Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Milleks maksta rohkem? Xiaomi Redmi Note 13 Pro ülevaade
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:


See ei ole saladus, et olime siin… Okei, kui nüüd Jaagup Kreemi kuulsad sõnad kõrvale jätta, siis pole ka suurem saladus, et kui soovid kobeda hinna-kvaliteedi suhtega nutitelefoni, siis tuleks Xiaomi poole vaadata. Eriti juhul, kui eelarve jääb 300-500 € vahele. 
Xiaomi uusima mudeli nimeks – mõneti lohisevalt – on Redmi Note 13 Pro 5G. Kirjutamise hetkel on letihinnaks 399 €. Mis see endast täpsemalt kujutab? 

Välimus

Testi sattus musta värvi Note 13 Pro, kuid valikus on ka sinine ja lilla toon, mis näevad teps edevamad välja. Esimese asjana torkab silma telefoni tagakülg, mis võiks soovi korral ka peeglina väga edukalt leiba teenida. 

Telefoni plastikust korpus on libedavõitu ja näpujäljemaias, kuid õnneks annab Xiaomi telefoniga kaasa täitsa viisaka silikoonist ümbrise. Soe soovitus on see kohe Note 13 Prole selga panna, et telefoni laua peal kõikumist vähendada. Telefonile on antud IP54 vee- ja tolmukindlusreiting, seega talisuplema ei tasu Note 13 Proga minna. IP numbrite tähendusest saad lugeda lähemalt siit.

Helitugevuse reguleerimise nupud ja toitenupp asuvad paremal serval ning jätavad soliidse mulje. Telefon on varustatud kahe stereokõlariga, mis teevad võrratult valjut häält. Soovi korral saad telefonist muusikat kuulata ka juhtmega klappidega, kuna ülemiselt servalt leiame tänapäeval haruldase 3,5mm kõrvaklapiaugu! Üldplaanis jätab Xiaomi Note 13 Pro välimus stiilse mulje. 

Kaamerad

Tagumiselt küljelt leiame piraka kaamerakomplekti:

  • 200 MP (f/1.7 avaga) põhikaamera

  • 8 MP (f/2.2) ülilainurkkaamera

  • 2 MP (f/2.4) makrokaamera

Kui pisike makrokaamera võiks minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt ka täiesti olemata olla, siis põhikaamera on põnev. Suur megapikslite arv tähendab, et heades valgusoludes saad teha detailirohkeid pilte, kuigi siis pead ka arvestama mahukate failidega (umbes 25 MB versus tavafoto 4 MB). Sestap on 200 MP kasutamiseks ette nähtud eraldi kaamerarežiim. 

Tavalises fotorežiimis väljendub põhikaamera võimsus kuni neljakordse suumi kvaliteedis, mis teeb kohati silmad ette ka mitmeid eurosid kallimatele telefonidele. Kaamera kasutajaliides on mugav ja loogiline. 

Testimise käigus selgus, et Note 13 Pro kaamera tarkvara ei saanud alati värvitöötluse ja valge tasakaaluga hakkama. Õhtuselt soe tuba jäi pildil pigem sinakalt külm, samal ajal kui hämaras tehtud pilt tammepuidust lauast sai endale külge õrnalt roheka varjundi. Päevasel ajal heades valgusoludes tehtud pildid olid kenad. Tõsi, pidin endale mitu korda meelde tuletama, et päris 1000 € telefoni kaamera kvaliteeti ei tasugi Note 13 Prost loota. Keskklassi telefonide mõistes olid öisest Tallinnast tehtud fotod igati rahuldavad.

Esiküljekaamera valmistas pigem pettumuse. Jah, eestlane ei hiilga keset veebruarit just eriti päevitunud jumega, kuid Note 13 Pro piltidelt jäi mu näolapp kuidagi ekstra kahvatu. Ka detailsus oli võrdlemisi tagasihoidlik.

Moodsale ajale kohaselt pakub Xiaomi võimalust fotosid telefonis tehisintellekti abil töödelda. Mõned funktsioonid, nagu selfiele udustatud tausta lisamine või fotol taeva asendamine, töötasid kenasti, samal ajal kui objektide/inimeste kustutamise võiks julgelt sinnapaika jätta.  

Ekraan & sisemus

Esiküljel olev ekraan on suur, õhukeste servadega ja lihtsalt öeldes kaunis. Ekraani 120 Hz värskendussagedus tähendab, et telefonis ringi lipates liigub kõik silme ees väga sujuvalt. Kriimustuste vastu kaitseb Gorilla Glass Victus. Ekraani allosas on sõrmejäljelugeja, mis töötas testi jooksul kiiresti ja täpselt. Ka Note 13 Pro protsessor toimis testi käigus eeskujulikult, saades hakkama nii igapäevase surfamise kui ka nõudlikumate mobiilimängudega.  

Telefoni seest leiame kaks suurt plussi ja ühe miinuse. Esmalt plussid. 

Note 13 Pro on varustatud 256 GB sisemäluga, millest piisab ka kõige aktiivsemale telefonikasutajale mitmeks aastaks. Teiseks suureks plussiks on telefoni 5000mAh aku ning 67W juhtmega laadimine. 67W laadimisadapteri saad kusjuures karbis kohe kaasa. Pool tundi laadimist viis täiesti tühja telefoni 0% pealt 81% peale ja pilgeni täis sai telefon 43 minutiga. Juhtmevaba laadimist sellest hinnaklassist ei leia. 

Miinusena saab kirja panna Xiaomi kasutajaliidese, mis nõuab alguses ehk veidi harjumist ning tõsiasja, et telefoniga saad eelinstallituna kaasa metsiku koguse rakendusi: Xiaomi App Mall, Mi veebilehitseja, FitBit, kaheksa erinevat mängu, Xiaomi Community ning vanad head Booking.com, Facebook, Spotify, TikTok ja Netflix. Õnneks saab neist enamiku desinstallida.

Kokkuvõte

Mis teised telefonitootjad sama raha eest pakuvad? 350-450 € hinnavahemikust leiame veel Sony Xperia 10 V, CAT S75, Samsung Galaxy A54 ning Samsung Galaxy A34 mudelid. Tõsi, Sony ja CAT on tänapäeval pigem nišitelefonid, mida ostavad esmajoones nende brändide fännid, seega pigem tuleks Note 13 Prod võrrelda just Samsungi A-seeriaga

Kui prioriteediks sisemälu suurus, et kõik fotod ja videod ära mahuks, siis A54 pakub “kõigest” 128 GB, samal ajal kui Note 13 Pro ja Samsung A34 seest leiad 256 GB. Soovi korral saad mõlema Samsungi sisemälu eraldi mälukaardi abil suurendada. Samsungi A-seeria pakub ka etemat vee- ja tolmukindlust (IP67 vs Xiaomi IP54), kuid muus osas on telefonid vägagi sarnased: sama aku mahutavus, suur ja ere AMOLED ekraan, võimekad kaamerad. 

Xiaomi kasuks räägib tunduvalt kärmem kiirlaadimine (67W vs 25W) ning tänapäeval haruldane 3,5mm audiopesa. Lisaks tuleb meeles pidada, et A54 ja A34 tulid turule 2023. aasta kevadel, seega Samsungi austajatel tasub ehk oodata uusi A-seeria telefone. 

Päeva lõpuks tuleb Xiaomit taas kiita. Hiina telefonitootja on kokku pannud tubli komplekti, mis pakub 400 € hinna juures rohkelt häid omadusi, alates kauakestvast akust ning lõpetades stiilse välimusega. Kõige paremini reedab telefoni keskklassi kuuluvuse tema kaamera, mis jääb nutimaailma tippudele siiski alla. 

PS! Kui ostad Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G 256GB nutitelefoni, saad kingituseks musta värvi Xiaomi Redmi Buds 5 Pro juhtmevabad kõrvaklapid. Lisaks on hetkel kampaania korras võimalik telefon soetada 0% järelmaksuga. Pakkumised kehtivad veebruari lõpuni. 

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.