Tele2

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Xiaomi Redmi 5 Plus arvustus
#tulikuum
5 minuti lugemine
Avaldatud:
21.05.2018
Uuendatud:
12.07.2021

170-eurone tööhobune - Xiaomi Redmi 5 Plus

Värisevate kätega võtsin 800-eurosest Huawei P20 Pro’st oma SIM-kaardi välja ning paigutasin ta hellalt ca 5x odavamasse Xiaomi säästutelefoni. Nädal on möödas ja ohkan kergendatult. Redmi 5 Plus pole mind kordagi alt vedanud. Kas tõesti sattusin ühe parima säästutelefoni otsa, mis praegu saadaval?

Välimus

Võrdlemisi moderne, aga ei midagi edevat. Telefoni 2160x1080 resolutsiooniga IPS ekraan on pikliku kujuga ning annab peaaegu 6 tolli välja. Seega on Xiaomi suuremapoolsem telefon, mida on mugavam kahe käega kasutada. Ekraan ise on terav ja piisavalt ere, et seda ka Eesti päikese all vaadata. Koostekvaliteet on tip-top.

Telefon on enamjaolt metallist (ei pea näpujälgede pärast kartma) ning ainult tagakülje ülemine ja alumine riba on plastikust. Hiinlastel on hea komme oma telefonidega ümbrised kaasa panna ning ühe taolise kummist kaitsevahendi leiame ka Xiaomi Redmi 5 Plusi karbist.

Tagumiselt küljelt leiame käepärase ja kiire näpujäljelugeja, mille kohal on kaamera. Alumine ots on ilus ja sümmeetriline (üks kõlar, mis teeb viisakat heli ja üks mikrofon) ning ülemisest otsast avastame kõrvaklapiaugu. Paremal küljel on volüüminupud ja pauerinupp. Kokkuvõttes tagasihoidliku välimusega telefon.

Aku

Vaieldamatult telefoni üks tugevamaid omadusi. Isegi tunniajane mänguralli ei suuda telefoni ülemäära kuumaks ajada ja protsente jääb samuti telefoni mõistlikul määral alles. Kiirlaadimine kahjuks puudub, kuid 4000mAh aku saab täis laetud veidi enam kui kahe tunniga. Seega nutmiseks otseselt põhjust ei ole.

Laadimispordiks on vanamoodne microUSB. Nojah. Sedavõrd hea hinna juures peab ju kuskilt järeleandmisi tegema.

Fotod ja videod

Seda blokki on kõige raskem objektiivselt hinnata. Eriti kui eelmisena testitud telefonil oli peaaegu, et parim kaamera, mis hetkel saadaval. Arvestades, et Redmi 5 Plus maksab kõigest 169 eurot, on tema tagumise kaameraga (12 MP, avasuurus f/2.2) tehtud pildid viisakad. Õhtusel ajal tehtud pildid jäävad küll pehmeks ja päise päeva ajal säritatakse taevas üle, kuid vajalikud klõpsud saavad tehtud.

Omalt poolt soovitan sisse lülitada HDR funktsioon. See päästab nii mõndagi. Varjudesse tuuakse detailid tagasi ning pilved joonistuvad selgemalt välja. Pildid tulevad ka märgatavalt kontrastsemad.

Lootsi
Laptop ilma HDR-ita
Laptop HDR-iga
WCTC
Poiss
Telk
Võistlus

Video on algselt sätitud FullHD resolutsiooni peale. Ilmselt 32 GB sisemälu tõttu, mis 4K videot väga palju ei mahuta. Kel aga võimalus, soovitan kindlasti väline mälukaart sisse pista ja julgelt 4K klippe salvestama hakata. Videod tulevad märgatavalt kvaliteetsemad.

Teine ruum!

Võib-olla on asi minus, et ma pole seda teiste telefonide seadetes varem märganud, aga Redmi 5 Plusil on väga vinge funktsioon, mis esmapilgul tundub olevat mõeldud lapsevanemate jaoks - Teine Ruum. Sisuliselt tähendab see võimalust luua ühte telefoni kaks ruumi. See on nagu maagiline uks, mis näitab sulle erinevat sisu, sõltuvalt sellest, kuidas sa selle avad.

Enda sõrmejäljega avad enda ruumi, kus on kõik sinu äpid, pildid ja dokumendid ning sinu laps saab endale eraldi parooli, millega ta saab ainult enda asjadele ligi. Alternatiivina saad teist ruumi kasutada siis, kui pead ajutiselt oma telefoni kellegi teise kätte andma ja ei taha, et ta sinu privaatsetele asjadele ligi pääseb. Ruumide vahetamine toimub kiirvaliku abil võrdlemisi kiiresti.

Lõhnab nagu õun

Seadete alt avastasin teisegi huvitava võimaluse: täisekraani kuva. See võimaldab sul muuta telefon iPhone X-ile sarnasemaks, kaotades ära Androidi traditsioonilised navigeerimise nupud. Täisekraani kuva puhul kasutad navigeerimiseks ainult viipamist. Kiire viibe alt üles viib sind koduekraanile. Tagasi minemiseks viipa vasakust äärest paremale ja nii edasi. Alguses nõuab see kõik harjumist, aga kel huvi, tasuks seda kindlasti proovida. See annab sinu ekraanile ruumi juurde.

Kiirus ja mälu

Paberi peal ei midagi hämmastavat (vanema generatsiooni protsessor ja operatsioonisüsteem), aga samas hätta ei jäänud ma kordagi. PUBG-d mängides tuli küll leppida kõige madalama resolutsiooniga, aga mäng see-eest ei hangunud kordagi. Vahemälu on Xiaomile jagatud 3 GB ning sisemälu 32 GB jagu.

Vähegi aktiivsem kasutaja võiks kaaluda välise mälukaardi lisamist, juhul kui ei taha enda tervet elu pilves hoida. Panin ka vahemälu üpris tõsiselt proovile, hüpates järjest mitme erineva ressursinõudliku äpi vahel. Redmi 5 Plus tuli oma tööga kenasti toime. Igatahes paremini kui temast 80 eurot rohkem maksev Huawei P Smart.

Kokkuvõte

Redmi 5 Plus on saadaval kahes värvis (must ja kuldne), tuleb karbist välja koos eesti ja vene keele toega ning Dual SIM võimekusega. Tegu on igati tubli tööhobusega, millel on võimas aku, suur ekraan, oma hinnaklassi kohta võimekas kaamera, kiire sõrmejäljelugeja ning üllatavalt tubli võimekus. Helistada saab ka temaga nagu kulda.

Kokkuvõttes on Xiaomi Redmi 5 Plus oma hinna kohta imetlusväärselt tubli telefon, mis teeb silmad ette ka näiteks 80 eurot rohkem maksvatele telefonidele. Kõige selle juures parim asi: ma ei nutnud 5 korda kallimat Huawei P20 Pro’d taga. See tõestab, et alati ei pea tippmudeleid ostma. Saab ka vähemaga läbi. Alles jäänud 680 euro eest saad endale osta uue käekella, jalgratta, särgi, püksid ning piisavalt grillimismaterjali, et kõike seda šoppamist koos sõpradega väärikalt tähistada.

Silver Tilk

21.05.2018