52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Xiaomi Mi Note 2 ülevaade
Avaldatud:
Uuendatud:

Hoidke alt: järgmine Hiina mobiilihiid annab Eestile tormihoiatuse

Kui see telefon peaks kunagi Eestis müügile jõudma, siis hoidku Samsungid, Huaweid ja Coolpadid alt – need olid mu esimesed mõtted, kui võtsin karbist välja siinmail veel vähetuntud Hiina tootja Xiaomi ühe uuematest telefonidest Mi Note 2.

Eestis selle tootja seadmeid tõesti veel nö tavapoodides müügil pole, põhjus lihtsalt selles, et viis aastat tegutsenud ja „Hiina Apple’i“ hüüdnime kandev Xiaomi on seni olnud keskendunud Aasia turule. Kusjuures edukalt – möödunud aasta toodanguks 10,1 miljonit seadet ja maailmas turuosalt 4,5 protsendiga juba viies koht.

Xiaomi Mi Note 2

Ent nüüd on esimesed näidiseksemplarid meie edasimüüjatele hindamiseks saadetud ja vaatame meiegi põgusalt selle imeseadme üle. Ja olgu ette öeldud, et see telefon teeb konkurentidele tõesti mitmeski osas silmad ette. See on soliidne, suure ekraaniga ja väga võimekas seade.

Kiirus ja mälu

Pole mina veel oma käes hoidnud mobiili, mille muutmälu (RAM) näitaja oleks 6 GB – nüüd olen ma seda teinud ja see on hea tunne. Lisaks 128 GB telefoni mälu, mis on samuti vaid konkurentide absoluutse tippklassi telefonidele. Kuidagi harjumatult kiiresti avanevad Facebookid ja veebilehitsejad selles telefonis, puhas nauding.

Kaamera

Ohohoo! – 22,5 megapikslit on kõrvale panna vaid Sony parimatel mudelitel. Ava suurus f/2.0 samuti tublisti üle keskmise. Lisaks kahekorde LED-välk faasituvastusega autofookus, HDR- ja panoraamvõtted, geo-täägimine. Kaamera on ka täielikule võhikule silmatorkavalt suur – vaadake ise:

Xiaomi Mi Note 2

Selfie-kaameral samuti korralikud 8 megapikslit ja autofokusseerimine. Videoid teeb see seade loomulikult 4K-kvaliteedis ja abiks seejuures pildistabilisaator. Üks jooksult tehtud kiire tänavafoto ilma igasuguste sätete või suumimisteta näiteks:

Xiaomi Mi Note 2

Disain ja ekraan

No mina küll ei saa aru, mille poolest see Samsung S8 oma kesköise musta ja kumerustega sellest telefonist üle on.  Täpselt sama kumer ehk nö 3D nii ees- kui tagaküljel, pikkuse ja laiuse suhtelt pole veel läinud kitsaks kätte – kuid nagu paljud meist teavad, saab Androidi klaviatuuri kenasti paigutada ekraani paremasse või vasakusse serva ja pöial ulatub taas iga täheni.

Xiaomi Mi Note 2

Sest see telefon ju suur - 5,7-tollis diagonaaliga, kus iga toll ka eeloodud suhte tõttu oma nime väärt on.  Seejuures pole Xiaomi järele andnud seadme AMOLED-ekraanilt vastu vaatava pildi kvaliteedi osas – resolutsioon on võimas 1080x1920 pikselit, mis teeb pikslitiheduseks 386 ppi ja see pole ka sugugi nõrk tulemus. Päris viimast sõna pole küll öeldud veel ekraani kasuliku ala ulatuse osas, kus S8-le omaselt pole veel kogu ekraan kasuliku pinnaga täidetud, kuid S7 tase on 77% saavutatud.

Kindlasti peab ka silmas pidama, et Mi Note 2 näol on tegemist üpriski suure peegliga - näpujäljed ja libedus on igapäevased külalised kui just kaitsvat ümbrist ei kasuta.

Xiaomi Mi Note 2

Aku

Üllatused jätkuvad aku juures. Tule taevas appi – 4070 mAh on aku, mida ma pole veel ühegi telefoni sees kohanud, teistel tippkonkurentidel kipuvad need ikka neljandiku võrra nõrgemaks jääma. Testimise kahe päeva jooksul ei jõudnud see tühjaks saadagi.

Ühenduskaabliks on telefonil uusim Type-C port, mis tähendab kiiret laadimist ja kiiret infovahetust ühendatud seadmetega. 83 protsenti kolmekümne minutiga – „pole paha“, ütleks selle peale nii mõnigi.

Varia

Loomulikult sõrmejäljelugeja avaküljel oleva koduklahvi all, kompassid, baromeetrid, güroskoobid, GPS-id, NFC-d, Snapdragon 821 protsessor, Android 6.0.1 platvorm (Xiaomi on selle peale rajanud oma kasutajaliidese MIUI8) jne jne. Seadme allservas tervitavad kasutajat veel kaks telefoni kohta igati võimsat kõlarit ja neist tuleb välja igati lahe HD-kvaliteedis heli.

Tõsi, Eesti jaoks tuleb seda seadet veel tarkvaraliselt veidi kohendada. Esiteks polnud meie asukohta telefoni valikutes ning teiseks jäid kuskile kasutaja käest lubade küsimise taha kinni mobiilID kasutamiseks vajalikud sõnumid. Eks täpsema hinnangu annavad ühel päeval muidugi meie tehnikud.

Kokkuvõte

Xiaomi Mi Note 2

Seda tootjat ja seda seadet tasub Eesti turule oodata. Erinevus rikastab – või mis need kõlavad väljendid meil kasutusel ongi. Ja see on tegelikult ka hea ja võimekas telefon. Mina ostaks. Hinna suurust võib vaid muidugi aimata, aga ennustan 500-600 euro kanti. 

Günther Saul

11.04.2017