Tele2 blogi
Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!
Tele2 blogi
Kui tellid Hiinast telefoni - Xiaomi Mi Mix 2
Tegin endale varajase jõulukingi ning tellisin Hiinast telefoni, mis oma välimuse poolest sobiks kenasti Gucci või Louis Vuitton’i kotiga kokku, mis sest et kumbagi mul pole. Tegu on ei kellegi muu kui värskelt Eesti turule jõudnud Xiaomi ning tema uue mudeli Mi Mix 2-ga. On edeva välimuse taga ka asjalik sisu?
Hoiatusena mainin ära, et telefoni Hiinast tellimine pole lihtne lõbu. Pead järele uurima, kas telefoni müüja on usaldusväärne, kas telefon toetab siinseid võrgusagedusi, kandma raha heas usus üle ja mitu nädalat kaupa ootama, lootuses, et sellega transiidis midagi ei juhtu ning viimaks vajadusel ka Maksu- ja Tolliameti jaoks kukerpalle tegema. Samas Eestis ametliku edasimüüja käest telefoni soetades on murepilvi vähem nii telefoni ostes kui ka tulevikus, arvestades EL-i kaheaastast garantiikohustust.
Xiaomi Mi Mix 2 tuli aga sellest Hiina - Eesti kadalipust kenasti läbi. Tollis pidi küll käibemaksu juurde maksma, kuid lõpp hea kõik hea (karbil oli telefoni hinnaks märgitud 45 USD, seega tuli 9 dollarit riigi poole teele läkitada). Nüüd aga telefonist endast.
Väljast ilus!
Mi Mix 2 üks suurimaid müügiargumente on tema välimus. See on “vau”. Esikülje ainus äär on telefoni allosas ning ülejäänu moodustab 6-tolline pikliku kujuga 2160x1080px ekraan. Värvid on paigas ning vaatamisnurgad väga head. Ekraaniereduse üle ei saa samuti nuriseda.
Suuruse ja kaalu poolest (toekalt raske) on telefoni mugav käes hoida, ainus murekoht on selle libedus ning asjaolu, et tegu on sõrmejäljemagnetiga. Samas enamik tänapäeva nutitelefone on taolised. Sõrmejälgedest rääkides on sõrmejäljeluger väga mugavas kohas - tagumise kaamera all - ning töötab üllatavalt kiiresti ja laitmatult.
Telefoni alumisest otsast leiame kaks kõlarit ning üks ninjakõlar on end ära peitnud ka pea olematu ülaserva alla. Et saaks helistades vastaspoolt ka ikka kuulda, eks. See kõlar võiks igatahes kõvemat häält teha, sest tänaval jalutades jäin ka maksimumvolüümi juures tihti hätta vastaspoole kuulmisega.
Lõpetades telefonivälist ekskursiooni, tuleb kurvastada, et telefonil puudub kõrvaklapiauk. Kuna juhtmevabad kõrvaklapid on praegu veel pigem erand kui reegel, siis siin Xiaomi plusspunkte ei teeni.
Aga seest?
Telefoni seest leiame Snapdragon 835 protsessori koos 6GB vahemälu ning 64GB sisemäluga. Valikus on ka 128 ning 256GB mälumahuga mudel, kuna sarnaselt iPhone’dele pole telefoni mälu laiendatav. Mi Mix 2 on muljetavaldavalt kiire telefon ning selles võib “süüdistada” just vahemälu mahukust. Android 8.0 Oreo pole veel Mi Mix 2-ni jõudnud, kuid Android 7.1.1 ei anna siiski põhjust muretsemiseks. Operatsioonisüsteemi on küll ja veel.
Karu hoiab elus 3400mAh aku, mis on igati viisaka elueaga. Arvestades telefoni suurust võib küsida ehk oleks saanud isegi paarsada milliampertundi veel juurde mahutada, aga see on juba juuksekarva lõhki ajamine. Laadimispordiks on USB-C, mis teeb oma töö väga kiiresti ära. Laadimisaeg on tunduvalt kiirem kui näiteks iPhone X või Samsung Note 8 puhul.
Kaamera
Xiaomil on 12MP tagumine kaamera, mis on väga šefilt ääristatud kuldse rõngaga. Sensor tuleb Sony poolt ning objektiivi avasuuruseks on f/2.0.
Testklõpsud olid enam-vähem viisakad, aga hinnaklassi arvestades oleks oodanud natuke enamat. Tundub, et Samsung, Apple ning Huawei suudavad enda tippmudelite kaameratest palju paremaid pilte välja võluda. Mi Mix 2-ga oli väga lihtne pildiga mööda panna.
See selleks. Nüüd läheb asi huvitavaks, sest jõuame esikaamerani. See on nimelt telefoni alumises otsas!
Esimesed katsed selfiet teha olid tragikoomilised. Vahet pole mis asendist üritad pilti teha, alati jääb käsi, millega nuppu vajutad, pildile. Heurekamoment saabus aga paar minutit hiljem kui taipasin telefoni tagurpidi pöörata. Kogu kasutajaliides tegi samuti kukerpalli ning selfieralli võis alata! Tõsi, see pole just kõige kiirem ja mugavam lahendus - iga kord telefoni käes keerutama hakata - kuid arvestades kui vähe selfiesid ma tegelikult teen, siis elan selle üle. Mõni Instagrami guru jääks samas hätta. Ja ka kvaliteet pole taaskord kiita.
Videot filmib Mi Mix 2 kuni 4K kvaliteedis ning aegluubis võtete jaoks jääb laeks 720px.
Kokkuvõte
Miljoni dollari küsimus Hiina telefonide puhul on alati see, kas telefon Eestis töötab või mitte. Xiaomi Mi Mix 2 mõtleb igatahes globaalselt ning autor ei jäänud ühenduvuse tõttu hätta. Nii 4G kui ka WiFi töötasid laitmatult. Tavakõnede puhul aga telefon mõtles mõnikord natuke kauem kui tavaliselt, et kõnet alustada ning oli juhtumeid, kus vastaspool ei saanud mind kätte, kuna telefon katkestas ise kõne ära.
Kel kannatust telefoni transporti oodata ning vajadusel tolliga mässata, siis Mi Mix 2 võib olla isegi õige valik. Tuleb aga meeles pidada, et kui telefoniga midagi juhtuma peaks - ja nii libeda telefoniga on see vaid aja küsimus -, siis garantiikorras paranduseks tuleks see tagasi Hiinasse saata. Või siis remondi eest Eestis ise maksta. Kui need riskid ja mitte nii hea kvaliteediga kaamera on aksepteeritavad, siis Mi Mix 2 on oma raha väärt. Mina aga maksaks natuke juurde ja ostaks Samsung S8. Telefon ju sama ilus, aga kaamera kõvasti parem.
Silver Tilk
13.12.2017