52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Apple näitas uut kraami
Avaldatud:
Uuendatud:

Apple näitas uut kraami

Ennemuistsel ajal, nii umbes 1980ndatel, olid Apple’i tooteesitlused kultuurisündmuse mõõtu. Natuke hiljem, nii umbes paarkümmend aastat tagasi, tekitasid nad vähemalt elevust, sest esitletavate gadgetite koha ringles äärmisel juhul mõni kõlakas, kuid ei midagi enamat.

Kui Apple aga tänapäeval avalikkusele uusi masinaid näitab, mõjub kõik kiretu äravormistamisena, sest Apple lekib nagu aukliku põhjaga ämber ja uued tooted on ammu enne esmaesitlust kõigi spetsifikatsioonidega ette teada. Mõnikord on ette teada rohkemgi, kui asi väärt. Viimane selline kord oli kolmapäeval.

Apple’i juht Tim Cook lonkis hoogsal sammul lavale ja lubas maailma taas kord pea peale keerata. Apple’il on vingeid uudiseid, lubas ta avasõnades, ega valetanudki. Uudised olid vinged, mis sest, et uudist polnud.

Kõigepealt näidati järgmise põlvkonna Apple Watchi. Uus disain. Üle 30% suurem ekraan. Kaks korda kiirem. Laseb randmel EKG-d teha (ja see on tõepoolest omamoodi revolutsiooniline uuendus). Saab aru, kui omanik kukub, ning teavitab vajadusel Päästeametit.

Vahva. Kuigi mitte midagi sellist - vähemalt kella ennast nägemata - mis mind olemasolevat Apple Watch Series 3-e hülgama paneks (ma armastan teda muide väga).

Apple telefonid 2018

Seejärel jõudis Apple oma telefonini ning maailm sai teada, et juba järgmisel nädalal õnnestub meil iPhone Xs nimelise aparaadi järjekorras seista. Või iPhone Xs Maxi, kui me kehvasti nägema peaksime (millegi muuga on pretsedenditult suure iPhone’i 6,5 tollist ekraani raske seletada). Hinnatundlikum Apple’i fänn peab aga 26. oktoobrini ootama, sest talle mõeldud iPhone Xr jõuab lettidele veidi hiljem (kuigi pisut inimlikuma hinnaga). Eeltellimine algab 19. oktoobril.

Uutes iPhone’ides on uus protsessor, kuulutasid Apple’i juhid uhkusega. Nad on sellele vinge nime pannud - A12 Bionic - ning värske imelooma võimekusest rääkimisele kulus esitlusel ebaproportsionaalselt palju aega. Või siis just proportsionaalselt, sest miks muidu nii pikalt ühest kiibist jahuda? Küllap ongi nii vinge, nagu lubatakse. Küllap on tuhandet (ja rohkematki) eurot väärt, mis tema omamiseks tuleb välja köhida. Tuleb kõigest 28. septembrini oodata, siis saabuvad iPhone Xs ja iPhone Xs Max ka Eestis müügile. Eeltellimine algab 21. septembril.

Uus kell tutvustatud. Telefonid näidatud. Tim Cook tuleb uuesti lavale. Nüüd esitletakse uut iPadi, eks? Sellist, mis näeb välja nagu iPhone X, ainult on kõvasti suurem ja võimekam, onju? Lekked ja kuulujutud ju lubasid! Miks ma muidu Apple’i esitlust vaatama hakkasin? Aga ei, mitte vihjepoegagi. Uued AirPod kõrvaklapid? Mkm. Juba eelmisel aastal lubatud laadimismatt? Ei midagi. Lekked liialdasid. Kurat küll.

Loodan, et meie uued tooted teile meeldivad, ütleb Tim Cook ja läheb lavalt ära. Mulle meeldisid juba vanad. Meeldivad selle hetkeni, kui uusi oma silmaga näen, sest tehnoloogiamaailmas on oma silm ning - mis veelgi olulisem - sõrmed tõepoolest kuningas.

Õnneks juhtub see juba väga varsti. Stay tuned.

 

iPhone Xs

iPhone Xs Max

iPhone Xr

Ekraan

5,8’’ Super Retina (OLED) HDR

6,5’’ Super Retina (OLED) HDR

6,1’’ Liquid Retina (LCD)

Vee- ja tolmukindlus

IP68

IP68

IP67

Kaamera

12 MP dual kaamera taga ja 7 MP ees

12 MP dual kaamera taga ja 7 MP ees

12 MP kaamera taga ja 7 MP ees

Juhtmevaba laadimine

Jah

Jah

Jah

Näotuvastus

FaceID

FaceID

FaceID

Mihkel Raud

13.09.2018