Tele2 blogi
Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!
Tele2 blogi
Lõhnab nagu Huawei tahab kentsakate tootenimede poolest Sonyle järgi jõuda. Sony ühed parimad kõrvaklapid kannavad ju “suupärast” nime WH-1000XM3. Huawei P Smart Z on aga Huawei üks soodsama poole telefonidest, millega tootja üritab noorsoo rahakotte püüda. Kas see tal ka õnnestub?
Äärest ääreni ekraanid massidesse!
Huawei P Smart Z on hetkel kõige soodsama hinnaga telefon, millel puudub ekraani ülaosas kulm ja mille ekraan on tänu sellele kenasti äärest ääreni venitatud. Ilus vaadata kohe. Kulmu vältimiseks hüppab esikaamera korpusest välja. Ekraani diagonaal on 6,59 tolli. Tehnoloogiaks IPS LCD.
Miks on suur ekraan üldse oluline? Esmajoones ikka meedia tarbimise pärast. Mida suurem ekraan, seda vähem pead päeva jooksul silmi pingutama, et telefonis toimuvat jõllitada. Tõsi, P Smart Z pikslitihedus pole just maailma kõige kõrgem ja sama hinnaklassi Samsung A50 AMOLED ekraani on meeldivam vaadata.
Huawei kiituseks pole nad sel korral sõrmejäljelugejat ekraani sisse toppinud, vaid jätnud selle telefoni tagaküljele. See võiks hetkel nii jäädagi, kuna soodsama otsa telefonide puhul on see töökindlam, kiirem ja odavam variant.
Tagakülg on plastikust ja väikese disainilükkena on ülemise otsa viimistlus alumisest erinev. Umbes nagu esimesel Google Pixel telefonil. Nupud asuvad kõik telefoni paremas servas, käepärasel kõrgusel. Kaugelt vaadates kena telefon, mis jätab kallima mulje kui ta tegelikult on. Värvivalikus on must, sinine ja roheline.
Allotsast leiame USB-C laadimispordi, ühe võrdlemisi valju heli, aga hädise kvaliteediga kõlari ja 3,5mm kõrvaklapiaugu. Kaalu on pea täpselt ühe suure šokolaaditahvli jagu.
Sees on endiselt Android
Alla 300-euroselt telefonilt ei tasu oodata maailmaklassi tasemel jõudlust. Seega ei ajanud oma ootuseid ülemäära kõrgeks. Näppisin päeva, näppisin kaks, tulemusena ei saanud palju targemaks. Huawei enda Kirin 710F kiip koostöös Android 9, 4 GB vahemälu ja EMUI 9 kasutajaliidesega teeb igapäevaülesanded võrdlemisi kenasti ära, aga turul on ka kiiremaid telefone.
Huawei võiks äppide eelinstallimisega veidi tagasi tõmmata. Las ma ise otsustan, kas mul on vaja telefonis Booking.com, Amazoni, HiCare, Huawei Health jt äppe.
Sisemälu pakub telefon 64 GB jagu, mis on 2019. aastal ühtlasi ka minimaalne maht, mis telefonis on. Sest olgem ausad: microSD kaardid on pigem niššitoode.
Telefoni hoiab töös 4000mAh aku, mis kestab ja kestab ja kestab. Kui tahad hea vastupidavusega telefoni, siis Huawei teeb selles kategoorias parimaid telefone. Laadimiskiirus on samuti hea. Veidi enam kui tunniga on aku peaaegu, et täis.
Kaamerad
P Smart Z teeb eriliseks pop-up kaamera. Tahad teha selfiet? Vajuta nuppu ja motoriseeritud kaamera tõstetakse korpusest välja. Tõsi, mitte just kõige kiiremini. Kui peaksid telefoni maha pillama, tõmbub kaamera automaatselt sisse tagasi. Nagu kilpkonn.
Huawei garanteerib kaamerale kuni 100 000 avamist ja väidab, et kaamerale saab asetada kuni 12kg raskust. Seda ei soovinud ma järele proovida. Küll aga kaamera veidi liigub, kui seda tugevamalt painutada. Megapiksleid on esikaameral 16, ava suuruseks f/2.0. Videovõimekus on piiratud FullHD 30 fps-iga.
Tagakaameraid on kaks: põhikaamera 16 MP (f/1.8) ja 2 MP (f/2.4) kaamera, mis aitab piltide sügavust mõõta. Videot saab tulistada FullHD kvaliteedis 60 fps.
Tulemuste poolest pole saltodeks põhjust. Esikaamera kipub pilte ülevalgustama ja on veidi liiga pehme. Tagakaamera annab õnneks etemaid tulemusi. Tõsi, Huaweile omaselt on värvitöötlus kohati liiga agressiivne ja öösel pole telefoniga suurt midagi peale hakata. On olemas küll eraldi öörežiim, aga selle tulemus on tihti väga mürane ja ebanaturaalne. Eraldi sügavussensor annab hinnaklassi arvestades häid tulemusi.
Vaata näidisfotosid siit.
Kokkuvõtteks
Huawei P Smart Z kasuks räägib stiilne disain, äärest ääreni ekraan, vastupidav aku, edeva mehaanikaga pop-up kaamera ja kiire sõrmejäljelugeja. Miinuste poole peale saab kanda mõningase aegluse nõudlikemate ülesannete täitmisel, fotode kvaliteedi vähese valguse korral ja IP68 reitingu puudumise.
Kui tahad telefoni lähemalt vaadata, saad seda teha e-poes.