Tele2 blogi
Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!
Tele2 blogi
Poriste põlvedega väikevend - Huawei P10 Lite
Kui P10 Lite kooli jõudis, oli P10 kõik klassi ilusad tüdrukud juba enda juurde kutsunud ning ära võrgutanud. Väiksemale vennale jäid näpud.
Olgu, tunnistame, et tegu on natuke ülekohtuse võrdlusega. Huawei tippmudeli P10 ja P10 Lite hinnavahe on ikkagi sisuliselt kahekordne. Seetõttu nad ei mängi ka päris samas kategoorias ning mõistetavalt on P10 tugevam, tublim ja ilusam vanem vend. Siiski pole ka väikevennal midagi viga.
Huawei P10 Lite passis ilutseb 31. märts 2017, mis teeb temast ühe uuematest madalama keskklassi telefonidest, mis hetkel turul saadaval. Telefon näpus, ei saa koostekvaliteedi üle nuriseda. Metallist raam jätab väga soliidse mulje ning klaasist tagakaas on ilus ja klaasile omaselt ülilibe. P10 Lite pauerinupp on mõnusalt tekstuurse pinnaga ning asub ootuspäraselt volüüminuppude all telefoni paremas servas.
Kui loo autor on varasemalt testinud Eestis müüginumbrite poolest ülipopulaarseks osutunud P8 Lite, siis võib öelda, et telefoni tunnetuslikus kvaliteedis on edasiminek olnud märkimisväärne. Kui P8 Lite oli pigem õhuline plastik, siis P10 Lite on juba mõnusalt raske, et endast soliidne mulje jätta.
P10 Lite-ga tuleb kaasa antud hetke kõige uuem operatsioonisüsteem Android 7.0 Nougat ning Huawei enda Emotion UI 5.1 kasutajaliides, mis tagavad suures joones mõnusa kasutajakogemuse.
Kui varasemalt on palju nurinat olnud just Emotioni kasutajaliidese kohta, siis 5.1 versioon on astunud tubli sammu edasi. Märksõnadeks parem kaameraäpp, äpisahtli kasutamise võimalus, parem RAMi käsitlemine, kiirem reageerimine ekraanipuudutusele ning enda suva järgi muudetavad nupud ekraani allosas, mis viivad sind tagasi, koduekraanile või aktiivsete äppide juurde.
Kiirus ja mälu
P10 Lite on varustatud kaheksatuumalise HiSilicon Kirin 658 protsessoriga, mis üldpildis saab enda tööga tublisti hakkama. Kindlasti pole tegu tipp-protsessoriga, kuid omasuguste seas ta hätta ei jää ning tavakasutaja vajadused saavad rahuldatud.
Huvitaval kombel on Maarjamaale jõudnud P10 Lite varustatud 3GB RAMiga, samal ajal kui naised saunas sosistavad, et rikkamad lääneriigid said nelja gigase RAMiga mudelid. Diskrimineerimine 21. sajandi moodi, pole muud midagi öelda.
Tagakaanel asuv sõrmejäljelugeja on väga kiire, aga mitte maailmamuutvalt kiire. P10 esiküljel asuv luger on mõistagi kiirem, kuid olgem ausad - tavakasutuse juures ei kipu seda märkama. Nii suured efektiivsuseõgardid me ka pole, et need mikrosekundid meie elu muudaks. Pigem teeb seda endiselt klassikaline valik, kas õhtul minna trenni või süüa kodus pelmeene.
Telefoni 32GB sisemälu on täiesti ootuspärane ning võimalus lisada kuni 256GB microSD kaart ei tohiks ühtegi kasutajat mälumahuga hätta jätta.
Kaamera
Numbrite kohaselt on P10 Lite varustatud Huawei parematele mudelitele omase 12MP tagakaameraga, mida tõsi-tõsi on pettumustvalmistavalt ainult üks. Seega ei ole siin mängus ka Leica kätt, mis on P9 ja P10 kaameratest väga-väga head isendid teinud. 8-megapiksline esikaamera Shrekist printsi ei tee, aga see-eest on ta hea. Põhikaamera avasuurus on f/2.2, mis on selline tubli harju keskmine. Süda igatseb f/1.8-t ikkagi.
Kui võtta kõiki P10 Lite kaamera omadusi arvesse, siis näeb paberil kõik korralik välja. Samas lõpptulemus on ikkagi natuke alla ootuste. Seda aga ainult siis kui P10 mudeliseeria on kaamera koha pealt ootused kõrgele ajanud. Või kui just oled käinud pilte tegemas teiste tippmudelitega.
Siin kaks testfotot P10 Lite-ga.
Disain ja ekraan
P10 Lite-i 5,2-tolline FullHD ekraan on mõneti üllataval kombel P10 ekraanist 0,1 tolli võrra suurem. Seega on väiksem vend vanemast hoopis pikem. Nagu Darwinism juba! Ekraani 423 ppi (pikslit tolli kohta) on keskklassi telefoni kohta väga korralik tulemus, mistõttu on pilt ka terav ning värviderohke. Eesti päikese käes oli ekraan ka täiesti nähtav, kui heledus maksimumini timmida.
Erinevalt P10-st puudub P10 Lite-l füüsiline kodunupp telefoni esiküljel, kuid sellest hoolimata on ülemine ja alumine serv harjumuspärase suurusega.
Aku
Väikevenna kõhus pesitseb 3000mAh aku, mis tundub, et hakkab tavaks saama. Laadimine käib kahjuks endiselt microUSB, mitte USB-C kaudu, mis on sellise hinnaklassi telefoni kohta juba vaikselt patustamine! Samas on P10 Lite varustatud kiirlaadimise funktsiooniga, mis tähendab, et näiteks liikumine 10% pealt 50% peale tuleb kätte ca poole tunniga. Veel paarkümmend minutit ning juba sätendab rõõmustavalt vastu 90% piir.
Kui aga piiluda vanema venna poole, siis on too varustatud 200mAh suurema akuga ning hõissa taevamanna - USB-C on ka olemas.
Siiski tundub, et P10 Lite aku ei ole nende kõige-kõige tublimate killast. Ühe päeva peab väga aktiivse kasutamisega vastu, aga mitte rohkemat. Kui rahulikult sõuda, siis pole aga 1,5 päeva eriline probleem.
Varia
Kahjuks puudub telefonil Bluetooth 5.0 (loe siit, miks see hea on) ning on piirdutud 4.2-ga. Tõsi küll, see on äärmiselt väike kaotus ning tavatarbijad seda ilmselt ei märkagi. Pigem on olulisem asjaolu, et telefon ei ole vee- ja tolmukindel.
P10 Lite on varustatud ainult ühe kõlariga, mis pole just suurem asi. Melomaanid kindlasti kortsutavad kulmu, aga ülejäänud meist pigistavad silma kinni.
Kokkuvõte
Huawei P10 Lite on enda hinnaklassi kohta igati tubli telefon. Väikevennale omaselt on tal mitmeid vajakajäämisi võrreldes P10-ga, kuid selle leevenduseks võib tõdeda, et nooremad tavaliselt kukuvadki rohkem, kuid kompenseerivad selle enda püüdlikusega. Siinkohal tuleb aga püüdlikkus võrdsustada hinnaga.
Tuleb tõdeda, et omavanuste seas on P10 Lite viks ja viisakas valik, mis ei tohiks pettumust valmistada. Seda aga ainult juhul kui enda ootused vastavale tasemele seada.
Silver Tilk
08.06.2017