Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Samsung A32 või A02s ehk mida saab 100 lisaeuro eest?
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:
A32 vs A02s

Soodsama otsa telefonid ei juhtu just tihti arvustamiseks mu kätte, but when they do… Okei-okei, tegelikult on küsimus päris tähtis: kui üks telefon maksab umbes 120 € ja teine 240 €, siis kui suur on nende erinevus?

Telefonide puhul kehtib suures plaanis sama loogika, mis noortele majandushuvilistele koolipingis õpetatakse: mida soodsam telefon, seda suurem on saadav kasu igast lisaeurost, mis tema komplekteerimiseks kulutatakse. Ehk kui paned 120 € maksvale Samsung Galaxy A02s telefonile veel sama palju otsa, saad 240 € maksva Galaxy A32, mis on olemuselt ikka täiesti teine loom. Kui aga lisad 800 € hinnalipikuga telefonile veel 120 €, saad endale Xiaomi asemel Samsungi logoga telefoni, mis sest et sisu on pea, et sama hea või isegi odavama kasuks.

Välimus

Erinevusi pole vaja kaugelt otsida. Galaxy A32 on odavamast sõsarast sihvakam, kergem, tugevamate nuppude ja kokkuvõttes stiilsema välimusega. Kui mõlema telefoni tagakaas on plastikust, siis A02s puhul tunned selle kohe ära, aga A32 viimistlus jätab mulje millestki kallimast.

A32 vs A02s

Ekraani poolest on A02s oma 6,5-tolliga nõksa A32 omast suurem (6,4-tolli), aga A32 saavutab selle numbri tunduvalt väiksema korpusega: ekraan ulatub rohkem äärteni. A32 võidukäik jätkub ka ekraanitehnoloogias, pakkudes 90 Hz värskendussagedusega AMOLED paneeli, mis on tunduvalt eredam (kuni 800 nitti) ja kõrgema pikslitihedusega (411 ppi) kui A02s oma (60 Hz IPS paneel, 270 ppi). A02s ekraan on kohati nii tume, et isegi väikese kalde alt vaadates hakkab ekraan loetamatuks muutuma.

A32 vs A02s

Tagaküljel olevad kaamerad on A32 puhul rohkem korpuse sisse peidetud ja A02s kaameramoodulit kaunistab tekst “AI camera”. Veider valik, kuna kas A32 telefonil siis pole nutikat kaamerat? Muidugi on. Seega mõjub see tekst veidra kohatäitena, aga otseselt silma ei kriibi. Telefonide alumised otsad on välimuselt pea identsed: kõrvaklapiauk, USB-C laadimispesa ja väike kõlar. Kui A32 kõlar teeb oma hinna kohta isegi täiesti arvestatavat heli, siis A02s ehk soodsama telefoni helikvaliteeti pigem ei taha isegi kommenteerida.

A32 vs A02s

Sisemus

Mõistetavatel põhjustel jätkub A32 võidukäik ka telefoni sisemuses. Jah, me võrdleme porgandeid kaalikatega, aga see ilmestab, kuivõrd suur on kahe telefoni erinevus. A32 telefoni saad oma pilte, videosid ja äppe mahutada 128 GB ulatuses. A02s piirdub neli korda väiksema ehk 32 GB mälumahuga. Reaalselt on kasutajale vaba mahtu umbes 10-20 GB võrra vähem, kuna süsteem nõuab oma osa. 

Protsessori poolest on A32 kõhus Mediatek G80, mida saab jõudluse poolest kõrvutada Snapdragon 710 kiibiga. A02s on varustatud paari kraadi võrra nõrgema Snapdragon 450 kiibiga. Rööprähklemiseks vastavalt 4 GB ja 3 GB vahemälu. Olulise erinevusena jookseb A32 Android 11 operatsioonisüsteemi ning A02s istub alles Android 10 peal. Samsungi kasutajaliideste versioonid vastavalt 3.1 ja 2.5 ehk A02s on taas vanema tarkvaraga.

A32 vs A02s

Kui eelnev lõik on liiga abstraktne, siis saab kasutuskogemuse kokku võtta lihtsalt: kõik, mis Sa A32 telefonis teed, on kiirem. Seda nii reaalse kiiruse kui ka kõrgema ekraani värskendussageduse poolest. Tõmbad näpuga üle ekraani, kohe midagi juhtub. A02s puhul kõik venib kauem.

Mõlemal telefonil on 5000mAh mahutavusega aku, millest pigistab ikka hea mitu päeva kasutust välja. Laadimiskiirus on sarnane: kuni 15W kiirlaadimine.

Kaamerad

A32 vs A02s

Ega siin pikka pidu ei ole: A32 fotod on parema dünaamilise ulatuse, selgemate detailide ja teravamad. Töötluse poolest eelistab A32 alati veidi heledamat tulemust kui A02s. Kuna pilt ütleb rohkem kui mõni meist muliseda suudab, siis kaamerate testfotod leiad võrdluseks SIIT.

Kokkuvõte

Kui rahakott vähegi võimaldab, tuleks teha väike investeering, et “alla 150 €” kategooria telefoni asemel osta pigem “alla 250 €” telefon. See on tulevikku silmas pidades mõistlik, kuna soodusklassi kallima otsa mudel võib tunduvalt kauem vastu pidada ja lubab ka aja möödudes Sul kiiremini oma toimetused ära teha. Seda tänu nii tarkvarauuendustele kui ka võimekamale sisemusele.

Lisaks tunned rohkem rõõmu paremast kaamerast, ilusamast ekraanist, stiilsemast välimusest ja suuremast sisemälust. Mõistlikke valikuid!

Vaata Samsungi telefone e-poest.

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.