Tele2 blogi
Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!
Tele2 blogi
Kaugtöötamine ehk töö tegemine välismaalt kogub üha enam populaarsust. Seda eriti just eestlaste seas, kes vihma ja külmakraadide eest hea meelega kuhugi sooja peitu poevad.
Aasta alguses käis ka üks Tele2 tiimidest Vahemere ääres katsetamas, kuidas on võimalik tööd teha, olles kolleegidega ühenduses ainult läbi arvuti. Õppetunde oli mitmeid, mõni valusam kui teine. Kuna kogemustest õpitakse ja hea ettevalmistus on juba pool võitu, jagame nippe teiegagi.
Mida peaks kaugtööd planeerides arvestama?
Esmalt tuleks piletid osta nii, et kohale jõutaks päev enne tööga alustamist. Nii on võimalik korralik töökoht ülesse seada ja lisaks veidi asukohta uudistada. See annab võimaluse veenduda, et WiFi kiirus suudab kõikide arvutid ära toita. Lisaks vaibub ka esimene vaimustus, sest on võimalik sihtkohta kohe uudistama minna.
Järgmiseks tuleb ööbimiskohta valides arvestada, et kui on soov teha tööd kodust, siis peaks seal kindlasti olema ka hea WiFi. Kui valid hotelli asemel majutuse Bookingu või Airbnb kaudu, võib juhtuda, et head netiühendust sealt ei leia. Kui on soov aga just viimast teed minna, tasub enne minekut välja otsida mõni kohalik ühiskontor ehk coworking space, kuhu reisi ajaks oma kontor ülesse seada.
Kui kaugtööle minna terve tiimiga, tasub ajakava enne reisi paika panna. Sinna tuleks sisse arvestada aeg nii isiklikeks tööülesanneteks kui ka ühisteks aruteludeks. Nii on kõigil võimalik tähtsad ülesanded järje peal hoida ja samuti leppida kokku koosolekud, mida tuleb teha Eestis asuva kontoriga.
Tööpäevad tasub veeta ühes linnas ja ringi uudistamine jätta nädalavahetuse peale. Nii on võimalik tööpäevadel teha pikemad pausid päeva keskel ja tööga jätkata õhtusel ajal. Lisaks annab see rohkem aega ümbruse avastamiseks ja tööd on tunduvalt lihtsam planeerida. Valitud sihtkohast välja on mõistlik sõita pigem nädalavahetusel, kui vaba aega rohkem.
Enne reisi tasub ka kokku leppida, millised kanaleid pidi suheldakse Eestis asuva kontoriga. Kindlasti on meilid selleks hea võimalus, kuid tasub mõelda ka koosolekutele, kus kaugtööd ja kodukontorit tegevad inimesed peaksid olema ühendatud sama kanalit pidi, et üksteist kuulda. Ehk siis valida kas Skype, Facebook Messenger, tavaline kõne või veel mõni muu võimalus.
Kodust tasub kaasa haarata ka akupank, mis on reisil kindlasti abiks, sest telefoniakut kulub nii töö tegemiseks kui ka toredate mälestuste jäädvustamiseks.
Kindlasti ei tasu ülal toodud soovitustest ära ehmuda, vaid võtta kokku julgus ja hakata reisi planeerima. Kuigi kaugtööd on võimalik teha nii üksi kui ka tiimiga, siis viimane annab erilise võimaluse tiimiarutelude korraldamiseks. Tele2 pere soovitab ära proovida mõlemad variandid. Meie juba katsetame!