Tele2 blogi
Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!
Tele2 blogi
OnePlus 6T – Hiina ime üheksas tulemine
Kõigest 5 aastat tagasi ei olnud OnePlusi olemas. Nüüd on ta üks armastatumaid brände mobiilimaailma entusiastide seas ja Indias on OnePlusi turuosa iPhone’st juba suurem. Mida siis võib arvata OnePlusi järjekorras üheksandast telefonist, 6T-st?
Alustame algusest – karp ja välimus
OnePlusi turundusosakond on eeskujulikku tööd teinud. Juba karbi ümbrise pealt vaatavad vastu uhked sõnad ja karbi seest avastame eraldi papüüri, millel isiklik pöördumine OnePlusi tegevjuhi poolt. Kena. Hiina asjad ei pea alati odavusele rõhuma.
Hindele “5” jätkub bränding ka telefoni sees. OnePlusid on teadatuntud kui hästi puhtad Androidi telefonid (slängis stock), kus tootja ei lisa üleliigseid rakendusi. Seda on ka 6T. Stiilseks lisandiks on äpp nimega Community, milles kõik OnePlusi sõbrad kokku saavad, et telefoni üle arutada. Teine lisaäpp lubab sul sinu eelmise OnePlusi pealt mugavamalt uue peale üle liikuda (OnePlus Switch). Muus osas on OnePlus 6T nii stock kui vähegi olla saab.
Ilma ümbriseta on telefon libe, seega viskasin karbis oleva silikooni kiiresti telefonile ümber. Ümbris on tavaline, aga samas meeldivalt toekas. Ja kuna OnePlus 6T tagakülg on must nagu polaaröö, pole kahju teda ümbrisega katta. Muus osas tuleb tootjat taas kiita, et nad selle võrdlemisi soodsa, kuid elutähtsa kummi juba karbiga kaasa panid. Xiaomi teeb sama, aga näiteks Samsung võiks sellest lükkest õppida. Pisiasjad loevad.
Jätkame tuuri telefoni ümber. Paremal küljel on do not disturb nupp. Libistad üles: telefon täiesti vait. Keskele: lubatud ainult vibratsioonid. Alla: kõik helid peal. iPhone’dest kopeeritud funktsionaalsus, millest taas võiksid teised tootjad šnitti võtta.
All kõlar (võrdlemisi vaikne!) ja USB-C port, vasakul volüüminupud (käepärasel kõrgusel), puudu füüsiline sõrmejäljelugeja ja kõrvaklapiauk. Neist viimast kahjuks lihtsalt ei ole. Sõrmejäljeluger aga asetseb ekraani sees. Sarnaselt Huawei Mate 20 Proga. Funktsioon on ütlemata efektne (ühistranspordis pani nii mõnegi seltsimehe kukalt sügama) ja ta töötab umbes 90% usaldusväärsusega.
Tasub meelde jätta, et telefoni avamiseks ei piisa lugeri puudutamisest pöidla otsaga, vaid pöidla peab täielikult selle peale vajutama. Mina eelistan näotuvastust, mis on minu silmis pretendeerib maailma kiireima tiitlile. Turvalisus on ehk küsitav, aga mugavus kaalub selle üle.
Viimaks telefoni ekraan ise. Selle peab silm puhkab. Kui nuriseda, siis ekraan võiks hästi natuke eredam olla ja mitte nii kergelt kriimustusi koguda, aga muus osas etteheited puuduvad. Väike tilgakujuline kulm ekraani ülaosas on üks meeldivamaid kulmu lahendusi, mida ma näinud olen. Ei häiri absoluutselt. Ekraani pikslitihedus on 402 ppi ja kui 6,4 tolline ekraani diagonaal kõlab paberi peal kolossaalselt, siis reaalsuses on telefon igati käepärane.
Liigume edasi – interjöör
OnePlus 6T elab oma põhilubaduse vääriliselt: telefon on tõesti ülikiire. Pole ka imestada, kõhus tiksub Snapdragon 845 protsessor (2018. aasta tipptelefonidele omane) koos Android 9 Pie ja 8 GB vahemäluga. Kui lisada sinna juurde võimalikult vähe bloatware’i (asjatuid rakendusi ja muid kellasid-vilesid), siis saabki kokku ühe telefoni, mida on lausa lust kasutada ja mis tundub olevat kiirem kui paljud tipptelefonid. Ehk isegi kõige kiirem telefon üldse.
6T toetab ka kiiret internetti. Kontoris testides sain kätte seni enda rekordi, 332 Mbit/s ja kodus olles pigistasin pühapäeva õhtul 4G-st tavapärase 40 Mbit/s asemel lausa 70 Mbit/s välja. Ainult istu ja plaksuta.
Kuna telefonil puudub välise mälukaardi lisamise võimalus, siis OnePlus pole õnneks pattu teinud ja kasutajatele antakse ohtralt sisemälu. Tervelt 128 GB jagu. Mitte nagu Apple, kel oli kombeks sarnases olukorras pakkuda klientidele ka 32 GB mälumahuga telefone.
Elu pole kahjuks üleni roosiline. Telefonil puudub tolmu- ja veekindlus, täielik eesti keele tugi (on olemas poolikud tõlked) ja juhtmevaba laadimise tugi. Esimesed kaks on tõesti olulised, aga neist viimane on tehnikafriikide pärusmaa. Ma ei tea kedagi, kes aktiivselt juhtmevaba laadimist kasutaks. IP68 reitingu ja eesti keele puudumine teeb aga nukraks küll. Nii mõnegi inimese jaoks võib see ka tehingu katki jätta.
Aku. 3700mAh on päris kena ports akut, aga eks ta peab ka olema, arvestades kuivõrd võimast telefoni ja suurt ekraani ta toetama peab. Kokkuvõttes on aku tubli ja meeldiv näha, et OnePlus on sellele rohkem rõhku pannud: OnePlus 6 aku oli 3300mAh mahutavusega.
Telefon vedas muredeta mind õhtusse ja ka vahepeal arktilised miinuskraadid ei tekitanud anomaaliaid. Tunnise retke jooksul töö juurde, kuulates samal ajal muusikat ja näppides aeg-ajalt telefoni, suutis aku väheneda 32% pealt kõigest 26%-ni. Laadimises on OnePlus alati tubli olnud ja sama trend jätkub ka siin: poole tunni jooksul kogub 6T vurtsu ligi 60% võrra.
Kaamera
6T-ga pildistades ma suurest rõõmust hundirattaid viskama ei hakanud, aga eks ma ole natuke ära hellitatud ka. Pärast Mate 20 Pro ja iPhone XS Maxi (arvustus siin) suguseid telefone tunduvad kõik ülejäänud kaamerad keskpärased, isegi kui nad seda ei ole. Seda enam, et 6T maksab mõlemast eelnimetatust ligi 400-600 eurot vähem.
Kaamera äpp on lihtsakoeline ja otsekohene. Esmapilgul antakse kõigest neli valikut: video, foto, portreefoto, öörežiim. Lisavalikust leiab ühtteist veel: timelapse, panoraamvõte, slow motion ja viimaks profirežiim. Esimesena mainitud nimekirjast ei tasu öörežiimi torkida, kuna reeglina valgustab telefon pildid ebarealistlikult üle. Ütleks, et pigem tegi tavarežiim öösel isegi paremaid pilte. Reeglina tegi hästi valgustatud oludes OnePlus 6T kohati isegi imelisi pilte ja selfie’sid, aga hämaruses kippus ta natuke järeleandmisi tegema.
Teisest nimekirjas tasub kiita aegluubis võtte võimekust: 1080p ehk FullHD 240 kaadrit sekundis. Kui tahta veelgi aeglasemalt elu jäädvustada, siis tuleb kvaliteedis järgi anda ja leppida 720p resolutsiooniga, mis suudab filmida 480 kaadrit sekundis.
Video stabilisaator on tippklass. Filmides ehmatas esialgne rappumine ära, aga pärast tulemust vaadates sai süda puhata: video stabiliseeriti hiljem. Jalutamise pealt saab teha väga mõnusaid videosid, isegi kui vältida videograafide kand-varvas tantsusammu. Videot on võimalik filmida 4K resolutsioonis ka 60 kaadrit sekundis. Väga muljetavaldav. Sarnaselt fotorežiimile on ka video puhul võimalik kasutada kahekordset optilist suumi.
Lõppeks võib tõdeda, et 6T kaamera on kindlasti väga tubli (DxOMarki reiting 98), aga mitte selle telefoni kõige tugevam külg. Kui tahta endale telefoni ainult kaamera pärast, siis on paremaid valikuid kui OnePlus 6T. Tõsi, nad on kõik üldjuhul kallimad (v.a. Huawei P20 Pro, mis kirjutamise hetkel isegi törtsu soodsam).
Summa summaarum
Kokkuvõttes on OnePlus 6T näol tegu telefoniga, mida võib vaat et silmad kinni soovitada. Seda mõistagi juhul kui väärtustad telefoni juures kõige rohkem just neid omadusi, milles 6T tugev on: üldine kiirus, kauakestev aku, ilus suur ekraan, Dual SIM võimekus, soliidne välimus, kiire näotuvastus, 128 GB sisemälu ja kiirlaadimine.
Tähelepanelik silm märkas, et nimekirjas pole kaamerat. Kui seda hinnata, siis tuleb pilgud pöörata kahe kõige tugevama konkurendi poole: Huawei P20 Pro (hetkel 569 €, telefoni arvustus) ja Samsung Galaxy S9 (hetkel 579 €, telefoni arvustus). Või siis hoopis Huawei P20, mis on hetkel 399 eurose hinnalipiku juures nagu vargus päise päeva ajal (telefoni arvustus).
Muus osas on 6T aga väga tubli. Autoajakirjanike vingumised selle telefoni üle võib igatahes tähelepanuta jätta (clickbait on clickbait) ja minna rahus edasi teadmisega, et OnePlus 6T ostuga sa kohe kindlasti vastu pükse ei saa.
Album originaalpiltidega asub siin.
Silver Tilk
05.02.2019