Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Samsung A3 (2017) vs Samsung J7 (2017) võrdlus
Avaldatud:
Uuendatud:

Samsung A3 (2017) vs Samsung J7 (2017) võrdlus

Elus esimest korda sain testida roosat värvi telefoni. See võib tunduda ebaolulisena, kuid see tunne on petlik. Aga kõigest omal ajal.

Et aru saada, mis telefonidega tegu on, siis tuleb silmas pidada, et Samsung Galaxy J-seeriat võib iseloomustada sõnaga “juunior” (hinnaklass 100-300 €), A-seeriale saab omistada sõna “average” (hinnaklass 200-500 €) ning S-seeriat saab tõlgendada kui “superluks” (hinnaklass 600-800 €).

Samsung Galaxy A3 vs J7

Tähelepanelik lugeja leidis esimese kahe hinnaklassi puhul teatava kattuvuse ning täpselt seal kohtuvad Samsung Galaxy A3 (2017) ning Samsung Galaxy J7 (2017). Mõlema telefoni tavapäraseks hinnaks on 249 €, kuid hetkel on sõbrakuu kampaania puhul hinnad vastavalt 219 ning 239 €. Ehk täpselt ühe korraliku roosibuketi vahe. Asume nüüd asja juurde.

Väline ülevaatus

Üks suur ja teine väike. Täpselt see koht, kus mõne inimese jaoks nende kahe telefoni vahel valimine lõpeb, sest suuruse vahe on märkimisväärne: J7 ekraan on 5,5-tollise diagonaaliga ning A3 puhul näeme 4,7 tollist ekraani. J7-ga tuleb kaasa FullHD, samas kui A3-ga lihtne HD. Samas palja silmaga suurt vahet ei tee, kuna mõlemad AMOLED ekraanid on valmistatud Samsungi poolt (üllatus, eks). Mõlemad telefonid pakuvad ka Always On Display võimalust (lukustatud telefoni ekraan kuvab alati kella või kalendrit).

Samsung Galaxy A3 vs J7

A3-l on metalsed ääred ning kergelt kumer klaasist tagumine külg, samas kui J7 on üleni alumiiniumist. Käes tundub A3 igatahes mugavam, mis sest et ta on libedam. Telefoni taskusse pistes pidin mõnikord isegi kontrollima, kas A3 tõesti seal alles on. Minu jaoks on ta  lihtsalt harjumatult tilluke ja heas mõttes kerge (138g).

Samsung Galaxy A3 vs J7

Kui tagakülgede disain on üpris erinev, siis nuppude, kõlari ja audiopordi asetused on identsed. Näppude all on A3 nupud tunduvalt pehmemad ja naiselikumad (kui sellist asja on 21. sajandil üldse korrektne öelda). Ja siin jõuamegi kõige tähtsama juurde - värv! Kurat võtku, see telefon on ju roosa! Ja väike. Ja pehmete nuppudega. Ja üldse selline metsikult nunnu roosa taevamanna.

Samsung Galaxy A3 vs J7

Seetõttu avastasin end natuke kohmetult, kui Elroni porgandiga nädalavahetusel Tartust Tallinnasse sõitsin ja ruumipuuduse tõttu kahe turske selli vahele maha istusin. Üritasin endale korduvalt selgeks teha, et “on igati OK, kui täisheterost noormehel on roosa nunnu nutitelefon, ega me ju ometi 20. sajandi matchomaailmas ela?!”. Paariminutiline sisemine diskussioon lõppes sellega, et panin Spotify mängima, telefoni kiirelt taskusse tagasi ja üritasin imiteerida magamist. Roosa Samsung A3 lihtsalt on sedavõrd naiselik. Jumal tänatud, et valikus on ka teisi värve.

Kategooria võitja: Samsung J7 (2017). Mulle lihtsalt meeldivad suuremad ekraanid.

Aga kuidas seest on?

Nii A3 kui ka J7 on varustatud identse protsessoriga ning on saanud uuendused Android 7.0-ni. Kas nad saavad ka edaspidi veel tarkvarauuendusi? Natuke kahtlen.

Samsung Galaxy A3 vs J7

Sisemälu on mõlemal telefonil 16GB, kuid J7 on õnnistatud suurema vahemäluga (3 GB vs 2 GB), mis lubab J7-l paremini rööprähklemisega toime tulla ning äppide vahel valutumalt liikuda. Ei saaks öelda, et A3 oli aeglane, aga ta ei olnud ka ülemõistuse kiire. J7-le jäi ta õige natuke alla.

Suuremas telefonis on mõistagi suurem aku. J7 aku mahutavus on lausa 3600 mAh, samas kui A3 aku on 2350 mAh. Ma ei ütle seda tihti, aga sel korral ma eelistan väiksema akuga telefoni. Põhjus lihtne. A3 laadis end USB-C kaudu poole tunniga 36% pealt 73%-ni, samas kui J7 jõudis microUSB toel sama ajaga 36% pealt kõigest 53%-ni. Veel 30 minutit ning A3 akunäidik kuvas 96%. J7 oli “rõõmsalt” 69% peal.

Akude kestvuses suuri erinevusi ei olnud. A3-ga pidasin pika tööpäeva lõpuni vastu ka siis kui ühel päikeselisel hommikul kodust 34% akuga lahkusin. Suurepärane! Suurim sääst tuleb ilmselt tänu HD ekraanile, mis telefoni liialt ei kurna.

Kategooria võitja: Samsung A3 (2017). Super aku ja ja veel parem laadimine.

Kaamera

Paberil on nii Samsung A3 kui ka J7 tagumised kaamerad peaaegu identsed - vastavalt 13MP f/1.9 vs 13MP f/1.7. Seega võiks hämarates oludes oodata J7-lt paremaid pilte. Ka esikaamerate võrdluses peaks J7-l kerge edu olema (13 MP f/1.9 vs 8 MP f/1.9). Kuidas aga tegelikult on? Pildid räägivad enda eest:

Samsung Galaxy A8
Samsung Galaxy A8
Samsung Galaxy A8

A3 kipub tihti pilte ülevalgustama ning seetõttu kaotame ka pildi detailsuses. Oodatult teeb ka pimedates oludes paremaid pilte J7.

Kategooria võitja: Samsung J7 (2017).

Varia

Mõlemad telefonid on varustatud esiküljel asuva sõrmejäljelugeriga. J7 luger oli testides järjepidevalt kiirem. J7 korjab ka boonuspunkte Dual SIM võimekuse eest, samas kui A3 puhul pead ühe SIM-iga toime tulema. A3 ees tuleb aga kaabut kergitada IP68 reitingu tõttu, mis lubab suurema kindlusega telefoni ka vihmasaju käes kasutada.

Kategooria võitja: Samsung A3 (2017). Vee- ja tolmukindlus tagab rahulikuma une.

Kokkuvõte

Valentinipäeva kontekstis on valik lihtne. Kui su kallimal on vanemat sorti telefon, siis ole meheks ja kingi talle roosa Samsung Galaxy A3 (2017) koos kommikarbi ja roosibuketiga. Ohhetamised ja ahhetamised garanteeritud. Ja endale osta J7, sest paarikümne euro eest on telefoni ikkagi rohkem, mis sest et laadimises pead natuke tagasi andma.

Samsung Galaxy A3 vs J7

Kui aga kumbki telefon ei tundu see päris õige, siis hinnaklassis “alla 300 €” on hetkel valikut meeldivalt palju. Meie kindel ostusoovitus kuulub kas Xiaomi Mi A1 või Samsung Galaxy A5 (2017)-le.

Silver Tilk

07.02.2018