Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

5 põhjust, miks Sa vajad Dual SIMi
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Dual SIM tähendab, et ühe telefoniga saad kasutada kahte erinevat SIM-kaarti. Miks Sa peaksid tahtma seda teha? Ühest SIM-kaardist peaks ju ometi piisama. Siin 5 põhjust, miks Sa vajad Dual SIMi.

#1 - töö- ja eraelu lahus hoidmine

Kahe SIM-kaardi kasutamise aegumatu klassika, mis ei vaja pikemalt lahti seletamist. Ühe numbri pealt suhtled pere ja sõpradega ning teise numbri pealt ajad tööasju. Sinu jaoks on kahe telefoni kaasas tassimine (õigustatult) tülikas.

Dual SIM

#2 - ajad legaalset äri, aga privaatselt

Kelder on vanast kraamist üle ujutatud ning otustad olukorra efektiivselt lahendada. Ratsionaalse inimesena teed kolast esindusliku välimusega pildid ning paned nad internetti müüki, et uue kola ostmiseks algkapitali koguda. Kuna teadmine, et Sinu telefoninumber avalikult internetis ringi rändab, Sind ei eruta, võtad endale lisaks teise SIM-kaardi, et uue telefoninumbri pealt müügitehinguid teha.

Ausa kodanikuna deklareerid saadud tulud järgmise aasta tuludeklaratsiooniga.

#3 - mobiilinumber ja mobiilne internet eri operaatoritelt

Näitlik olukord. Sinu telefoninumber on Telias, aga siis näed, et Tele2-l on väga hea pakkumine mobiilsele internetile. Sa ei taha end vaevata numbri liigutamisega kaasnevate jamadega ning teed Tele2 juures uue liitumise. Saad uue numbriga SIM-kaardi, millega Sa kõnesid ei tee, aga mille seadistad enda telefonis SIM-kaardiks, mis annab Sulle mobiilse interneti.

Pane tähele, et sellise lahenduse puhul ei saa Sa telefonikõne ajal mobiilset internetti kasutada.

#4 - oled maksimalist

Igal operaatoril on kohad, kus nende levi on konkurentidest parem või vastupidi, hoopis kehvem. Sulle on tähtis, et igas kohas, kus viibid, oleks sul parim levi ja kõige kiirem internet. Seega ei pea Sa ka paljuks vajadusel sätete näppimist, et just nii oleks. Kuluaarides tuntakse Sind kui tehnikafanatti.

#5 - oled rännumees

Kodumaal olles kasutad ühte SIM-kaarti ning pikemaks ajaks välismaale minnes hangid endale kohaliku kõnekaardi, et rändlusteenuse liigse kasutamise eest end mitte lõhki maksta.

Kahe SIM-kaardi kasutamise igapäevaelu

Kahe SIM-kaardi puhul on Sinu elu natuke teistsugune.

  • Helistamiseks on kaks nuppu (saad ka vaikesättega määrata, kummalt SIM-kaardilt helistada soovid).

  • Pead valima, kumma SIM-kaardiga mobiilset internetti kasutad.

  • Telefoni tööle pannes tuleb sisestada kaks parooli.

Kui tunned, et Sinu järgmisel telefonil võiks kindlasti kaks SIM-kaarti olla, siis siin on mõned telefonid, mis seda võimaldavad (nimekiri pole lõplik):

  • Samsung Galaxy S9 | S9+

  • Nokia 7 Plus

  • Sony Xperia XZ2 ja XZ2 Compact

  • Xiaomi Redmi 5 Plus 32GB ja Xiaomi Mi A1

  • Huawei P20, P20 Pro ja P20 Lite

  • Samsung Galaxy A6 ja A8 (2018)

  • Samsung Galaxy J3, J5 ja J7 (2017)

Kahjuks ei ole ühelgi iPhone’l kahe SIM-kaardi kasutamise võimalust. Nagu ei ole neil ka võimalust lisada väline mälukaart.

*** Disklaimer: tegu on meelelahutusliku artikliga ***

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.