Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

CAT S41 ülevaade
Avaldatud:
Uuendatud:

Cat S41 – rokkiv linnamaastur igaühe taskusse

Kui Eesti poelettidele värskelt jõudnud Caterpillari uus mobiil S41 oleks auto, siis ma kirjutaksin praegu Wranglerist. Kui ajakiri, siis Rolling Stone. See telefon on vastupidav, tugev kui tank, sisult võimekas ja näeb kõigele lisaks kõigele veel stiilne ja cool välja ka.

Sellel seadmel on tugevusi nii palju, et ei teagi, kust esimese hooga pihta hakata. Need tugevused omakorda on nii erinevat laadi, et seadme sihtrühm on võib olla ehk laiem, kui ühelgi teisel mobiilil maailmas.

CAT S41

Võtame näiteks või aku. Maailmas on parimal juhul üks või kaks mobiili, millel oleks aku mahutavus suurem kui S41e 5000 mAh. 44 päeva ooterežiimi ja 38 tundi kõneaega – nii head näitajad on tavapärased mõttetute nuppudega juustutelefonide kui igati kaasaegsete nutiseadmete puhul.

Tohutu võimas aku sobib igaühele, kellel lihtsalt pole võimalik iga päev pistiku ääres istuda või kes lihtsalt ei viitsi igapäevaselt stressata. Meremehed, koolilapsed, kalevipojad, mäluhäirete all kannatajad…

CAT S41

Ja see pole veel akudega seoses kõik: Cat suudab laadida ka teisi seadmeid ja tarvikuid Battery Share funktsiooni abil. Ehk siis on tegemist ühtlasi ka akupangaga. Teise seadme laadimine peatub, kui on saavutatud kasutaja poolt määratud aku tase, mis on seadistatav kergesti kasutatava rakendusesisese liuguriga.

Edasi Cat-seadmete väljapaistvama ja tuntuima omaduse ehk välimuse ja korpuse juurde. Nojah, veidi robustne ta ju on, roosa õhtukleidiga komplektis seda hästi ette ei kujuta, nagu ka esimese klassi kooliplika taskus. Aga need on nähtavasti ka kaks ainsat erandit – Cat on suutnud kindluse, jõulisuse ja stiili omavahel imehästi kombineerida.

See poleks Cat, kui see poleks vee-, tolmu-  ja kukkumiskindel. Pole probleemi, kui see ka 1,8 meetri kõrguselt betoonile kukub. Viga ei tee seadmele ka soolane vesi, mis tavaliselt tehnikat korralikult hävitama kipub. Veekindlust on katsetatud kuni 2 meetri sügavuses vees vähemalt üks tund – midagi ei juhtunud.

CAT S41

Seadme korpus on tehtud aga nii jõulise tekstuuriga, et seda lihtsalt pole võimalik käest libistada – see tuleks kukutamiseks käest lahti lasta. Seadme 5-tolline Full HD ekraan on samuti optimeeritud väljas kasutamiseks, kuna see reageerib edukalt ka märgade sõrmedega või kinnastega puudutades.

Mis mulle veel meeldis, oli vasakul küljel asub programmeeritav kiirnupp – eriti kasulik välitööde tegijatel, kuna omab funktsiooni „vajutamiseks ja rääkimiseks“ (Push to Talk), SOS signaaliks üksinda töötava inimesel või taskulambi või kaamera kiireks sisselülitamiseks.

CAT S41

Mis sisemusse puutub, siis on see riistvara poolest täiesti tavaline kõrgema keskklassi mobiil  3GB RAM ning 32GB salvestusmälu, mida saab microSD abil laiendada koguni kuni 2TBni. Seadet jooksutab MediaTeki kaheksatuumaline 2,3GHz kiibikomplekt ning tarkvaraplatvormiks on Androidi versioon 7.0.

Ka seadme kaamera – mis ei ole kindlasti selle seadme põhifunktsionaalsus – on täiesti tavaliste näitajatega (13MP tagumine kaamera LED välguga, autofookus PDAF ning 8MP eesmine kaamera). Teevad täiesti tavalisi fotosid ka vägagi hämarates Eesti ilmaoludes:

CAT S41
CAT S41

Aga taas suudab Cat üllatada ja on mõlemale kaamerale lisanud veealuse režiimi funktsiooni – nii et ka Hurghadasse snorgeldamisele kaasavõtmiseks igati sobiv seade. Lahe, lahe, lahe.

Üks kummaline puudus siiski on – kui kaamera seadete alt 4:3 suhe 16:9 peale muuta, siis kipub telefon seda ikka ja jälle 4:3 režiimi peale tagasi suruma. Kummaline viga, aga see selleks.

CAT S41

Kokkuvõte

„Kompromissitud seadmed, mis sobivad tõeliselt karmide tingimuste jaoks, milles meie kliendid neid kasutavad,“ on öelnud Cat kaubamärki omava Bullitt Groupi tegevdirektor Peter Stephens.

Tuleb Stephensiga nõus olla ja lisada, et minu meelest sobib see seade hästi igaühele, kes armastab stiili, kes ostab seadme endale vähe pikemaks ajaks või kes ei viitsi hoiduda pidevalt oma seadme kriimustamisest. Isegi koolipoistele, kes vahetunni ajal jalka tagumise ajaks seadme julgelt nurka võivad visata.

CAT S41

Seadme hind on Eestis ligi 450 eurot. Uskuge mind, hinna ja kvaliteedi suhtega on selle rokkiva mobiili puhul kõik parimas korras. 

Günther Saul

16.10.2017