52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Mida oodata Apple 14.09 sündmuselt? Uued iPhoned ja kellad?
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Huh! Tagasi graafikus. Kui eelmisel aastal lükkus Apple sügisene uute toodete tutvustusüritus lausa oktoobrisse, siis nüüd saame taas juba septembris uusi seadmeid näha. Ilmselt avalikustatakse teisipäeva õhtul nii uusi iPhone’sid, nutikellasid kui ka tahvleid.

Nagu ikka: alljärgnev põhineb suuresti meedia spekulatsioonidel (allikateks TechRadar, Cnet, Macrumors, EverythingApplePro) ja senistel leketel ning enne ürituse toimumist on raske midagi 100% kindlusega väita. Sellegipoolest on leketel tavaliselt mingisugune tõepõhi all...

Kõige oodatum kraam – uued telefonid

Kuri kahtlus, et telefonide disaini juures Apple ei üllata meid ka sel aastal. Pigem tuunitakse juba nelja aasta vanust välimust veidi moodsamaks, olgu siis selleks ekraani ülaosas asuva kulmu suuruse vähendamine või tagakülje kaamerate ringi nihutamine. Kaameramoodul on tõenäoliselt ka tiba suurem ja paksem, et rohkem tehnikat endasse mahutada. Tundub, et Californias võetakse ütlust “If it ain’t broke, don’t fix it” surmtõsiselt.

Värvivaliku poolest võib oodata, et valikusse lisanduvad mullinätsu stiilis roosa ja oranž toon. Varasemast jäävad alles vanad head must, valge ja lilla.

Pilt: MacRumors.

Ekraanide suurused jäävad tõenäoliselt samaks, mis iPhone 12 seerial (5,4, 6,1 ja 6,7-tolli), kuid viimaks ometi näeme õunatelefonidel (ilmselt ainult Pro mudelitel) 120 Hz värskendussagedusega ekraane. Et kõik, mis Sinu silme all ekraanil toimub, oleks võimalikult sujuv. Usu mind, kui oled juba korra 90 Hz või 120 Hz ekraane kasutanud, siis tavalise 60 Hz ekraani juurde tagasi minnes tundub kõik hüplikum ja aeglasem. Lisaks sahistatakse, et iPhone 13 seeria ekraanid saavad Always-on Display võimekuse.

Telefonide seest leiame eeldatavasti ülikiired A15 kiibid ning varasemast umbes 10% võrra suuremad akud, kuna kõrgem värskendussagedus nõuab rohkem vurtsu. Suurem aku = ilmselt ka veidi pontsakam korpus. Laadimisadapterit vaevalt, et karbist leiad, kuid kõlakad räägivad, et iPhone 13 seeria toetab 25 W kiirlaadimist. Kindlasti samm õiges suunas.

Õunafännid ootavad juba mitmendat aastat, et Apple lisaks enda telefonidele ekraanialuse sõrmejäljelugeja (TouchID). Seni viitavad kõik märgid sellele, et 2021. aastal seda veel siiski ei juhtu ning endiselt peame kasutama FaceID autentimist. Kaamerad paisuvad ilmselt suuremaks ja varasemast veelgi võimekamaks: parem sügavuse mõõtmine, rohkem suumi ning etemad tulemused hämarates oludes.

Pilt: EverythingApplePro.

Raha. Räägime rahast. Kõikide ootuste kohaselt Apple ei muuda telefonide alghindasid ning hinnastamine on sama loogikaga, mis iPhone 12 seeria puhul. See tähendab, et kõige “soodsama” otsa õuna saad kätte umbes 800 € eest ning iPhone 13 Pro Max 256 GB stiilis mudelid maksavad juba 1300-1400 € kandis. Samas mõned väidavad, et hinnad võivad ka grammi võrra kõrgemad olla, kuna kiipide tootmine on kallimaks muutunud ja inflatsioon möllab.

Millal telefone Eestisse oodata võib?

Kõigi eelduste kohaselt algab eeltellimine Eestis septembri kolmandal nädalal ning esimesed telefonid jõuavad lettidele oktoobri esimesel nädalal. Nagu viimasel ajal kombeks, on juba algusest peale uute õunade saabumisse sisse kirjutatud “tarneraskused” ning telefonide saadavus Maarjamaal on esialgu pigem piiratud. Ilmselt pole asi nii hull kui Playstation 5 puhul...

Midagi veel?

Sauna ukse vahelt on veel kosta, et Apple toob tänavu välja uue Apple Watchi seeria, numbriga 7. Kellad on tõenäoliselt varasemast 1 mm võrra suuremate ekraanidega (41 ja 45 mm) ning ekraanide ääred on pigem lamedad. Gabariitide poolest võivad kellad jääda isegi samaks, kuna ekraanide servad on õhukesemad kui varem.

Pilt: MacRumors.

Lisaks räägitakse veel AirPods 3 juhtmevabadest kõrvaklappidest ja uutest iPad tahvelarvutitest, kuid nende osas on skepsis pigem suurem. Apple ju ei taha, et nad liiga teiste toodete (telefonid ja kellad) varju jääksid. Aga elame-näeme. Teisipäeval kell 21:00 oleme juba targemad (üritus algab 20:00).

P.S. Iga kord kui teisipäevasel üritusel mainitakse sõnu “incredible”, “amazing” või “5G”, võta lonks head-paremat või tee kaks kätekõverdust.

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.