras sireeni aktiveerib. Kuidas aga saavad nutitelefonid su elu päästa?
Telekommunikatsioonisektor on pidevas muutumises, et rahuldada üha kasvavaid tarbijate vajadusi. Üks suurimaid muutusi, millega Eesti telekommunikatsioonioperaatorid praegu tegelevad, on 3G võrkude sulgemine, et suunata ressursse kaasaegsemale 5G internetile.
Septembrikuu terendab ja paljud lapsed seavad õige pea esmakordselt sammud kooli poole, mis tähendab enamasti ka esimese nutiseadme ostu. See paneb vanemad aga keerulise küsimuse ette: ühelt poolt ei tahaks liiga vara lapsele nutiseadet osta, aga samas on vaja temaga kuidagi ühenduses olla. Tele2 seadmeäri juht Alar Kaljo selgitab, millele peaksid lapsevanemad mõtlema ja kuidas teha sobiv valik.