Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

5 mobiiliäppi, mis aitavad jõuludele vunki lisada
Avaldatud:
Uuendatud:

5 mobiiliäppi, mis aitavad jõuludele vunki lisada

"There's an app for everything" ehk "Selle jaoks on äpp" on üks järjest levinum fraas sõprade, pere ning kolleegide seas. Ka jõulud pole sellest pääsenud.

Kui suure osa elust oleme pidanud abile lootmata ise oma jõulusalmid pähe õppima, jõulukaarte valima standardpostkaartide seast ja raadiot kuulates lootma, et seal oodatud jõululaule mängitaks. Nüüd pakub nutikas sõber taskus advendiaja nautimiseks aga hoopis vingemaid võimalusi. 

JõulusalmidJõulusalmid (iOS ja Android) on eestikeelne äpp, mis sisaldab ühe-kahesalmilisi luuletusi, millega oma kingid jõuluvanalt välja lunastada. Äpil on ka väga häbelikele inimestele mõeldud funktsioon, mis luuletused ise ette loeb. Hea abimees ka lastele luuletuste õppimiseks.


Red stamp

Red Stamp’iga (iOS, Android) saab teha personaalselt kujundatud elektroonilisi jõulukaarte, mida sõpradele saata. Neile, kes viitsivad rohkem vaeva näha ja ootavad professionaalsemat tulemust, on igasuguse graafika jaoks hea veebileht graphicriver.net. Siit saab mõne dollariga valida tuhandete kutsete ja kujunduste põhjade vahel. Kasutamiseks on vaja veidi elementaarset pilditöötlusoskust, aga tulemus näeb välja, nagu oleksid hulga rohkem vaeva näinud.

Elf Yourself

Elf Yourself’iga (iOS, Android) saab teha video-postkaardi, kus peale sinu tantsivad ka sõbrad. Lae viis pilti äppi, vali sobiv taust ning rakendus keedab sellest kokku jõuluteemalise video, mida saata sõpradele või jagada Facebookis. Natuke tobe, aga samas päris lõbus.

 

Good Food

BBC Good Food äpp (iOS, Android) on mõeldud jõulutoitude valmistamiseks. Seapraadi ja hapukapsaid saad ilma selletagi teha, ent rakendus aitab valmistada peenemaid ja rahvusvahelisemaid roogasid. Juhendid on ingliskeelsed, aga see-eest on need varustatud piltide ja toitumisalase infoga. Sealhulgas on välja toodud kaloraaž, et teaksid varakult trenniaja planeerida. Martsipani-, Amaretto- ja teised jõulukoogid näevad välja vinged ja keerulised, aga on tegelikult täiesti teostatavad. 

Xmas Radio

Christmas Radio äpp (iOS, Android) kogub muusikat populaarsest netiraadiote keskkonnast Shoutcast ning, nagu nimigi ütleb, kuuleb sellest päev otsa ainult jõululaule. Võid sellega kiusata kolleege või kasutada jõuluõhtusöögi taustamuusikaks. 

Kui traditsioonilistest jõululauludest saab isu täis, siis muusika voogedastuskeskkondades on põnevaid alternatiive. Näiteks leiab muusikaäpist Deezer väga omapärase kõlaga bluegrass ehk USA lõunaosariikide maamehe-stiilis jõululaulude albumeid

Sirli Seliov

23.12.2016