52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Hiinlaste hügieenietalon – Xiaomi Redmi Note 5
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Hiinlaste hügieenietalon – Xiaomi Redmi Note 5

Deja vu! Vähem kui kolm kuud tagasi vahetasin kalli tipptelefoni ligi viis korda soodsama Xiaomi telefoni vastu ning imestasin, kuivõrd valutu see üleminek oli. Xiaomi Redmi Note 5-ga ajalugu kordub.

Sedapuhku olin juba mõnda aega kasutanud Samsung Galaxy S9-t. Elu oli lill, aga vaat aku ei tahtnud pikalt vastu pidada. Seega ei pidanud ka pikalt hoogu võtma, kui mulle uut 4000mAh akumahutavusega Xiaomi odavtelefoni (Redmi Note 5 maksab 219 €) näppida pakuti. Kuidas ta siis oli?

Välimus

Xiaomi Redmi Note 5

Testi mõttes küsisin mitmelt kolleegilt, mis nad arvavad kui palju see telefon minu käes maksab, ütlemata brändi ja telefoni mudelit. Pakkumised jäid sinna 400-500 € kanti. Kes siis ei tahaks endale telefoni, mis näeb välja kallim kui ta tegelikult on? Ekraan on piklik ja 6-tollise diagonaaliga, seega kindlasti pigem suur telefon, mida mugavam kahe käega käsitleda. Ekraan oli piisavalt ere, et seda ka päikese käes probleemideta kasutada.

Korpus on alumiiniumist, nupud ei tundu liialt odavad ning ekraani servad on võrdlemisi õhukesed. Telefoni tagumiselt küljelt leiame sõrmejäljelugeri (ergonoomiline kõrgus ning väga kiire!) ning kaks vertikaalselt asetatud kaamerat (khm, iPhone X). Kahenädalase kasutuse jooksul ei tekkinud telefoni ekraanile mitte ühtegi (!) kulumisjälge ning tagumine külg püsis tänu kohe telefoniga kaasa tulnud kummist ümbrisele samuti puhas. Seesama kummist ümbris muudab telefoni tagakülje ka siledamaks ning kaamera asetusest tingitud kõikumine (kui tasasel pinnal telefonil trükkida) kaob ära. Vin-vin, nagu Koplis öeldakse.

Xiaomi Redmi Note 5

Sisemus

Tänapäeva 200 €+ hinnaklassi nutitelefonide puhul pole eriti mõtet pikemalt jõudluse teemadel peatuda. Kui just pole tegu Elephone S8 tüüpi telefonidega. Xiaomi Redmi Note 5 saab multitaskimisega ja äppide jooksutamisega kenasti hakkama. Jah, kaks-kolm korda kallimad telefonid viivad need ülesanded väiksema viivitusajaga ellu, kuid igapäevategevustes ei tundnud ma nendest millisekunditest väga puudust. Android 8.1 Oreo ja Snapdragon 636 ajasid asja ära küll.

Xiaomi Redmi Note 5

Kõige enam erutas mind selle telefoni juures tema aku. Mahtu 4000mAh ehk küll ja veel, et päeva õhtusse saata ning miks mitte ka ilma laadimata öistele seiklustele vastu minna. Laadimispordiks on kahjuks vanamoodne microUSB, aga sellegipoolest on võimalik telefoni aku üllatavalt kiiresti täis laadida. Pole küll kiirlaadimise etalon, aga ülemäära aeglane ka ei ole.

Kaamera

200-eurose telefoni puhul ei tasu enda ootusi kaamera puhul kõrgeks ajada. Ei teinud seda minagi ning pigem sain meeldiva üllatuse osaliseks. Telefon on varustatud kahe tagumise kaameraga, millest põhikaamera on 12 MP koos f/1.9 avasuurusega ning portreefotode tarbeks lisatud pildi sügavust hinnata aitav (huh, kui keeruliselt midagi öelda saab!) teine kaamera (5 MP, f/2.0). Portreerežiimi ja ilufiltreid soovitan pigem (ja meestel kindlasti!) vältida. Ilma tulevad ilusamad ja loomulikumad fotod.

Xiaomi Redmi Note 5
Xiaomi Redmi Note 5
Xiaomi Redmi Note 5
Xiaomi Redmi Note 5
Xiaomi Redmi Note 5
Xiaomi Redmi Note 5

Päikesepaistelise ilma puhul kipub Redmi Note 5 kaamera kohati ülesäritama, mistõttu eredamad osad põletatakse valgeks ning detailid kaovad. Muidu teeb kaamera oma hinna kohta vägagi aksepteeritavaid pilte ja videosid. Muuseumisse ei kõlba, aga sotsiaalmeedia tarbeks sobivad kenasti.

Kokkuvõte

Xiaomi Redmi Note 5

Olukord paneb kukalt kratsima. Xiaomi teeb sedavõrd häid odavama otsa telefone, et tõstatab küsimuse “kas rohkemat ongi üldse vaja?”. Redmi Note 5 pakub väga taskukohase hinna eest kõike “normaalseks” eluks vajalikku: pädev kaamera, eeskujulik aku, moderne välimus, kiire sõrmejäljelugeja, Dual SIM võimekus, kuulatavad kõlarid, kõrvaklapiauk ja täiesti viisakas töökiirus.

Minu silmis pole kategoorias “telefon alla 300 €” Xiaomile vastast. Kui, siis ainult Samsungilt võib midagi samaväärset loota (nt Galaxy J7 (2017)) Ainus asi, mida Xiaomile saab ette heita, on nende mudelite nimetused. Segasemat pilti ei näe ka laupäeva öösel kell 4 klubi Veenuse ukse ees.

Silver Tilk

07.08.2018

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!