Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Xiaomi Mi A3 – hinna-kvaliteedi tšempion
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Xiaomi Mi seeria telefonid on mul alati südame alt soojaks teinud. Mi A3 on järjekordne soodsama otsa Xiaomi, mis paberi peal kõlab oma hinna kohta väga uhkelt. Kuidas on lood tegelikult?

Xiaomi Mi A3

Välimus

Disaini poolest on võrreldes Mi A2 perega meeldiv edasiminek toimunud. Mi A3 esiküljelt on kadunud on õunatelefonidest tuntud kulm ning selle asemel on siin väike tilgakujuline kühmuke. Üldvaates näeb klaasist korpusega telefon välja palju kallim kui ta tegelikult on. Telefonide juures on see suur pluss.

Xiaomi Mi A3

6,01-tollise AMOLED ekraaniga telefoni on käes mugav hoida. Ekraani servad on võrdlemisi äärteni venitatud, ainult telefoni “lõug” mõjub veidi tüsedalt. Resolutsioonis on Xiaomi järeleandmisi teinud: kui Mi A2 uhkustas 1080p ekraaniga, siis Mi A3 pakub meile ainult 720p. See tähendab, et kui Mi A2 pikslitihedus oli 403 ppi, siis Mi A3 tihedus on pelgalt 286 ppi.

Telefoni tagaküljelt leiame kõikvõimalikke tekstikesi: 48 MP AI camera, Made in China, Android One, Designed by Xiaomi jne. Küsitav, kas need kõik ikka vajalikud on. Otseselt silma ei kriibi, aga liiga ilus ka pole. Tagaküljel asetsev kaameramoodul turritab korpusest piisavalt välja, et laua peal trükkimise ebameeldivaks teha. Telefon võbeleb veidi liiga palju.

Mi A3 füüsilised nupud on võrdlemisi kitsad, aga sellegipoolest sõrmede jaoks mugavad. Paremal küljel volüüminupud koos pauernupuga ja vasakul küljel SIM-kaardi sahtel, kuhu saab kuni kaks SIMi sisse pista.

Xiaomi Mi A3

Tiiru lõpetades näeme, et ülaosas on usaldusväärne 3,5mm audiopesa (mida Mi A2 ei olnud!) ja all sümmeetrilised kõlariaugud. Tõsi, heli pritsib välja ainult parempoolne kõlar. Sõrmejäljelugeja on peidetud ekraani sisse. Töötab hästi.

Sisemus

Xiaomi Mi A3 kasuks räägib "puhas" Android 9, mis tähendab, et telefon on üleliigsetest äppidest vaba ja töötab sama hinnaklassi semudest kiiremini. Android One programm tagab, et telefon saab ka kaugemas tulevikus Androidi turvauuendusi. See tähendab, et Mi A3 võib rahulikult Sinu taskus olla ka järgmised 2-3 aastat. Puhas kasutajaliides näeb tõesti ilus välja.

Xiaomi Mi A3

Mootoriks on Snapdragon 665 kiip, mis tuleb oma tööga igati pädevalt toime. 4 GB vahemälu ja 64 GB sisemälu on hinda arvestades samuti väga okei. Veeb sai kenasti brausitud ja mängud mängitud.

Xiaomi oskab sarnaselt Huaweile häid akusid teha. Mi A3 on ääretult hea vastupidavusega telefon. 4030 mAh mahutavusega aku ja madala resolutsiooniga ekraani kombo tagab rahulikult paar päeva kasutusaega.

Xiaomi Mi A3

Kaamerad

Veel mõned aastad tagasi oli Xiaomi kaameratega rohkem muresid kui rõõme. Vigadest on igatahes õpitud ja hinda meeles pidades on Mi A3 kaamera väga võimekas. Põhikaamera on 48 MP (f/1.8), ülilainurk 8 MP (f/2.2) ja neid toetab 2 MP (f/2.4) sügavussensor. Kaameraäpis saad valida ka 2x suumitud vaate, aga tea, et see on digitaalne suum, mitte optiline. Esikaamerale on usaldatud 32 MP (f/2.0).

Xiaomi Mi A3

Mi A3 klõpsud on ilusate värvidega, pigem kontrastsed ja üllatavalt hea dünaamilise tasakaaluga (heledaid alasid ei valgustata üle). Öörežiim suudab ka Eesti pimedatest õhtutest hea tulemuse välja võluda. Ülilainurka õhtuti samas ei tasu kasutada. Fotole ei jää lihtsalt palju peale. Esikaamera toodab igati kenasid pilte, juhul kui kõikidest ilustamisfunktsioonidest eemale hoiad.

Kokkuvõttes väga hea kaamera, mis pakub kasutajale palju erinevaid funktsioone ja kindlasti rohkem rõõmu kui oodata oskaks. Testfotod on nähtavad siin.

Kokkuvõte

Xiaomi Mi A3 on telefon, millega on raske alt minna. Ääretult vastupidav aku, hinnaklassi parim kaamera, soliidne välimus, puhas Android, Dual-SIM võimekus ja kärme sõrmejäljelugeja. Kirjutamise hetkel on tema hind kõigest 199 eurot.

Miinuspoolele võib kanda korpusest välja turritava kaamera, mis telefoni laua peal kõikuma paneb ning vägagi keskpärase HD ekraani. Muus osas niivõrd hea hinna-kvaliteedi suhtega telefoni mujalt naljalt ei leia.

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.