Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

OnePlus5 ülevaade
Avaldatud:
Uuendatud:

Lõpuks kohtusime, kauaoodatud OnePlus5

Jutud Sinust ja Su ümber käisid ammu enne Su saabumist. Nüüd, pärast aastatepikkust ootamist, saime lõpuks kokku, Sa uhke külaline kaugelt Hiinamaalt. OnePlus 5 on Eestis kohal – seni suurim ja parim selle tootja telefonidest.

Olgu kohe öeldud – selles olemuselt tagasihoidlikus mobiilis on kokku saanud peaaegu kõik, mis ühes kaasaegses tipptelefonis olla võiks.

Oli ajad, mil Sind sai tellida vaid veebist ja sedagi vaid ainult erikutse omanikud. Seni teadaolevalt odavaim ja parim turundus... ja see töötas. Hakkasid ringi liikuma jutud kaugest imeseadmest.

Nüüd on kena punavalge karp mu laual. Avan kaane ja siin Sa oled. Tegin Su paremal küljel väga loogilises ja pöidla jaoks täpselt õiges asuvast power-nupust lahti. Mida ma esimese asjana nägin, oli see, et Sa oled üks väheseid telefone, millele pole selgeks õpetatud eestikeelset menüüd. Ometi töötad Sa uusimal Androidil, millel meie kirjakeelega probleeme ei tohiks olla.

Aga tühja sellest süsteemikeelest, palju meil seda ikka vaja on, Gboardi klaviatuurile saan ju ikka eesti keele koos oma ä-de ja ö-dega anda ning see on peamine.

Järgmiseks palusid Sa valida süsteemifonti – valikutes oli Roboto (vabanda, aga ma pole sellest midagi kuulnud) ja OnePlus Slate (sellest olen kuulnud sama vähe) vahel. Kuna minu väsinud vanade silmade jaoks samuti valikute vahel liikudes suurt midagi muutunud, siis valisin Su nimekaimu ja liikusin vapralt edasi.

Tagahoidlikult kena telefon

Nüüd Sa lõpuks tervitasid mind, mu OnePlus A5000. Esmalt soovitasid Sa oma senisest telefonist kõik andmed ja äpid üle kanda. Proovisin esmalt otseteed – backuppi senisest Androidi telefonist... Ja kuna see õnnestus üle NFC nii hästi ja valutult, siis ma ei hakanud teisi proovimagi.

Oneplus5

Telefoni vaadeldes torkab esmalt silma üsnagi askeetlik üldmulje. Umbes nagu 2017 Samsungi A-seeria suuremad tegijad – ümarad nurgad, ovaalne ja ideaalselt kätte sobituv matt tagakülg, ei mingeid kroomliiste ja muid iluvidinaid. Välimuse tunnetuselt täielik vastand edevale Sony XZ Premiumile :)

Üks üllatavalt kasulik nupp

Vasaku serva ülaosas märkasin geniaalset nuppu, mida ma ühelgi teisel seadmel selles kohas pole kohanud. Klõpsatasin korra ja avastasin midagi, mida hakkan kindlasti kasutama - «Mitte segada» on selle nimi.

Oneplus5

Muidu ei kasutakski, aga kuna sa lased seal kõik seaded peenhäälestada – kelle kõned ja sõnumid tulevad läbi, kas märguandetuli vähemalt tohib vilkuda jne  - siis on see üks äraütlemata kasulik uuendus. Isegi kasulikum kui Samsungi S8 Bixby erinupp.

Ülitundlik kodunupp

Järgmiseks märkan Su tagaküljel kahte objektiivi, just nagu Su rahvuskaaslase Huawei esimesena kasutusele võttis ja kellele iPhone ja Xiaomi järele jooksid – üks annab pildile monokroomis must-valge osa ja teine lisab värvid juurde. Hiljem loen kindlasti Su kodulehelt juurde, palju neil kaamerail kahepeale megapiksleid kokku on.

Oneplus5

Muidugi torkas juba alguses peale silma see, kui tundlikuks timmitud on puutetundlik kodunupp, mis ühtlasi toimib ka sõrmejäljelugerina. Nagu toimivad hetkega ka sellest paremal ja vasakul asuvad virtuaalsed avatud rakenduste valiku ja tagasi-nupp. Aga nüüd ekraan avatuks ja vaatame, mis selle seadme sees toimub.

Suurepäraselt intuitiivne äpimenüü

Esimesena vaatab kohe vastu taas üks väga intuitiivne ja seega hoobilt tabatava loogikaga lahendus – selleks on äppide vaate avanemine. Kõik see toimub ludinal ühe ja sama pöidla alt-üles viibutusega. Esmalt ekraanilukk eest, siis altservast äppide vaade lahti ning edasi ikka sama liigutusega muudkui kerid nende vahel. Lisaks on alles jäetud ka tavapärane parem-vasak suunaline svaipimine. Väga sujuv ja häst läbi mõeldud, superluks.

Oneplus5

Kõike seda pakub OnePlusi loodud OxygenOS platvorm, mis oma põhiomadustelt jäljendab täpselt seda, mida Google on Androidiga originaalis mõelnud.

Oot, kerimine. Võtan lahti Facebooki oma piltide massiiviga, jälle kerin. Tõmban alla rallimängu ja kiman teedel. Enneolematult sujuv ja ei mingeid pidurdumisi. Võtan tehnilised andmed lahti ja pilt selge: RAM koguni 6GB – erakordselt hea muutmälu näitaja ühe mobiili kohta.

Paneme kõrvale kaheksatuumalise 2,45GHz+1.9GHz kiirusega Snapdragoni 835 uusima protsessori (MSM8998 – olnud vaid mõnel üksikul tipptelefonimudelil maailmas), Adreno 540 graafikaprotsessir ja pilt saab selgeks. Selliste näitajatega seadme puhul ei saagi ükski protsess sumbuda ja pilt hanguda.

Tarkvaraga pole OnePlus’i meeskond samas väga vaeva näha viitsinud ja seda peetakse ühtlasi OnePlusi seadmete suureks plussiks ja väärtuseks viimasepeal tehnoloogiavaliku kõrval. Niisiis peaaegu puhas Android. Ei mingeid kasutajaliideste lisakihtidega toretsemisi sellel OxygenOS-il. Kui keegi endale mingit widgetit lisaks tahab, siis mingu Google Playsse ja tõmmaku alla. Mulle meeldib näiteks avaekraanil näha kella ja ilmainfot kõrvuti, kohe seda pakkuda polnud.

Ühe tarkvaralise täienduse on OnePlus siiski teinud – selleks on avakuvadest kõige vasakpoolne ja nimeks sellel Shelf. Umbes sama lahendus nagu Samsungi Bixby: koond kasutaja teavitustest, memodest, viimatistest kontaktidest ja äppidest ning ülevaade telefoni üldisest olekust.

Maailma parim selfie-kaamera

Aga nüüd kaamera juurde tagasi. Niisiis, nii esimene kui tagumine kaamera on 16-megapikslised (tõenäoliselt maailma parim esikaamera seega!), lisaks tagakaamera teine 20-megapiksline objektiiv. Selfikaamera ava suuruseks f/2.0 ja põhikaameral koguni f/1.7 + f/2.6 (1.6x tele) – kokku peaks see tegema eriliselt heaks kehva valguse käes pildistamise. Samas pole kuskil märganud midagi selle kaamera elektroonilise pildistabilisaatori kohta, nii et tuleb soovida kindlakäelisust.

Oneplus5

Põhikaameral on faasipõhine autofookus, puutefookus, näotuvastus, panoraamvõte, HDR... jne. Väga lahe on eriti just lähivõtte puhul jälgida, kuidas kaamera taustal tegutsev tarkvara üritab teravustamise ja enam-vähem võrdselt valgustatuse tasakaalu leida. Hetk hiljem on see saavutatud ja fotosid teeb see seade tõesti hästi.

Ei mingeid jaapanlikke ületeravustamisi, hiina-mobiili-kaameralikku tuimust ja sumbust. Lihtsad, selged, heledad ja parajalt teravad fotod. Selle asja nimi on kvaliteet.

Oneplus5
Oneplus5
Oneplus5

Olgu märgitud, et kaamerarakendusel on olemas ka Pro-režiim, milles saab pilte teha ka RAW-formaadis.

Väga hea hinna ja kvaliteedi suhe

Veidi muudest omadustest ka. Loomulikult on sellel seadmel uusim USB-C andmesidekaabli ja laadija sisend, sellega seoses ka kiirlaadimine. Salvestusmälu on korralikud 64 GB (odavamal versioonil). Omal kohal on ka kõigile teada-tuntud lühendid 4G ja NFC. Tarkvaraplatvormiks uusim Android 7.1 Nougat. Alles on ka vana hea kõrvaklappide pesa.

Oneplus5

OnePlus ilmus Euroopa müügilettidele õiguspoolest äsja nüüd. Varem sai seda tellida vaid veebi kaudu. Ometi kostsid kiidusõnad sellele tootjale juba aastaid ette – kahe aasta eest valiti see Eesti ajakirjanike poolt parimaks mobiiliks ilma, et mõni neist seda käeski oleks hoidnud.

Headuse põhjuseks oli hinna ja kvaliteedi suhe. Turundus- ja tarkvaraarenduse kulude puudumine aitas hinda all hoida ning selle arvelt rohkem rõhku panna tehnilise täiuslikkusele. OnePlus 5 on oma võimekuselt tõeline tippklassi telefon, isegi kui välimus seda ei reeda.

Telefonil on 5,5-tolline suur AMOLED-ekraan, mille resolutsioon pole just päris tipp – fullHD ja pikslitihedus 401 ppi – kuid see on päris kindlasti piisav selleks, mida valdav enamus kasutajaist kvaliteetset videovaatamiseks vajab. See ekraan on ka lame mis lame, ei mingeid 2,5D- või 3D-kumerusi. Küll aga on ekraan kaetud uusima Gorilla 5 kaitseklaasiga.

Aku mahutavusest ka – selleks on suurepärane 3300 mAh ning laadimine käib kiirlaadimiskaabliga.

Kui ma nüüd endalt küsin, kas ma ostaksin endale 500 euro eest selle seadme, siis on vastus „jah, see on tugev valik“. Sisuliselt saan ma keskklassi seadme hinna eest tipptasemel seadme, millel puudu vaid eriti silmatorkav välimus, üliterav ekraan ja elektrooniline pildistabilisaator.

Kui maailmas võiks olla vaid üks telefon, siis võiks see küll olla OnePlus5.

Oli meeldiv kohtuda, OnePlus 5, soovitan sind kõigile. Hiina telefonide võidukäik Korea ja Ameerika kõrval jätkub.

Günther Saul

15.08.2017