Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Törts Aasia edevust – Xiaomi Mi 8 Lite
Avaldatud:
Uuendatud:

Törts Aasia edevust – Xiaomi Mi 8 Lite

Xiaomi Mi 8 Lite hõigati välja septembris ja müüki jõudis ta Eestis nüüd, novembri lõpus. Mi 8 Lite on suvel lettidele jõudnud Mi 8 kergem versioon. Kui vanem vend sai meie arvustuses pöidlad püsti, siis kuidas on lood Mi 8 Lite’ga?

Silmapaistev välimus

Mi 8 Lite

Ei tea, kas asi on minus, aga Mi 8 Lite näeb oma “vanemast” versioonist tükk maad kobedam välja. Raam on sisuliselt sama suur, aga ekraani ülaosas asuvat kulmu on poole võrra kitsamaks trimmitud ja tagumine külg on vähemalt seitse korda reipam kui tema eelkäijal. Kindlasti telefon, mis püüab oma välimusega pilku. Ja miks ka mitte mõne heakskiitva noogutuse.

Mi 8 Lite ekraanitüüp on IPS ja ta on õige pisut suurem kui Mi 8’l, millel on AMOLED ekraan. Tagaküljel oleva dual-kaamera asetus on Mi 8 Lite’l horisontaalne, mis on rohkem minu maitse kui Mi 8 vertikaalne asetus. Sõrmejäljelugeri asukoht on mugav. Tagakülje ülemisel kolmandikul, kuhu nimetissõrm loogiliselt langeb.

Mi 8 Lite

Sisemus

Telefoni protsessor on eelkäijast paari tera jagu nõrgem, mis on ka ootuspärane: nimes on põhjusega “Lite” sees. Sarnaselt Mi 8-le on telefoni operatsioonisüsteemi versiooniks Android 8.1 Oreo, kuigi võiks juba ka Android 9’t loota.

Testimise üks rõõmsamaid hetki saabus koos ühe järjekordse süsteemiuuendusega, mis tõi endaga kaasa MIUI 10:

See tähendas, et sain nuppudega navigeerimise pealt viipamise peale üle minna. Sarnaselt nagu iPhone XS Maxiga ära harjusin. Lisaks oli huvitava muudatusena ümber tehtud ka aktiivsete äppide ülevaade ning heli- ja ekraaniheleduse slaiderid. Mulle igatahes meeldis! Kasutajaliides mõjus väga stiilselt.

Kaamerast

Tekitab vastastikuseid tundeid. 90% ajast on kõik nagu hästi. Rohke valguse korral on pildid väga viisakad. Ja ka siis kui suudad pildistamise ajal kätt võimalikult paigal hoida. Kui need kaks eeltingimust on täidetud, teeb Xiaomi Mi 8 Lite väga häid pilte.

Mi 8 Lite
Mi 8 Lite
Mi 8 Lite
Mi 8 Lite
Mi 8 Lite
Mi 8 Lite
Mi 8 Lite
Mi 8 Lite
Mi 8 Lite

Samas on ka murehetki. Liikumise pealt tehtud pildid jäävad tihtilugu udused ja hämaramates oludes pole mõtet telefoniga liiga palju vehkida. Lisaks ei suuda Whatsapp, Messenger ja Instagram telefoni kaamerat kuigi hästi ära kasutada. Pildid on mõtekam teha kaamera äpiga ja siis hiljem need sotsiaalmeediasse paisata. Vähemalt seni, kuni see mure tarkvarauuendusega parandatud saab. See lootus on õnneks kõrge, kuna kahenädalase testimise jooksul olen juba kaks update’i saanud. Võrdluses Mi 8’ga jääb Mi 8 Lite kaamera ikka alla.

Mi 8 Lite

Täiskvaliteediga pildigalerii siin. Siinsed pildid on vähendatud kvaliteediga, et lehe laadimise aega kiirendada.

Varia

Kõrvaklapiauk, see on puudu. Soodsama otsa telefoni puhul on see üllatus. USB-C üleminek 3,5mm jaoks on küll olemas, aga oleme ausad – ta on alati siis puudu, kui teda päriselt vaja. Kurvastan ja lepin eluga bluetooth kõrvaklappidega. Üldjuhul pole juhtmevabade klappide kasutamine probleemiks (jooksta on mõnus), aga probleem tekib, kui heli ja pildi täpselt samaaegne kohale jõudmine on elulise tähtsusega. Näiteks mängides.

Dual SIM on olemas, väga hea! Miks see oluline on? Loe lähemalt siit. Rõõmustava uudisena on Lite versioonile tagasi toodud välise mälukaardi pesa. Sisemälu on mõlemal Mi 8’l 64GB.

Mi 8 Lite

Akumaht on 3350 mAh, mis on täiesti ootuspärane. Kuna telefonis ei ole maailma kõige võimsam protsessor ja nõudlikum ekraan, siis jätkub sellest akust kenasti ka siis, kui õhtud pikaks venivad. Kiirlaadimise toel saab aku kiiresti täis. Erinevalt iPhone XS Maxist, eksju. USB-C otsiku kasutamine on enam kui tervitatav. Mida kiiremini microUSB otsikutega telefonide tootmine ära lõpetatakse, seda etem.

Kokkuvõtteks

Huvitav telefon, see Mi 8 Lite. Hinna poolest sätib end ülimalt tiheda konkurentsiga sektorisse (200-300 €), kus ostjaid on samuti palju. On seal nii Samsungeid, Huaweisid kui ka Xiaomi enda Mi A2, mis on täpselt sama hinnaga!

Mi 8 Lite

Ei saa öelda, et see telefon paneks õnnest saltosid viskama, aga samas ei ole kindlasti ka otseselt nurisemiseks põhjust. Välimus on super, aku hea, kaamera on okei, protsessor on üle ootuste tubli, ehituskvaliteet tiptop, ilus ja rohkete võimalustega kasutajaliides. Mõned miinused ka, aga selle hinna juures nendest mööda ei saa. Seega kokkuvõttes kõlbab küll!

Silver Tilk

29.11.2018