52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kuidas ma Hiinast kolm telefoni ostsin
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Numbrid ei valeta, Hiinast tehnika tellimine muutub üha populaarsemaks. Minagi tellisin AliExpressist kolm telefoni ja endalegi ootamatult läbisin kohustuslikus korras kolm eri stsenaariumit.

Esimene stsenaarium  vaikselt ja kiirelt

Sihtmärk: Ulefone Armor 2.

Ostu põhjus: idamaine soomustelefon, mis peab vastu ka kõige karmimates oludes (loodetavasti ka Eestis).

Hind ostu hetkel: 201,6 € (tasuta tarne).

Lubatud tarneaeg: 15-23 päeva.

Tegelik tarneaeg: 16 päeva.

Ulefone Armor 2

Ei teinud vahepeatust Maksu- ja Tolliametis. Tasuta tarne kohta jõudis telefon rõõmustavalt kiiresti kohale ja sai ka blogis testitud. Töötab. Loe Ulefone Armor 2 arvustust siit.

Teine stsenaarium  natuke pusimist

Sihtmärk: Xiaomi Mi Mix 2.

Ostu põhjus: erakordselt ilus tipptelefon, mida meie turgudel tihti ei näe.

Hind ostu hetkel: 470,3 € (tarne 1,7 €).

Lubatud tarneaeg: 15-23 päeva.

Tegelik tarneaeg 36 päeva.

MiMix2

Ostukorvi teine telefon jäi piiril seisma ja tollis tuli tasuda (vastavalt pakendil märgitud hinnale) 7,66 €. See oli ühtlasi minu esimene kokkupuude tollideklaratsiooni täitmisega, mistõttu kogu protsess venis ligi nädala võrra. Vastaspool toimetas kiirelt, seega jäi asi pigem minu teadmatuse taga. Toll ületatud ja telefon testitud ehk lõpp hea, kõik hea. Loe Xiaomi Mi Mix 2 arvustust siit.

Kolmas stsenaarium  täispauk

Sihtmärk: Elephone S8

Ostu põhjus: väikeste servadega madalama hinnaklassi nutitelefon.

Hind ostu hetkel: 224,8 € (tasuta tarne)

Lubatud tarneaeg: 15-23 päeva

Tegelik tarneaeg: 64 (!) päeva.

Elephone S8

Viimane pakk tuli kõige valulikumalt. Tarne venis ja toll leidis sel korral, et tegu on elektroonilise kaubaga, millel üksjagu väärtust. Kuna pakil oli kirjas reaalsusest väiksem number, tuli ka tollideklaratsioon ümber vormistada.

Korrigeerimiseks pidin kasutama imeliselt nimetatud rakendust nimega Complex. Ütlen vaid üht  see süsteem on tõesti kompleksne. Enda arvates olen tehnika alal võrdlemisi nutikas inimene, aga olles veetnud kümneid minuteid Complexis, ei suutnud ma leida kohta, kus vajalikke muudatusi teha.

Paar kirjavahetust MTA-ga lahendas mured ja sain deklaratsiooni esitatud. Riigile tuli tasuda 47,66 € nagu kord ja kohus. Aga vähemalt telefon oli jõuluks kodus. Elephone S8 arvustus on siin.

Kokkuvõte

Kolm telefoni ja kolm stsenaariumit hiljem olen kogemuse võrra rikkam ning edaspidi saab kiiremini “tollitatud”. Õnneks jäi telefonidega kogemata neljas ja ühtlasi kõige mustem stsenaarium, milleks on paki mitte kohale tulemine.

P.S. Teises punktis mainitud maksuerisuse korrigeerisin ausa kodanikuna pärast telefoni kohale jõudmist.

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.