52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Hitihoiatus! Need on 2019. aasta oodatuimad telefonid
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

2018. aasta nutitelefonide seas ruulisid kulmud, võimalikult suur hulk kaameraid, juhtmevaba laadimine ja tehisintellekt. Pigem sai rääkida evolutsioonist ja mitte revolutsioonist. Kas sel aastal on revolutsiooni oodata ja mis telefonid need aasta kõikse tähtsamad on?

Ennustamine on tänamatu töö, seega võib võtta pigem pessimistliku lähenemise ja oodata nutitelefonide turul evolutsiooni jätkumist. Ekraanide diagonaalid kasvavad, korpused venivad piklikumaks, kaamerad arenevad, sõrmejäljelugeja liigub jäädavalt ekraani alla, kõrvaklapiauk teeb oma viimaseid hingetõmbeid, akude eluiga pikeneb ja telefonid saavad 5G toe. Iseasi kui palju sellest viimasest veel praegu kasu on.

Mis on need 2019. aasta oodatuimad telefonid, mis kõike seda eelmainitud taevamannat meile serveerima peaksid?

Nokia 9 Pureview

Ootamatu algus, eksju. Nokia on vaikselt, aga kindlalt nutitelefonide turul comebacki tegemas. Seda enam olen elevil Nokia 9 Pureview üle. Kõlakad ja allolev lekitatud promovideo on igatahes paljulubavad.

Ootuste kohaselt tuleb Nokia 9 Pureview viie tagakaamera, kõige uuema Androidi operatsioonisüsteemi, ekraanisisese sõrmejäljelugeja ning piiramatu pilvemahuga Google Photos’i keskkonnas. Isiklikult ootan just Pureview kaamerat. Nokia lubab, et telefon suudab korraga teha 5 fotot, mille tulemusena haaravad sensorid 10 korda enam valgust. See tähendab paremaid ööfotosid!

Telefoni avalikustamist on oodata veebruaris ja hinnaks prognoositakse ligi 800 eurot.

Samsung Galaxy S10 seeria

Sahistatakse, et Samsungil on S-seeria kümnendaks aastapäevaks midagi erilist plaanis. Sarnaselt Apple iPhone X-le. Oodatakse tavapärase kahe S10 asemel hoopis kolme telefoni. Jälle sarnaselt Apple’le. Üks neist peaks olema lameda 5,8-tollise ekraaniga “Lite” versioon ja teised juba tummisemad 6,1 ning 6,4-tollise ekraaniga kahurid.

Kuulduste kohaselt on ekraani servad kadunud (ei olegi kulmu!), sõrmejäljelugeja ekraani sees ja põhikaamerate asetus sarnane Note-seeriale sarnane. Kõrvaklapiauk peaks endiselt alles jääma, kuna Samsungi turundus on Apple’t liiga palju selle kaotamise pärast narrinud. Telefonid paneb nurruma Snapdragon 855 ja üks kolmest peaks saama ka 5G toe.

Oodatav launchi aeg on samuti veebruaris. Hinnad tõenäoliselt vahemikus 800-1200 eurot.

OnePlus 7 ja 7T

Mitmete arvates oli OnePlus 6T üks 2018. aasta parimaid telefone. Ta otseselt ei olnud maailma parim üheski kategoorias (võib-olla ainult aku laadimise kiirus), aga ta oli igas aspektis tipu lähedal (eriti telefoni kiirus) ja seda täiesti taskukohase hinna juures.

Oodatakse, et OnePlus 7 jätkab seda trendi ja samal ajal kardetakse, et OnePlus võib taas telefoni hinda õige pisut kergitada. Ajalugu annab sellele alust küll. Telefoni ekraani ülaosast peaks kulm ära kaduma ning suuremad uuendused ootavad ees ka tagakülje kaamerat.

Kõvemad saunahundid sosistavad, et telefon tuleb välja mais või juunis ja hind jääb 550-650 euro kanti.

Huawei P30 ja Mate30

Võib öelda, et 2018. aasta oli Huawei aasta. Kamaluga innovatsiooni ja tugev tõus telefoni tootjate teisele kohale. Uute mudelite puhul võib oodata veelgi paremaid kaameraid, võimsaid akusid, ekraani sees asuvat sõrmejäljelugejat ja trendikat välimust. Huawei on näidanud, et suudab laineid lüüa küll, seega ootused on kõrgel.

P30

Pildi allikas: OnLeaks ja 91 Mobiles.

P30 ja P30 Pro’d avalikustamist võib oodata märtsi lõpus ja hinnad peaksid jääma 800-900 euro ringi.

Uued iPhone’d

Apple jaoks on tegu üsna otsustava aastaga nutitelefonide turul. 2018. aasta iPhone ei saatnud loodetud edu ja müüginumbrid valmistasid ettevõtte omanikele ning investoritele tuska. Ettevõtte aktsia on nende uudiste valguses samuti võtnud suuna allapoole. iPhone käive moodustab Apple käibest ikkagi ligi 70%.

Õunafirmal on viimane aeg nutitelefonide turul juhtohjad taas enda kätte võtta, pakkudes tarbijatele reaalselt suuri uuendusi ja mitte lootes, et pisiuuenduste najal saab inimestelt taas tuhandeid eurosid sisse kasseerida. Arvestades, et telefone on oodata alles 2019. aasta septembris, on raske vettpidavaid ennustusi teha. Küll aga võib loota, et sarnaselt viimasele iPadile tuleb uus iPhone koos USB-C laadimispordiga, väiksema (või täiesti ära kaotatud) kulmuga ja veelgi parema kaameraga. Apple’t teades võib hinda taas oodata 1000 euro kanti.

Küpsis: Samsung Galaxy F

Samsungi volditav nutitelefon. Aastaid on juba sellest sahistatud, aga tundub, et lõpuks on see valmis. Lahtivoldituna võiks telefoni ekraan olla 7,3-tollise diagonaaliga ja suletuna ligi 4,6-tolli. Vabandust pessimismi eest, aga mulle tundub Galaxy F pigem Samsungi turunduskaarik innovatsiooni osas, kui igapäevaselt kasutatav nutitelefon. Samas trendiseadjate hulgas võib see ligi 2000 eurose hinnalipikuga pill ikkagi oma koha leida. Lubatakse hiigelsuurt akut ja eriti vinget kaameramoodulit.

Galaxy F

Pildi allikas: Wccftech.

Millal? Raske öelda. Võimalik, et Galaxy F avalikustatakse koos uue S10 seeriaga veebruari lõpus. Kui ei, siis arvatavasti peatselt pärast seda. Eesti turgudele seda telefoni 99% tõenäosusega ametlikult oodata ei ole.

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.