Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Samsung Galaxy Note10 | 10+ versus Note9
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Samsung Galaxy Note seeria on suunatud inimesele, kes tahab parimat võimalikku telefoni, millel on kõik olemas ja mis ei teeks kompromisse. Kas Note10 | 10+ tulekuga on see väide endiselt vettpidav või pigem tuleks vaadata Note9 poole, et saada ühtlasi ka parema hinna-kvaliteedi suhtega diil? Vaatame lähemalt.

Note10

Esimene küsimus on muidugi, milliseid telefone omavahel võrrelda. Kui Note9 tuli välja uhkes üksinduses, siis nüüd on sarnaselt S10 seeriale ka mitu Note10 telefoni: väiksevõitu Note10 ja tavaline Note10+ (256 GB ja 512 GB versioonid). Kuigi hinna poolest on Note10 oma eelkäijale lähemal, siis reaalselt on Note9 järglane ikkagi Note10+.

Seega. Korjasime kokku 6 olulisemat erinevust, mis võiksid aidata Sul otsustada, kas Note10+ eest on mõistlik 320 eurot lisaks välja käia (256 GB mudel hetkel 1099 €) või tasub vaadata Note9 poole (779 €, blogi videolugu).

1. Suurem ekraan, millel keskel on auk

Üks märgatavamaid erinevuseid on Note10+ ekraan, mis on tervelt 0,4 tolli võrra Note9 omast suurem (6,8 vs 6,4 tolli). Kuna Samsung teeb kõige ilusamaid ekraane, siis see on tähtis võit. Mitmed sõbrad ja kolleegid on telefoni näppides esimese asjana ohhetanud, kuivõrd suur ja ilus just tema ekraan on. Ei saa vastu vaielda. Asi, mida me päevad läbi vahime, võiks ju ilus olla.

Ära lase end ekraani suurest diagonaali numbrist kõigutada. Kui veel 8 aastat tagasi tähistas pea 7-tolline diagonaal tahvelarvutit, siis tänu olematutele äärtele on see mõõt nüüd ka telefoni juures igati okei. Tõsi, autosse istudes pead tähelepanelik olema, et telefon taskust asfaldile ei pudeneks. Kokkuvõttes on ikkagi tegu suurevõitu telefoniga. Kukkumise puhul ei pruugi Sind aidata ka uuenenud Gorilla Glass 6 (Note9-l on 5. versioon).

2. Kaamerad

Note10

Kaamerad on ilmselt asi, millele tootjad iga uue mudeliga üha enam rõhuvad. Sest kui telefoni ülejäänud osad on sisuliselt samad, siis kuidagi peab ju eristuma. Note9 tagakülg pakkus kasutajale kahte horisontaalselt paigutatud kaamerat. Note10+ kolme tagumise kaamera asetus meenutab pigem iPhone XS Maxi, kuna kaameramoodul on lükatud vertikaalselt telefoni ühte äärde.

Tagakaamerad turritavad õrnalt ka korpusest välja, mis tähendab, et laua peal trükkides telefon veidi kõigub. Tõsi, mitte nii häirivalt kui näiteks iPhone XS või Xiaomi Mi 9.

Note10+ pakub uuendusena ülilainurk kaamerat. Tavaline lainurk ja telefoto on juba Note9-st tuttavad. Kui teed tihti videosid, siis tea, et Note10+ suudab videos sisse suumides just seda heli võimendada, mille peale sisse suumid. Ehk kui filmid kaugelt purskkaevu, siis sisse suumides kuuled just vee vulinat kõvemini ja ümbritsevat vaiksemini.

3. Sõrmejäljelugejal on uus asukoht

Note10+ jätkab S10 seeriaga tutvustatud ekraanisisese sõrmejäljelugeja temaatikat. See teeb Note9-st ühtlasi viimase tippklassi Samsungi, mille luger oli korpuse tagaküljel. Kui S10 puhul oli ultrahelitehnoloogial põhinev luger veel kohati aeglane ja mitte kõige järjekindlam, siis Note10+ olukord on helgem. Luger töötab usaldusväärselt ja piisavalt kiiresti.

Note10

Muidugi, iga uus asi nõuab harjumist, aga üks on kindel: korpuses asetsevad sõrmejäljelugerid vajuvad sama kindlalt ajalukku nagu kõrvaklapiauk tipptelefonidel. Seega, parem harjuda ja kohaneda.

4. Nuppude uudne asetus

Note10

Ei tea, kas Samsung kuulas rahva tagasisidet eraldiseisva Bixby nupu kohta või oli asi milleski muus, aga üksik Bixby on nüüd sama kadunud kui Alice Imedemaal. Selle asemel on pauernupp liigutatud telefoni vasakule küljele, volüüminuppude alla ja alguses käitub see eriskummaliselt. Seni, kuni Sa ta ära seadistad, et topeltvajutus avaks kaamera ja pikk vajutus “Power off” menüü. Kui Sulle Bixby ikkagi peaks meeldima, siis tea, et telefoni saad nüüd välja lülitada ka teavituste ribalt.

Tea ka seda, et screenshottide tegemine on (vähemalt mulle) tunduvalt keerulisem kui varem, sest Sa pead korraga vajutama kahte vasakul küljel asuvat nuppu, ilma et telefoni maha pillaks. See on ühe käega ääretult keeruline ülesanne. Samas pole Note10+ ka ühekäetelefon.

5. Paranenud interjöör ja ilusam eksterjöör

Note10

Sisemuses on suuremad muutused toimunud akude valdkonnas. Note10+ aku on eelkäija omast pea 10% võrra suurem (4300 vs 4000mAh). Lisaks on sel korral võimalik telefoni laadida lausa 45W laadijaga (vs Note9 15W laadija). Ja mõistagi on omal kohal tagurpidi juhtmevaba laadimine, mis Samsung S10-st tuttav.

Lisaks on sisemälu paisunud 2x (256 vs 128 GB) ja uus kiip võimsam kui vana (loogiline).

Eksterjööri olulisem muudatus on uus värvilahendus, mis kahtlemata sümpatiseerib naftamagnaatidele. Telefoni tagakülg töötab ka peeglina, kui soovid vaadata, kas meik on korras või lõunasöögist midagi hammaste vahele jäänud. Näpujäljed jäävad samuti kenasti külge. Puhtana aga metsikult ilus.

6. Kadunud kõrvaklapiauk

Ja muidugi, kõige rohkem vastuolu tekitanud lüke: Samsung läheb samuti kõrvaklapiaukude kaotamise teed. Pärast kõiki neid aastaid, kui Samsungi turundus Apple’t selle tegemise eest narris, on Note10+ on esimene Samsungi tippmudel, millel pole kõrvaklapiauku.

Note10

Eks see oli ilmselt ainult aja küsimus, sest selle arvelt võidetava aku maht on märkimisväärne. Jääb üle oodata, mis saab Note’i iseloomustava S-Pen pliiatsist, kuna ka see võtab palju ruumi. Ruumi, mis muidu kuuluks akule.

Ja mõned asjad, mis on sisuliselt samaks jäänud

Suurt muudatust pole toimunud järgmistes kohtades: füüsiline suurus, telefoni kaal, kõlarite kvaliteet, ekraani resolutsioon, IP68 vee- ja tolmukindlus, välise mälukaardi lisamise võimalus, Dual SIM optsioon, Bluetooth 5.0.

Samsungi S-Pen on samuti sisuliselt sama, ainult värv on teine (sinine vs kuldne) ja paar võlukepikese trikki on juures. See selleks.

Note10
Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.