Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Hiina tipud: OnePlus 9 versus Xiaomi Mi 11
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:
OnePlus 9 vs Xiaomi Mi 11

Kaalud uue tippklassi telefoni ostmist, aga õunad ei maitse ja 1000 € uue Samsungi eest maksta tundub ka kuidagi veidi liiga palju? Viskame pilgu peale kahele tugevale alternatiivile: Xiaomi Mi 11 ja OnePlus 9. Mõlemad maksavad 799 € ja on (peaaegu) parimad, mis Hiina tootjatel hetkel vastu panna on. Kumba eelistada?

Unboxing

Esmalt ei saa üle ega ümber OnePlusi karbist. See on punane ja see on suur. No ikka väga suur, arvestades praegust trendi teha karbid võimalikult väikesed, et loodust ja tootja rahakotti säästa. Silma järgi hinnates ütleks, et ühe OnePlus 9 karbi sisse mahub kolm iPhone 12 karpi.

OnePlus 9 vs Xiaomi Mi 11

Mõlemast karbist leiame ka head-paremat: spetsiaalsed silikoonist ümbrised, millega telefone kriimude ja kukkumiste eest kaitsta ning laadimisadapterid. OnePlusi ümbris on tunduvalt paksem ja kvaliteetsem kui Xiaomi oma, mis ei istu just liiga turvaliselt telefoni ümber. Lisaks on viimane veidralt kollaka kumaga. OnePlus 9 ümbris on samas piisavalt kõrge servaga, et kui kasutad telefonis ringi müttamiseks palju viipamist, tuleb sõrmega tihti üle ümbrise serva libistada. Ei ole just meeldiv tunne.

OnePlus 9 vs Xiaomi Mi 11

Laadijatest rääkides: Xiaomi paneb kaasa 55W ja OnePlus 65W kiirlaadija ehk mõlema telefoni akud saavad nullist sajani täis kõigest 30-40 minutiga. Imetlusväärne! Xiaomi toetab juhtmevaba laadimist kuni 50W võimsuseni, aga selle tarbeks on vaja eraldi laadimisalus soetada.

OnePlus 9 vs Xiaomi Mi 11

Välimus

Mõlemad testmudelid on sinise korpusega, aga Xiaomi tagakaanel toimub kerge värvidemäng, kus sinine vaheldub päikese käes kuldsega. Gabariitide poolest on “hiinlased” pea identsed: Mi 11 on õige nõksa pikem (+4mm) ja raskem (+4g), samal ajal kui OnePlus 9 on 6mm võrra paksem. Mõlemat kaitseb Gorilla Glass 5 ning Mi 11 on tunduvalt kumeramate servadega kui OnePlus 9.

OnePlus 9 vs Xiaomi Mi 11

Telefoni esikülgedelt vaatavad vastu 6,81’’ (Xiaomi) ja 6,55’’ (OnePlus) ekraanid. Neist esimene kasutab kumerate servadega Samsungi paneeli, teine aga lamedat Samsungi paneeli. Mõlemad AMOLED ekraanid on ääretult ilusad, aga Xiaomi on konkurendist siiski eredam (1500 vs 1100 nitti). Pane tähele, et Mi 11 ekraan on karbist välja võttes sätitud 60 Hz värskendussageduse peale, mistõttu 120 Hz tuleb ise aktiveerida. OnePlusi puhul on see kohe peal.

OnePlus 9 vs Xiaomi Mi 11

Mõlema telefoni puhul on sõrmejäljelugejad peidetud ekraani sisse. OnePlus 9 puhul on ta ekraani alumisse serva surutud, mis teeb kasutamise veidi ebamugavaks. Samas töötab ta erinevalt Mi 11 lugejast alati usaldusväärselt. Viimase puhul pidin tihti mitu korda lahtilukustamist proovima ja kui pöial oli vähegi must, siis võis biomeetrilise autentimise sootuks ära unustada.

Sisemus

Ehk kõige suuremaks erinevuseks telefonide vahel on sisemälu maht. Nimelt on 799 € maksvate mudelite puhul OnePlus varustatud 256 GB ja Xiaomi 128 GB mahuga. Kui soovid 128 GB OnePlusi, siis too on 100 € võrra soodsam.

Akude poolest on seis sisuliselt võrdne: 4600 versus 4500mAh, Xiaomi kasuks. Kuna Xiaomil on suurem ja eredam ekraan, on lõpptulemus siiski sarnane. Identne on ka protsessor, milleks mõlema puhul Snapdragon 888.

OnePlus 9 vs Xiaomi Mi 11

Kasutuse poole pealt tuli Xiaomi puhul ette hetki, kus omaarust skrollisin lehel edasi, aga tegelikult midagi ei juhtunud ehk näpuviibet ei tuvastatud. Muret valmistasid ka Mi 11 teavitused, mis ei tulnud alati õigel hetkel läbi ei (nt Instagram ja Messenger). Alles äppi avades nägin, kuidas sõnumid kohale roomavad.

OnePlus 9 vs Xiaomi Mi 11

Kasutajaliidese eest tuleb kiita OnePlusi, mis on puhas, stiilne ja hästi läbimõeldud. Samas ei jää Apples šnitti võtnud Xiaomi kaugele maha ja ma endiselt soovitan vaadata Seadetes kaunist mälumahu animatsiooni. Xiaomi kogub boonuspunkte stereokõlarite eest, mis on vapustavalt head. Ka OnePlus 9 ei jäänud videode vaatamisel heliga kuidagi hätta.

OnePlus 9 vs Xiaomi Mi 11

Kaamerad

Esmalt Xiaomi Mi 11 näitajad: põhikaamera 108 MP (f/1.9), millele sekundeerivad 13 MP (f/2.4) ülilainurk ja 5 MP (f/2.4) makrokaamera. PS! Makrokaamera leidmiseks pead Mi 11 kaamera äpis klikkima paremal üleval asuva hamburger-menüü peale, kuna loogilisest kohast nagu More Sa teda ei leia. Esikaameraks 20 MP (f/2.2) lainurk.

OnePlus 9 vs Xiaomi Mi 11

OnePlus 9 põhikaamera on 48 MP (f/1.8), mille kõrvalt leiame 50 MP (f/2.2) ülilainurga ja 2 MP monokromaatilise sensori. Tootja reklaamib, et koostöös Hasselbladiga saavutab nende telefoni kaamera eriti elutruud värvid. Ka OnePlusi kaamera äpist leiame veidruseid. Nimelt ei pööra kogu menüü alati koos Sinuga kaasa, vaid osa menüüst jääb ka telefoni horisontaalselt hoides hoopis vertikaalseks.

Tulemustest rääkides, siis tavaoludes tulid paremad pildid Mi 11 telefonil, kuna Xiaomi sai paremini hakkama dünaamilise ulatusega (ehk taevast ei valgustatud üle ja varjud ei muutunud ühtlaselt ähmaseks tumedaks koguks) ning 108 MP kaamera suutis – pikslite kokku pakkimise tulemusena – väga detailseid pilte toota. OnePlusi puhul võis märgata fotode ületeravustamist. Värvide ja toonidega tuli OnePlus 9 tõesti paremini toime ning Xiaomi fotodele eksis sisse rohekat kuma.

Ülilainurk kaamera puhul võitis OnePlus: fotod tulid realistlikumad kui Xiaomil, mis tegi järeleandmisi just pildi servades, kus teravus vähenes. Mõlemal telefonil puudub telefoto kaamera, millega sisse suumides kvaliteetsemaid klõpse teha, aga 5-kordse suumiga testides tootis Xiaomi täitsa kenad fotod ning OnePlus 9 omad tundusid veidi tehislikud.

Fotode näidised leiad siit.

Kokkuvõte

OnePlus 9 vs Xiaomi Mi 11

Selliste võrdlevate testide puhul on lõpus asi lihtne: kui istud diivanil ja mõlemad telefonid lesivad Su kõrval, siis kumma järele käsi automaatselt sirutab. Minu puhul oli selleks – tõsi, veidi isegi üllatavalt – OnePlus 9. Ratsionaalselt põhjendab selle ära OnePlusi käepärasema suuruse, usaldusväärsema sõrmejäljelugeja, teavituste kindlalt kätte saamise ning ilusama silikoonümbrisega. Kui päriselt ostuks läheks, mängiks kindlasti ka rolli OnePlusi kaks korda suurem sisemälu kui Xiaomil.

Xiaomi kasuks rääkisid peamiselt tervikuna võimsam kaamera ja üle mõistuse hea ekraan. Muus osas on mõlema telefoni puhul ikka ääretult tugevate konkurentidega Samsungi S21 seeriale, kui rääkida puhalt Androidi maailmast. Kõik tähtsamad asjad on ju paigas: kiire protsessor, usaldusväärne aku, mitmekülgne kaamerasüsteem, rohkelt sisemälu, vee- ja tolmukindlus.

Xiaomi Mi 11 leiad e-poest siit ja OnePlus 9 siit. Mõistlikke valikuid.

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.