Tele2 blogi
Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!
Tele2 blogi
Olen varem siin üllatunud ja imestanud, kuis heaks, tõhusaks ja vastupidavaks on muutunud CAT-i telefonid ning võrrelnud neid mobiilimaailma maasturitega. Nüüd sattus mu kätte midagi palju jõhkramat, efektsemat ja stiilsemat – Ulefone Armor 2.
Siinmail pole sellist seadet veel nähtud, see on tõeliselt robustne värgendus – mahub kasvõi külmrelvade kategooriasse – ning oma raskuselt meenutab ta kunagisi õlal kantavaid kohvermobiile. Jah, see kaalub veerand kilo, täpsemalt 270 grammi. Samsung Galaxy S8, mis pikkuselt ja laiuselt enam-vähem sama, on näiteks koguni 99 grammi kergem.
Millest selline mass, küsite? Või millest tingitud? Miks kannab seade nime «soomusrüü». Uurime asja.
Ilma tehnilisse spetsifikatsiooni piilumatagi on selge, kellele see mürakas mõeldud on – disain ise lajatab sulle silma kõik vajaliku. Varjamatu metall, stiilne konarus seadme püsimiseks ka kinnastatud käes, jäiga kummiga kaetud nurgad – need kõige nõrgemad kohad, kui jutt käib seadme kukkumisest betoonile ja sellele järgnevast teadagi millest…
Kindlus, usaldusväärsus, robustsus – jah, see seade pole kontoripehmode pintsakutaskute maanivenitamiseks sugugi hea. Selle mobiili koht on töömehe taskus, ekstreemsportlase põues, hädapärane töövahend päästjatele, kel tuleb inimesi päästa kasvõi mudast ja kaljude vahelt. Ma julgeks sellega isegi mõne väiksema naela seina lüüa, ausõna.
Kusjuures vee- ja tolmukindluse ametlik näitaja on ikka see vana hea IP68, nagu eeltoodud Samsungilgi. Saavutatud on see aga mobiilimaailmas millegi täiesti ainukordsega – seadme kaas on sõna otseses mõttes varjamatute kruvidega kinni keeratud ja seejuures on siis kasutatud ka erilisi tihendeid ja liimi. Ekraan ise on tootja teatel kaetud veel millegi makromolekulaarsega.
IP asemel on aga veelgi olulisem Armori põrutuskindlus. Ning selles osas annavad erilist kindlust juurde displei tasapinnast kõrgemal asetsevad nurgakaitsekummid, mis välistab selle, et ekraan tasase pinnaga üldse kokku puutuks. Displei ise on varjatud veel eraldi ja eriti tugeva korpuseklaasi taha. Kokkuvõttes lubab tootja, et isegi auto ülesõit pole sellele seadmele probleem.
Nagu pole probleem ka tohutu soojusevahe. Olgu väljas või 40 kraadi külma või tõusku tuletõrjuja ümbruses õhutemperatuur 80 kraadini – Armoril pole sellest sooja ega külma.
Mis on musta kasti sees
Kui kogu välimus jätab tõesti mulje kui mustast kastist, mis isegi omaniku traagilise huku üle elab, siis sisu on peen nagu täppisteadus. Kui veidi tõsisemalt, siis üsna tavaline Androidi telefon (versioon uus 7.0 Nougat), mille platvorm on veidi kohendust saanud.
Nimelt on seade varustatud külgedel kolme füüsilise nupuga, mida enamusel telefonidel pole. Esiteks nupp nimega PTT, mis käivitab ühe vajutusega äpi Zello ja see omakorda aktiveerib kõne soovitud inimesega. Teiseks nupp SOS, mida 5 sekundit all hoides saab käivitada hädaabikõne või saata sõnum on asukoha GPS-andmetega. Ning kolmandaks kaameranupp, mis selle ka lukustatud telefoni korral kiireks pildistamiseks või filmimiseks avab.
Tarkvara poolelt on Ulefon varutatud hiilgava komplektiga eelinstallitud äppidest välitöödeks. Lood, mall, nurgakraadi mõõtur (kindlasti on selle seadme jaoks maamõõtjatel oma nimi olemas, mida ma lihtsalt ei tea – äkki nivelliir?!), kompass, helitugevuse mõõtur, rõhuandur jne jne.
Südameks on sellel kõigel kaheksatuumaline protsessor (Helio P25), RAM on väga korraliku näitajaga 6GB, salvestusmälu samuti vägagi okeilt 64 GB. Seadmel on ka sõrmejäljelugeja, mis seadme avaekraani kodunupult täiesti töökindlalt avas. Tegemist on ka loomulikult NFC ja 4G-telefoniga, mis on varustatud üllatavalt paljude sagedustega erinevate riikide võrkudes töötamiseks.
Kaamerad on nii ees kui ka taga täiesti keskmised ja ei sära millegi muuga, kui et nendega on siis võimalik ka snorgeldades veealusest maailmast rahulikult pilti ja videot teha.
Ka mobiili aku on robustselt vastupidav – pideva kasutuse korral peab see julgelt kaks ööpäeva vastu. Vähem kasutades kordades kauemgi. Mahutavuseks on 4700 mAh, mis on kahtlematult võimsamate näitajate kirjeldamiseks sobiv suurus. Laadida saab seda kiirlaadides läbi uusima USB-C tüüpi pordi (see on see, millel pole vahet, mis pidi juhe ühendada).
Ahjaa, ekraani suuruseks on mobiilil 5 tolli, selline paras, aga kasutamata pinda servades on veidi liiga palju (ju ma olen lipulaevadega harjunud). Tagakülje kõlarid on võimsad ja teevad head heli.
Kokkuvõttes on minu hinnangul tegemist väga töökindla telefoniga, millel korralik sisu. Ka sihtrühm on kindel on kahtlematult olemas. Välimuselt veelgi robustsem ja veelgi võimsam kui vana hea CAT. Ma arvan, et keegi võiks selle mobiili Eestis prooviks müüki panna küll. Las olla värvi ja valikut meie poelettidel.