Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Doro 2404 ülevaade
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Miks peaks keegi ostma endale 59 € eest vanamoodsa klapiga nuputelefoni kui natukenegi juurde makstes saaks enam-vähem viisaka nutitelefoni (nt Just5 Freedom C100)? Ja kui ikkagi tahta nuputelefoni, on turul ka tunduvalt odavamaid variante kui Doro 2404.

49 € eest saab näiteks ülipopulaarse comebacki teinud Nokia 3310 ning temaga tuleb kaasa vähemalt nostalgiaboonus. Doro on… Doro. Mis siis Doro 2404 endaga kaasa toob?

Välimus

Doro 2404

Vaieldamatult kõige lahedam osa sellest telefonist. Täpsemalt, mitte välimus ise, vaid tõsiasi, et tegu on klapitelefoniga, mis lubab sul telefonikõnesid vastu võtta nagu korralik ärihai 15 aastat tagasi. Kiire randmeliigutusega klapp lahti ning sama energiliselt klapp kinni. Luban, et tunned end momentaalselt 3% tähtsamana.

Muidu käib klapp kinni-lahti üpris mugavalt ja kvaliteetselt. Lahtise klapi asendis meenutab telefon banaani. Klapi sulgemine päästab sind ühtlasi ka tahtmatutest kõnedest, mida telefon ise taskus algatada võib. Doro korpus on plastikust ning teda on mõnus käes hoida.

Doro 2404

Nupud on suured ja klõbisevad näpu all kuuldavalt. Boonusena on telefon ka meeldivalt väike ning ei võta taskus ülemäära ruumi ära. Kaalu on talle usaldatud täpselt ühe šokolaaditahvli jagu - 100g.

Doro 2404

Sisu

Sisemälu on talle antud 16MB jagu. Telefonile saad külge panna ka kuni 64GB mälukaardi, aga milleks kõike seda mahtu vaja võiks minna, ei tea. Küll aga on tähtis, et telefon on varustatud nii eesti kui ka vene keelega, et eakam klientuur kindlasti telefonis navigeerimisega hakkama saaks.

Telefoni ekraan on üpris pisike (2,4-tolli). Arvestades ekraani ümbritsevaid laiu ääri, siis oleks sinna võinud mahutada ka tunduvalt suurema ekraani, et parandada loetavust. Muidu on kontrast ja eredus head ning tekst loetav.  

Kaamera

Doro 2404

Mis, kus? 0,3 megapikslise kaameraga (internetislängis “kartul”) ei anna normaalset pilti teha. Huvitav, mida selle kaameraga jäädvustama peaks? Teksti pildistada ei ole mõtet ning inimeste näod on samuti hägused. Siiski on lahe lisandus kaamerale pühendatud nupu lisamine. Rohkem nutitelefone võiks sellest õppust võtta, sarnaselt Sony XZ1-le.

Doro 2404
Doro 2404

Telefon suudab ka 240p resolutsioonis videot filmida, aga ei näe põhjust, miks keegi seda tegema peaks.

Aku

Nuputelefonide vaieldamatu eelis nutitelefonide ees on nende aku kestvus. See kehtib ka siin ning Doro 2404 soovib laadimist heal juhul kord nädalas. 1000mAh mahutavusega aku puhul üpris oodatav tulemus, arvestades et 90% ajast puudub sul otsene vajadus telefoni näppida. Internetti ju sellega minna ei saa (telefon on 2G ehk mõeldud ainult helistamise jaoks). Telefoni saab laadida microUSB kaudu - väga tervitatav!

Varia

Doro 2404

Dorodele omaselt leiame telefoni tagumiselt küljelt hädaabinupu, millega saab hädast märku anda. See on ka kõige ilmselgem märk sellest, et telefon on mõeldud pigem eakamale kliendile, kel võib tervisega muresid tekkida. Telefonil on ka kõrvaklapiauk ning FM raadio. Omadused, mida isegi mõnel uuemal nutitelefonil ei ole.

Kokkuvõte

Kallivõitu nuputelefon. Täidab oma ülesandeid hästi, aga samas ei näe ma ühtegi põhjust, miks peaks selle telefoni valima Nokia 3310 asemel. Nokial on näiteks palju parem kaamera, nostalgiafaktor ning ilusam disain. Ja ta maksab 10 € vähem kui Doro 2404.

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.