52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Pragmaatilisuse triumf - Google Pixel 2
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Vähem kui kuu aega tagasi oli maailm tunnistajaks suurejoonelisele Apple’i 10. aastapäeva üritusele, kus nad avalikustasid muuhulgas iPhone X-i (loe: aifõun kümne). Tollest üritusest räägiti palju. Liigagi palju. Kõik oli “amazing”, “incredible”, “awesome” ja “really that simple”.

Eile sai maha enda sügise tippüritusega ka Google. Paljudele üpriski ootamatult ning märkamatult. Tele2 kontoris vähemalt ei olnud selle kohta sõnagi ning ükski kolleeg ei organiseerinud ühisvaatamist. Sama tagasihoidlik oli ka üritus ise. Natuke lava, veidike rahvast, mõned suuremad sõnad ning palju tootearendust. Õhtu möödus (õnneks) kaugeltki mitte nii eneseimetlejalikult ja bravuurselt kui Apple’i õhtu.

Ja see on hea asi. Vähemalt ühele Põhjamaa hingega inimesele. Aasta ajaga tehti vaikselt kõva töö ära ning toodi turule järgmised tooted/teenused:

  • Google Home Mini ehk väike tark kodukõlar. Hind 49 USD.
  • Google Home Max ehk suuuuur tark kodukõlar. Hind 399 USD.
  • Broadcast ehk võimalus kõik enda targad Google kodukõlarid koos rääkima panna.
  • Google Pixelbook ehk multifunktsionaalne läpakas/tahvelarvuti. Hind 999 USD.
  • Pixelbook Pen ehk tark pliiats eelmainitule. Hind 99 USD.
  • Uus Daydream View VR ehk virtuaalreaalsuse peakomplekt. Hind 99 USD.
  • Pixel Buds ehk targad juhtmevabad kõrvaklapid, mis muuhulgas suudavad reaalajas Google Translate abil tõlkeid teha sellest, mida sa kuuled (!). Hind 159 USD.
  • Google Clips ehk iseseisev minikaamera, mis teeb pilte siis kui ta arvab, et midagi huvitavat on toimumas. Hind 249 USD.
  • Google Pixel 2 ehk nende uus nutitelefon. Hind 649 USD.
  • Google Pixel 2 XL ehk nende uus ja tunduvalt suurem nutitelefon. Hind 849 USD.

Muljetavaldav nimekiri, või mis?

Kuigi kõik eelmainitud asjad on omamoodi huvitavad, siis tõenäoliselt läheb Maarjamaa inimestele kõige enam korda Google’i nutitelefon ehk uus Pixel 2 ning Pixel 2 XL. Missest, et siinpool lompi on neid üpris keeruline veel saada, kui sa just ei ela Saksamaal või Ühendkuningriikides.

Google Pixel 2 ja XL

Google Pixel 2 ja XL
Foto: AndroidAuthority

Google on asunud telefonitootmist viimaks täie tõsidusega võtma. Kõige selgem pilt sellest on 2000 HTC inseneri palkamine 1,1 miljardi dollari eest (loe lähemalt siit). Vaatame üle uued “pikslid” ehk Google Pixel 2 ning Google Pixel 2 XL.

Disaini poolest on 5-tollise ekraaniga Pixel 2 poole jalaga kaasajas, nagu piltidelt näha. Pixel 2 XL-i 6-tolline ekraan on peaaegu äärest ääreni, kuid siiski on telefoni külgedel märkimisväärsed ääred. Seega Samsung S8, Note 8 ning iPhone X on iludusvõistluses ehk natuke kõrgemal poodiumil. Sõltub mõistagi maitsest. Tagakülg on mõnusalt kahe erineva kattega (alumiinium ja klaas) ning erinevate värvidega, mistõttu Pixel 2 eristub massist üpris selgelt.

Telefonile lisab omapära värviline pauerinupp, mis on autori silmis väga õnnestunud disainivalik. Ka värvinimetustega on Google natuke huumorit teinud. Valikus on värvinimetused “natuke sinine” (Kinda Blue), “lihtsalt must” (Just Black) ning “selgelt valge” (Clearly White). Lihtne ja selge. Boonusena ka väike torge Apple ja Samsungi suunas, kes pahatihti edvistavad enda värvivalikuga, millest tegelikult keegi õigupoolest aru ei saa.

Google Pixel 2 ja XL
Foto: GSMArena

Telefoni esikülg toob endaga kaasa stereokõlarid (jess!) ning tagakaane ülaosalt leiab sõrmejäljelugeri. Kenasti kaamerast eemal, mistõttu ei teki ohtu, et näpuga oma tagumist kaamerat mudima hakkad. Akut on Pixel 2-l 2700 mAh ning XL-il 3520 mAh. Seega mahutavust on kõvasti ning teades Google isu efektiivsuse järele, siis võib olla kindel, et telefonid peavad ka kaua vastu.

Sisu poolest on Pixel 2 ja 2 XL varustatud kõige uuemate protsessoritega (Snapdragon 835), neis on piisavalt RAMi (4GB) ning sisemälu on võimalik valida 64 ja 128 GB vahel. Telefonid on ka IP67 veekindluse sertifikaadiga varustatud (rohkem IP67 ja IP68 tähendusest siin). Mõistagi tuleb telefon otse karbist kõige uuema Androidi operatsioonisüsteemiga - 8.0 Oreo. Google ikkagi ju ise arendab Androidi.

Google Pixel 2 ja XL
Foto: WCCFLTech

Google reklaamis juba esimese Pixel’iga, et neil on parim kaamera ning kõik märgid näitavad, et ka Pixel 2 väärib seda tiitlit. Kaamera on DxOMarki (loe täpsemalt testi kohta siit) andmetel maailma parim telefonikaamera, andes Pixel 2-le hindeks 98. Võrdluseks: Note8 ning iPhone 8 said vastavas testis “kõigest” 94 punkti. Arvestades neid pilte, mida on YouTube’s Pixel’i lühiarvustuste juures näha, siis on pilt tõesti võimas. Ka videot saab filmida kuni 4K resolutsioonis. Täpsemad testid teeme siis kui telefon meieni jõuab.

Pixel 2 suurimad plussid aga asuvad Google jaoks ootuspärases kohas - tarkvaras - mis toob endaga kaasa palju huvitavaid funktsioone.

“Hetkel mängib” ehk now playing funktsioon. Telefonil on pidevalt kõrv kikkis (peaasjalikult selleks, et kuulata, kui sa ütled “OK, Google”, et virtuaalassistent aktiveerida) ning ta kuulab, mis muusika hetkel ruumis mängib. Kui ta tunneb selle ära, kuvatakse loo ning artisti nimi notificationi ribal. Vajuta teavituse peal ning Google Assistant annab sulle selle kohta veel lisainfot. Päris mugav!

Sarnaselt HTC U11 telefonile, on võimalik telefoni ka külgedelt pigistada, et mõni funktsioon avada. Kui HTC puhul võisid sa selle funktsiooni ise määrata (nt pigistamine avab kaamera), siis Pixel 2 puhul avab pigistamine Google Assistendi.

Telefonil on ka “tark lääts”. Suuna kaamerasilm mõne objekti peale (nt raamat, auto, kell vm) ning telefon ütleb sulle millega tegu ja pakub soovi korral selle kohta lisainfot. Sama kaamera suudab tarkvara abil jäljendada ka seda, milleks teistel tootjatel on kaks tagumist kaamerat ehk portreerežiim (fotode taust muudetakse uduseks).

Kokkuvõttes tundub, et uute "pikslite" puhul on tegu pragmaatilisuse triumfiga. Telefonidel on kõik elutähtsad funktsioonid õnnestunud ning hind samuti - vähemalt USAs -  mõistlik. Ainsad tõrvatilgad meepurgis on mitte just maailma kõige stiilsem esikülg ning kõrvaklapiaugu puudumine. Samas seesama esikülg kompenseerib end stereokõlaritega ning laadimisaugust on soovi korral võimalik teha kõrvaklapiauk (üleminekujuhe tuleb karbiga kaasa). Või siis kasutada juhtmevabasid klappe, mille kohta Pixel Buds tundub vägagi hästi täitvat, tuues endaga kaasa Google Assistendi võimekuse. Lühidalt öeldes - super telefon!

Viimaks aga kõige olulisem küsimus. Kas Maarjamaa rahvas saab ka seda Google’i õnne nautida? Hetkel kahjuks mitte. Kui mõnest hallist allikast on võimalik endale Google’i telefon osta, siis ametlikult toetab Pixel 2 ainult viite riiki: USA, UK, Kanada, Saksamaa ning Puerto Rico. Ja sellest on kuradima kahju. 

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.