Tele2 blogi
Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!
Tele2 blogi
S8 nüüd kõigest 200 euro eest!
Läbematu clickbait, tõsi. Tegu ei ole 200 eurot maksva Samsung Galaxy S8-ga, vaid hoopis Hiinast päris Elephone S8-ga. Kas kolm korda väiksema raha eest saab sama asjaliku telefoni kui tema tuntum nimekaim?
Lühidalt vastates: ei. Pikemalt vastates…
Välimus
Päris suur labidas. Kui modernsed telefonid üritavad olla modellilikult pikad ja peenikesed, siis Elephone S8 on häbematult paks ehk lai. See teeb telefoni ühe käega kasutamise mõneti keeruliseks, kuid see-eest on klaviatuuril maru hää trükkida.
Telefoni kolm serva on mõnusalt õhukesed ja lõug on tummiselt lai. See kõik mahutab endas 6- tollise 2560x1440px resolutsiooniga ekraani. Pole midagi kosta, ekraan on väga kena: head värvid, kontrastne ning võrdlemisi ere.
Telefoni lõua peal on kodunupp, mis täidab ka back ja äpisahtli nupu rolli (sõltub kuidas toksida) ning selfiekaamera. See tähendab, et sarnaselt Xiaomi Mi Mix 2’le pead selfie’de tegemiseks telefoni käes pahupidi keerama. Üpris tüütu, kui sa selfie’ta päeva naljalt õhtusse ei saada. Back ja äpisahtli nupud saad soovi korral ka ekraanile manada. Kodunupp käitub ka sõrmejäljelugerina, mis on kahjuks aeglasevõitu.
Muidu on tagumine külg plastikule vaatamata ilus ning laheda aksendina on pauernupu serv kergelt krobeline ja punane. Lahe. Kahjuks ei tule telefoniga kaasa kõrvaklapiauku ning allosas asuv kõlar teeb kõike muud kui head heli. Kõlab väga plekiselt ning tõenäoliselt üks selle aasta kehvemaid kõlareid.
Sisemus
Elephone S8 on 2017. aasta telefon ning seetõttu tuleb mõneti ootuspäraselt temaga kaasa eelmise aasta Androidi versioon 7.1.1. Õnneks pole telefoni mõttetute lisaäppidega üle koormatud ning 64GB sisemälu on telefoni karbist välja võttes meeldivalt “vaba”. Hea kah, sest mälukaardi kohta telefon ei paku. Küll on aga Dual SIM võimekus täitsa olemas.
4GB suurune vahemälu tagab igapäevakasutuse juures üpris rahuldava kogemuse, kuid sellega asi ka piirdub. Mängimine jäägu teiste telefonide hooleks. PUBG mängimine kõige madalama graafika juures oli täielik piin: mäng järjepidevalt hangus ning jukerdas. Lisaks muutus telefon kogu selle tralli juures talumatult palavaks. Äärepealt oleksid pajakindad käiku läinud. Kriipsujukudega pinksimängu jooksutas siiski ära.
Telefoni sees peidab end 4000mAh mahutavusega aku, mille laadimine käib USB-C otsiku kaudu. Igati šeff käik, sest aku peab vastu nagu kulda ning laadimine toimub meeldivalt kiiresti. Samsung A6-l oleks sellest nii mõndagi õppida.
Kaamera
Telefon on varustatud 8 MP esi- ning 21 MP tagakaameraga. Kvaliteedi poolest ootusi liialt kõrgele ei seadnud ning tuleb välja, et õigustatult. Jah, Elephone S8 suudab pilte teha, aga ma ei kujuta ette, et ma neid kellelegi näidata julgeks. Fookustamine võtab aastaid ning selfiede puhul telefoni keerutamine on lihtsalt totter. Kui telefoni täielikult paigal ei hoia, tulevad pildid udused.
Naljaks on ka kaamera “eelvaade”. Jälgi ruumis toimuvat liiga pikalt läbi telefoni kaameraäpi ja võib tekkida tunne, et sa oled purjus. Sedavõrd tugevalt see kogu kompott venib.
Kokkuvõtteks...
Huvitav firma see Elevan… ptui… Elephone. Teiste tehtut kopeeritakse kartmatult ning kohati ka õnnestunult. Kõigest 200 € eest saad Eesti võrgus täiesti töötava telefoni, millel on ilus ekraan, tubli aku ning viisakas välimus. Aga minu silmis kaaluvad selle üle nõrk jõudlus, kohutav kõlar, sõrmejäljelugeri aeglus, garantii/tehilise toe puudumine, kehv kaamera ning liigne tüsedus.
Seega mina vaataks pigem siin turul juba end tõestanud telefonide poole. 200 € hinnaklassi valitsevad minu arvates Xiaomi telefonid, millele saab vastu ainult Samsung Galaxy J7 (2017). Ahjaa, ka Elephone S8 turundusmaterjalid on pea üks-ühele Samsung S8 pealt maha viksitud. Pole just maailma kõige sümpaatsem samm.
31.07.2018