Tele2 blogi
Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!
Tele2 blogi
Xiaomi Mi A1 näitab odavtelefonide uut taset
Teate, mis on selle Xiaomi telefoni juures parim asi? Selle puhul on väga raske aru saada, et tegu on Xiaomi telefoniga. Jah, kuskil tagaküljel on väikselt kirjutatud Mi ja veel väiksemalt Xiaomi.
Ning telefonist võid leida Xiaomi klienditoe äpi ja telemeetria äpi, et firma oskaks sinu telefonikasutust analüüsida. Viimase saab ka välja lülitada ja võib-olla see ka tõesti teeb seda. Kuskilt menüüdest leiab seadme info alt, et tegu on Xiaomi Mi A1 telefoniga, aga see on ka kõik.
See on nii vähe Xiaomi telefon, et ma ei pea seda firmanime isegi enam selles loos kordagi mainima. Aga mis telefon see siis on? Või õigemini, mis telefon see olema tundub?
Meie kliimavöötmes harvaesinev liik
See on hoopis Google’i telefon, sest sellel on Android One logo ja puhas Android elab selle sees. Android One telefonid on meie kliimavöötmes üsna harvaesinev liik ja need on Google’lit heakskiidu saanud telefonid, mille idee on peale puhta Androidi selles, et need saavad kõik uuendused üsna ruttu ja nendes pole midagi üleliigset.
Sellel telefonil oli küll peal veel Android 7.1.2, kuid telefoni jõudsid ilusti kohale juba oktoobrikuu turvauuendused. Lihtsalt pean ära mainima, et selle turvauuenduse suurus oli 1 GB ja võib tekkida õigustatud küsimus, et mida seal nii hullu oli vaja ära lappida?
Aga see selleks, mu isiklikul Huawei Mate 9-l on siiani iidsed Androidi turvapaigad, mis on süsinikdateeritud kuskile kaugele augustisse.
Mi A1 toob kõige selgema näite, miks Nokia enda uute Androididega ikkagi läbi kukub. Nokia idee mudelitega 3, 5 ja 6 oli teha soodsad telefonid, millel on peal puhas Android, aga selle Mi kõrval pole neil mitte mingisugust võimalust.
Mi A1 maksab 250 eurot ehk on samas hinnaklassis kui Nokia 6, kuid sisu poolest on see 5,5-tollise FullHD ekraaniga telefon Nokiast kaugel ees.
Sellel on kiirem kiibistik Qualcommi Snapdragon 600 seeriast, 4 GB muutmälu ja 64 GB sisemälu ning topeltkaamerasüsteem, mille sarnast veel nii odavas telefonis pole nähtud. Ja muidugi USB-C port, mis on ikkagi veel kahjuks vana USB 2.0 standardiga.
See tuntud disain
Mõni võiks öelda, et see telefon näeb väga sarnane välja iPhone 8-ga ja ma nendega vaidlema ei hakka, sest see topeltkaamerasüsteem tagaküljel kohe kargab näkku. Tagakülje keskel aga on vähemalt eristuv sõrmejäljelugeja, mis on funktsioneerib täiesti normaalselt.
Aku peab vastu normaalsel kasutusel ligi kaks päeva, aga kiirlaadimist ei ole.
Loe täispikka arvustust edasi Geeniusest.
Martin Mets
02.11.2017