Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kas jõuluvana ostaks? Nokia 5 arvustus
Avaldatud:
Uuendatud:

Kas jõuluvana ostaks? Nokia 5 arvustus

Iga eestlane teab Nokiat. Soome rahvussümbol ja puha. Vanasti oli kõigil Nokia telefon, nüüd aga vähestel, kui välja arvata võimsa comebacki teinud Nokia 3310. Kas Nokia 5 on nii hea telefon, et nutitelefonide turul läbi lüüa ning sattuda isegi jõuluvana kingikotti?

Välimus

5,2-tollise ekraaniga Nokia 5 on oma suuruse poolest üpris ideaalne telefon. Käes on teda mugav hoida ning ta ei ole ülemäära libe. Korpus tundub kvaliteetne ning testimises olnud pronksikarva metallist tagakaanele näpujäljed peale ei jää (jess!).

Nokia 5

Ekraani resolutsioon on keskpärane 1280x720 pikslit ehk mitte midagi vapustavat, kuid hinnaklassi arvestades nii peabki olema. Vaatamisnurgad on samuti keskmiselt head - värvid küll moonduvad, kuid on siiski aru saada, mis ekraanil toimub.

Üllatusena avastan, et telefoni esiküljel olev kodunupp on varustatud ka sõrmejäljelugejaga. Ta on küll pigem aeglane, kuid samas tuleb Nokiat tunnustada, et alla 200 eurone telefon üldse seda funktsiooni omab.

Nokia 5

Kõrvaklapiauk asub mõneti ebastandardselt telefoni ülemises ning kõlar alumises otsas. Kõlar on meeldivalt vali, kuid õhtuti sellest korteripeol kaua tümakat ei kuulaks. Vasakult küljelt leiame ka sahtlid kahe SIM kaardi ning ühe mälukaardi tarbeks. Hea lüke, sest paljud tootjad sunnivad sind valima, kas paned kaks SIM kaarti või valid komboks üks SIM kaart ning üks mälukaart.

Nokia 5

Korpuse all

Nokia 5-l on vahemälu napid 2GB ning mälumahtu 16GB jagu, mida küll õnneks saab mälukaardi abil laiendada. Lühikese testperioodi jooksul vahemälust puudu ei tulnud ning telefon suutis mitut äppi korraga jooksutada küll. Samas oht, et aja jooksul jääb telefon aeglaseks, ikkagi üpris reaalne.

Kui mõelda, et osta see telefon lapsele, siis tuleb silmas pidada, et telefon saab lihtsate mängudega (enamik mänge äpipoodides) hakkama, aga tummisemate mängude jaoks jääb temast väheks.

Kaamera

Esimest korda kaameraäppi avades oleksin peaaegu toolilt maha kukkunud. Pildi eelvaade tundub olevat nagu aegluubis ja tekkis kahtlus, kas paberi peal kirjas olev 8MP esikaamera ja 13MP tagakaamera üldse tõele vastavad. Õnneks on see mulje petlik, sest pärast klõpsu tegemist võib pildi kvaliteedis pigem meeldivalt üllatuda. Kas asi võib olla väheses vahemälus? Ei tea. Prooviklõpsud on siin:

Nokia 5
Nokia 5
Nokia 5

Vähese valguse puhul jääb telefoni kaamera ikkagi siiski natuke hätta ning annab tulemuseks üpris mürased pildid. Samas soodustelefonide kategoorias oodatav tulemus.

Kokkuvõte

Ühest asjast ei saanud testi jooksul aru. Nokia poolt meile saadetud telefon oli ilmselt mõnda aega sahtlis seisnud ning seega ilma süsteemiuuendusteta elanud. Ja siis hakkas ta neid tegema. Samm sammu haaval. Seetõttu esimese testnädala jooksul tahtis pea iga päev telefon süsteemiuuendusi installida ja mis muud üle jäi kui neid järjest ka teha.

Nokia 5

Muidu on aga kokkuvõttes tegu hea soodustelefoniga, mis on igati arvestatav valik kategoorias “nutitelefon alla 200 euro”. Usun, et kui jõuluvana seda endale ei osta, siis oma päkapikule ikka.

Silver Tilk

14.12.2017