Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

7 salafunktsiooni Sinu telefonis, millest Sul ei ole aimugi
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

On vähe inimesi, kellel ei oleks taskus asendamatut nutitelefoni. Nutitelefonid on küll meie igapäeva elu lahutamatu osa, ent vaatamata sellele ei leidu kuigi palju inimesi, kes tunneksid kõiki nende seadmete vahvaid võimalusi.

Siin on seitse Androidi telefoni funktsiooni, millest 90% kasutajatest ei ole teadlikud, kuid millest on argielus väga palju kasu.

varjatud

Lihtne viis akut säästa

Kui valid oma telefoniekraanile musta või lihtsa tumeda tausta, lülitub automaatne pikslite esiletõst välja ja märkad, et nutiseadme aku püsib palju kauem laetuna. See funktsioon ei ole veel kõigi Androidi seadmete jaoks saadaval, kuid on juba kasutusel enamikus Samsungi nutitelefonides ja tahvelarvutites. Proovi ise järele!

Tekst kõneks

Androidi nutiseadmega saab lisaks teksti lugemisele seda ka kuulata. Kui eelistad teavet nägemismeele kasutamise asemel vastu võtta kuulates, vali oma nutitelefonist „Seaded“ -> „Juurdepääs“ -> „Nägemine“ ja lülita sisse funktsioon „Voice Assistant“. See kehtib ka eesti keele kohta, kuigi mõned sõnad võivad tunduda naljakad.

Nutitelefoni juhtimine pealiigutuste abil

Teinekord võib juhtuda, et on tingimata vaja nutiseadet kasutada, kuid käed on kinni või väljas on lihtsalt liiga külm, et soojad käpikud käest võtta. Õnneks on sellelegi lahendus olemas. Pärast tasuta rakenduse EVA Facial Mouse paigaldamist saad oma Androidi nutitelefoni juhtida pealiigutuste abil.

Nutitelefoni kaugjuhtimispult

Selle kasutamiseks ava telefonist „Seaded“ -> „Luk. Ekraan ja turvalisus“ -> „Muud turvaseaded“ -> „Seadme administraatorid“ ja seejärel märgi ära funktsioonid „Android Device Manager“ ja „Luba lukustada või kustutada kaotatud seade“. Seejärel saad oma nutitelefoni kadumamineku korral selle üles leida ja tõkestada andmeid kaotamata, kasutades seda veebilehte.

Külalisrežiim

Kui soovid oma telefoni ajutiselt kellelegi teisele kasutada anda, ent oma isiklikud andmed konfidentsiaalsena hoida, kasuta külalisrežiimi. Selleks libista kahe sõrmega ekraanil ülevalt alla ja vajuta ülemises paremas nurgas olevat kasutajaikooni. Seejärel ilmub ekraanile ikoon „Lisa kasutaja“ ja saad valida, mida sinu nutitelefoni kasutaja telefoniga teha saab.

Ekraani suurendamine

Kehvema nägemisega inimestel ei ole sageli aimugi, kui kasulik see funktsioon nende jaoks võib olla. Selle käivitamiseks vali nutiseadmest „Seaded“ -> „Juurdepääs“ -> „Nägemine“ -> „Suurendamise liigutused“. Seejärel saad iga ekraani osa suurendada sellele lihtsalt sõrmega toksates.

Peidetud mäng

Alates Android 2.3 Gingerbreadist on Google kõikidesse oma seadmetesse peitnud kasutajatele väikse salakingituse. Ent selle leidmine võib olla keeruline. Sellegipoolest on juhised siin. Kõigepealt vali oma seadmest „Seaded“ ja seejärel „Teave seadme kohta“ -> „Tarkvara teave“. Vajuta kiiresti korduvalt „Androidi versiooni“ peale ja kui ekraanile ilmub väike vahukomm, vajuta seda kiiresti uuesti, et avada eriline pisimäng. Kas oled selle juba leidnud?

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!