Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Mõista-mõista, mis see on: aeglane kui tigu, kallis nagu 400 leivapätsi?
Avaldatud:
Uuendatud:

Mõista-mõista, mis see on: aeglane kui tigu, kallis nagu 400 leivapätsi?

Ma pole ammu niimoodi kartnud. Chicagos oli vaikne laupäeva pärastlõuna ja ma hakkasin Apple Store’i sõitma. Karta polnud tegelikult midagi. Ent hirmu vastu ei saa, olgu selleks põhjusi nii vähe kui tahes.

Pelgasin nimelt, et asi, mida ma Apple Store’i vaatama lähen, meeldib mulle liiga palju, et see ostmata jätta. Mis sest, et mul seda vaja polegi. Äkki läheb nagu tavaliselt? Äkki saab tühisest poeskäigust järjekordne kopsakas krediitkaardi arve?

9. veebruaril tõi Apple müügile HomePodi-nimelise kõlari. Lubasid juba eelmiseks aastaks, aga mingil põhjusel ei toonud.

„Mõni mõis! Maailmas on kõlareid piisavalt, saame ilma Apple’i omata hakkama,” mõtles inimkond. Saigi. Aga nüüd on HomePod lõpuks kõigile vaadata ning ma sättisin end esimesel võimalusel lähimasse Apple Store’i.

Seal see lauakese peal seisiski, kuidagi üksi ja suuremat huvi äratamata. Olin eeldanud, et mul tuleb pool tundi järjekorras seista, enne kui saan tömbid näpud HomePodi nuppudele suruda. Aga tuhkagi, inimkond ei näi Apple’i kõlarist ka nüüd huvituvat.

HomePod

Hey, Siri,” kukkusin HomePodi kamandama. „Play classic rock!"

HomePodi saab häälkäskluste abil juhtida ning selleks tuleb Siri-nimelise daami poole pöörduda.

Vaikus.

Hey, Siri. Play classic rock,” kordasin käsku.

Hmmmmm,” mõmises HomePod. „Hold the line.”

Kurat, ega ma telefoniga ei räägi!

Veel paar hetke vaikust ja korraga hakkas Eddie Van Halen legendaarset „Ain’t Talkin’ ’bout Love’i” riffi mängima.

Assa raks. Saund oli kuri. Eriti bass.

Hey, Siri. Play dance music,” tahtsin proovida, kui head need bassid siis ikka tegelikult on.

Vaikus. Kaua ma ootama pean? Amazon Echo saab kohe aru, kui ma tal midagi teha palun. Aga lõpuks see tuli ja bass oli tõesti hea.

Hey, Siri, play me the news.”

Vaikus.

Here’s the latest news from the Washington Post,” teatas HomePod lõpuks. „You can always switch to NPR or CNN.

Ahah, ei mingit Delfit ega Postimeest. Noh, ega ma seda arvanudki.

Hey, Siri. Play ‘Zenyatta Mondatta’ album by the Police,” otsustasin järele proovida, kui keerulisest jutust HomePod aru saab.

I’m on it,” teatas Siri. Ja vaikis siis. Ning seejärel vaikis veel natuke aega. „Something is wrong,” teatas ta lõpuks. No shit.

Äsjane hirm oli asjatuks osutunud – mu krediitkaart võib rahulikult hingata. Jah, HomePod on ilus nagu suurem osa Apple’i asju. Jah, HomePodi heli on sedatüüpi kõlari kohta ootamatult hea ning basside rohke. Jah, selle kasutamiseks pead sa Apple Musicu tellija olema, ei mingit Spotifyd, mille näiteks Amazon Echo rahulikult enda külge laseb ühendada.

Ning jah, HomePod maksab 350 dollarit. Natuke liiga palju kõlari kohta, mis võrreldes konkurentidega terve igaviku ootab, enne kui mind koos The Police’iga kuu peale saada.

Mihkel Raud

12.02.2018