Tele2 blogi
Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!
Tele2 blogi
Eelmisel suvel juhtus minu perega lugu, millele siiani hirmuga tagasi vaatan.
Ühel hommikul jätsin oma kaks last koos nende vanaisaga Mustamäel maja ette mänguväljakule, et ise tunniajasel kohtumisel käia. Nad pidid üsna pea tuppa tagasi liikuma. Juhtus aga hoopis nii, et 15 minutit enne oma kohtumise lõppu sain kõne, et mu 4-aastane poeg on kadunud.
Loomulikult liikusin kiirelt tagasi koju. Tuvastanud, et last tõesti pole, ka maja lähedal asuvatel mänguväljakutel mitte, helistasin politseisse, kus samal hetkel kõnekeskuse teises otsas tuli sisse kõne lapse leidnud naiselt. Kõne lõppes rahustava sõnumiga, et minu laps on leitud 2,5 km kodust eemalt, ta on elus ja täiesti terve. Kümme küsimust minu peas, kuidas ta nii kaugele jõudis, miks ta üldse sinna läks, kas ta tõesti kõndis keset päeva üksi üle Mustamäe nelja suure magistraali ilma, et ümberringi kõndivatel kaaslinlastel oleks küsimusi tekkinud, ei saanudki selgeid vastuseid.
Kindel oli, et sellist olukorda enam läbi elada ei taha ja hakkasin otsima lahendusi.
Telefoni jaoks, millele vastavad äpid peale tõmmata, on ta liiga väike. Kell, mida ta niikuinii juba ammu sünnipäevaks küsib, oleks ju ideaalne.
Tele2 nutikas laste spioonikell Super-G Hero Blast vastas kõigile nõuetele. Laps saab mulle igal ajal helistada või häälsõnumi saata. Mina näen tema asukohta Super-G mobiilirakenduses ja vajadusel saan määrata talle liikumisraadiuse, millest väljudes saan kohese teavituse oma telefonile. Minu laps käib veel lasteaias ning omapead liikumist tal ette ei tule, aga koolilapse puhul on see ju väga kasulik funktsioon. Turvatunnet lisab teadmine, et sisse saavad helistada vaid need telefoninumbrid, mille olen ise eelnevalt seadistanud, ning hädaolukordadeks on kellal SOS nupp.
Tema jaoks on see spioonikell väga põnev, minu jaoks kindlustunnet andev.
Selleks, et nutikell hästi töötaks, on vaja mobiilset andmesidet, mille saad igakuise internetipaketina mugavalt juurde tellida ja mille hind (3 € kuus) on lapse turvalisuse peale mõeldes kommiraha.
Superäge, et kui rändlus on aktiveeritud, saab kella kasutada ka Euroopas reisides. See teeb meie perereisid kordades rahulikumaks ja turvalisemaks. Oluline on teada, et Euroopast välja reisides tuleb juurde tellida interneti lisamaht ning seejärel saab nutikella funktsioone kasutada ka Egiptuse palmide all puhates. Lisamahu tellimiseks tuleb kellas olev SIM-kaart hetkeks oma nutitelefoni panna ning saata SMS märgusõnaga lühinumbrile 9575. Spiooniteenuseks vajalik interneti lisamaht saabub hetkega.
Lapsed on nutikad ning minu esialgne mure, et kella kasutamine võiks talle veel keeruline olla, kummutati üsna pea. Ta saadab mulle päeva jooksul armsaid häälsõnumeid: „Emme, mu kindad läksid õues mängides väga märjaks. Palun võta kuivad kindad kaasa, kui järgi tuled,“ „Me hakkame trennist tagasi tulema. Kõht on väga tühi.“ Asjalik, kas pole?
Helistamise funktsiooni ei ole me talle veel tutvustanudki.
Suurepärase plussina on kell niiskus- ja tolmukindel, kuid kahjuks mitte veekindel. Seega suvel pean tõenäoliselt tihedasti lapsele meelde tuletama, et ta kella vihma kätte ei jätaks või kellaga vette ei läheks. Õnneks on ta ise sama huvitatud oma „supervõime“ säilitamisest, kui mina. Aku kestab kaks päeva ning laadimine on nii lihtne, et laps saab selle ise spioonimängu osana tehtud.
Järgmisel nädalal lähevad lapsed maale vanavanemate juurde. Spioonikell on esimene asi, mille kaasa pakin. Ehk peaks vanaisalegi ühe muretsema…