Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Xiaomi Mi A2, A2 Lite ja Mi 8
Avaldatud:
Uuendatud:

Kas Xiaomi Mi A2, A2 Lite ja Mi 8 on väärt ostmist?

Järgmine koorem Hiinast on Maarjamaale jõudnud. Sedapuhku Xiaomi uued Mi-seeria mudelid A2 (299 €), A2 Lite (229 €) ning 2018. aasta lipulaevaks ristitud 8 (499 €). Kas on tegu väärt telefonidega?

Kolme telefoni korraga testida on üpris keeruline. Eriti kui üks neist (Mi 8) võistleb võrreldes A2 mudelitega hoopis kallimas kategoorias. SIM-kaardi pistsingi just Mi 8 sisse, et teda paar nädalat igapäevaselt kasutada ning A2 ja A2 Lite puhul piirdusin veidi pinnapealsema tutvusega (loe: õhtused YouTube’i ja mängimisrallid said testi eesmärgil ikkagi tehtud).

Xiaomi Mi A2, A2 Lite, 8

Alustame traditsiooniliselt - välimusest

Üldpilt on väga meeldiv. Ilusad telefonid! Kõige suurem ja õhukesem on Mi A2, millel on kahetsusväärsel kombel väga suur kaamera mühk (ehk kaamera ulatub korpusest välja), mistõttu ilma ümbriseta (silikoonist ümbris tuleb karbiga kaasa!) on telefon laua peal kasutamatu. Kummita käsitsedes on ka telefon selgelt liiga libe ja õnnetuse juhtumine on enam kui reaalne. Seega pead eriti ettevaatlik olema, juhul kui sul seadmekindlustust ei ole. Psst... Natuke promo ka: juhul kui kohe telefoni ostes seadmekindlustust ei võtnud, siis saad seda nüüd Tele2 esinduses teha ka kuni 7 päeva jooksul alates ostuhetkest. 

Xiaomi Mi A2, A2 Lite, 8

Kõige käepärasem on Mi 8, mis välimuselt on peaaegu, et üks ühele iPhone X-i koopia: vertikaalne topeltkaamera ning sama lai kulm ekraani ülaosas (nagu ka Mi A2 Lite’l, kuid mitte Mi A2’l). Positiivse erinevusena on tagaküljel sõrmejäljelugeja (nagu ka Mi A2 ja Mi A2 Lite’l), mis töötab ülihelikiirusel. Odavamatel Mi-del on luger kiire, kuid fade-in animatsioon jätab sellest aeglase mulje.

Mi A2 Lite on nimele omaselt füüsiliselt kõige väiksem, kuid samas kõige paksem. Nimelt peitub temas lausa 4000mAh aku! Igapäevaselt seda testida ei saanud, aga õhtused torkimised olid sellele telefonile nohu. “Suuremal vennal” A2-l on aku hoopis väiksem (3000mAh) ning Mi 8-l 3400mAh. Just A2 puhul sooviks, et tootja ei paneks sedavõrd palju rõhku telefoni saledusele ja paneks sutsu akut sinna juurde. Mi 8 aku kestis aga väga kenasti. Paremini kui Samsung S9 aku. Akuteema lõpetuseks: Mi A2 laadis poole tunniga endale juurde 44%, Mi A2 Lite 25% (kiirlaadimine puudub, laadimisport ainsana microUSB) ning Mi 8 keskpärasena tunduvad +28%.

Xiaomi Mi A2, A2 Lite, 8

Kõige parem ekraan on mõistagi kõige kallimal Mi 8-l. Tema AMOLED ekraan mõjub A2 ja A2 Lite’l nähtavate IPS ekraanide kõrval nagu issanda õnnistus. Värvid on paigas ja pilt on ilus. Mi 8-l on ka ainsana Always On Display võimalus, mille pead siiski eraldi sisse lülitama.

Xiaomi Mi A2, A2 Lite, 8

Piilume sisse!

Ka siin on kõigil kolmel telefonil väikesed erinevused. Kõigil on Android 8.1.0 versioon, kuid Mi A2 ning A2 Lite jooksevad täpsemalt Android One peal, samas kui Mi 8 seda ei tee. Miks see on oluline? Android One toob endaga kaasa palju head: telefon on liigsetest tootjapoolsetest äppidest puhas (ei ole nt kahte brauserit), kiirem (taustaprotsessid on optimeeritud) ning teistest mudelitest turvalisem, kuna Google garanteerib, et Android One telefonid saavad järjepidevaid turvauuendusi. Lisaks näeb sinu telefon välja (ja käitub) nagu Google Pixel ja uued Androidi versioonid jõuavad esimesena just Android One telefonidele. Täpsemalt Android One kohta siit.

Xiaomi Mi A2, A2 Lite, 8

Mi 8 ning Mi A2 on silmatorkavalt kiired telefonid. Mi A2 Lite jääb nendest õigesutsu kiiruses maha. Rammu (ehk RAMi) on telefonidel vastavalt 6GB, 4GB ning 4GB. Kõigil on 64GB sisemälu, mis üllataval kombel on välise SD-kaardi abil laiendatav ainult Mi A2 Lite versioonil!

Kaamerad!

Xiaomi traditsiooniline valukoht. Õnneks mitte sel korral. Mi A2 Lite langeb pildikvaliteedi puhul natuke ansamblist välja, kuid Mi A2 ning eriti Mi 8 teevad silmatorkavalt häid pilte. Mi 8 mõistagi parimaid. Eriti pimedas. Oma silm on kuningas, seega vaata ise:

Xiaomi Mi
Mi 8
Xiaomi Mi
Mi A2
Xiaomi Mi
Mi A2 Lite
Xiaomi Mi
Mi 8
Xiaomi Mi
Mi A2
Xiaomi Mi
Mi A2 Lite
Xiaomi Mi
Mi 8
Xiaomi Mi
Mi A2
Xiaomi Mi
Mi A2 Lite
Xiaomi Mi
Mi 8
Xiaomi Mi
Mi A2
Xiaomi Mi
Mi A2 Lite

Tehnilised näitajad leiad Tele2 e-poest ning täisresolutsiooniga originaalpildid Google Photos kaustast.

Varia

Testimine ei möödunud täielikult ilma viperusteta. Esimesel nädalal ei soovinud Mi 8 YouTube’i vaadates võimaldada pinch to zoom efekti (see hakkas alles teisel nädalal tööle) ning Mi 8 menüüs surfates ei suutnud leida kohta, mis võimaldaks mul akulaetuse protsendi ekraani ülaservas kuvada. Lisaks jooksis telefon korra endaga võpsi, kui ta ei suutnud heli läbi tavalise kõrvakõlari mängida ning lubas telefonikõnesid ainult valjuhääldi kaudu teha. Kiire restart parandas selle anomaalia.

Xiaomi Mi A2, A2 Lite, 8

Üllataval kombel on ainult Mi A2 Lite’l olemas kõrvaklapiauk. Kõlarite poolest teevad kõik kolm väga kõva heli, kuid ainult Mi 8 puhul kõlab see heli ka kvaliteetselt. Mi A2 puhul on plärinat päris palju. Mi A2 puhul soovitan välja lülitada ka telefoni vibratsiooni. Ei tea miks, aga just sel telefonil tundus vibratsioon väga odav ning ebameeldiv. Teistel seda muret ei olnud.

Kõigil Mi-del on olemas ka Dual SIM võimekus, puudub vee- ja tolmukindlus ning maksimaalne võimalik andmesidekiirus johtub telefoni hinnast. Kõige kallim võimaldab kõige kiiremaid kiiruseid. Mi 8’l on ka Dual GPS, mis peaks tähendama, et see on ekstra täpne. Ju siis on. Mina erilist vahet ei märganud.

Kokkuvõte

Xiaomi kohta on raske midagi halba öelda. Taskukohase hinna eest pakutakse väga korralikke telefone, mille ostmist ei pea kahetsema. Kui varasemalt oli Xiaomi suurimaks nõrkuseks tema kaamera, siis uuendatud Mi seeria pingutab kõvasti ning Mi 8 teeb juba suurepäraseid klõpse. Kui esmapilgul on kõik kolm telefoni ääretult sarnased, siis süvenedes on igaüks piisavalt erinev, et omale õige kasutaja leida ja see paneb Xiaomi ees virtuaalset kaabut kergitama. Mitte iga tootja ei suuda seda pakkuda.

Xiaomi Mi A2, A2 Lite, 8

Kui Mi A1 oli turule tulles revolutsiooniliselt hea ning näitas, et kvaliteetse telefoni eest ei pea end ogaraks maksma, siis tema järglane Mi A2 ainult kinnitab seda. Jah, on pisiasju, mida saaks paremini teha, kuid telefon kui selline on iga kopikat väärt ja rohkemgi veel. Kes tahab kenasti taskusse mahtuvat telefoni, mille aku püsiks kaua ning kaamera pole maailma kõige tähtsam asi, siis on jällegi Mi A2 Lite väärt valik. Mina jään Mi 8 juurde, sest üritades minna tagasi Samsung Galaxy S9 juurde, tundus viimase ekraan liiga väike ning aku liiga nõrk, et tagasivahetust õigustada.

Silver Tilk

07.09.2018