Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Windows on nagu Anne Veski
Avaldatud:
Uuendatud:

Windows on nagu Anne Veski

Veel hiljuti oli nii, et kui ma Sulle Macis kirjutatud tekstifaili saatsin, ei pruukinud see Sinu Windowsis avaneda. Apple oli peamiselt kunstnike ja muude veidrike poolt jumaldatud nišibränd, mille tooteid oli küll cool, kuid kasutu omada. Windows valitses maailma ning teistel polnud vähimatki võimalust.

Tänaseks näib asi olevat pea peale pöördunud. Kui tehnikablogisid ja teadmamehi uskuda, siis ainult Macidega kogu maailm töötabki. Windows tähendab automaatselt vana neljakandilise monitoriga relikti, millesarnaseid leidub veel vaid raamatukogude lugemissaalides. Mitte et need nõmedad kohad oleksid – vastupidi. Lihtsalt mingil põhjusel on Eesti riik otsustanud raamatukogud välja suretada ning oma eelarve juures saavad nood endale vaid ürgvanu lauaarvuteid lubada.

Windows

Ühesõnaga – kui tahad koosolekul tõsiselt mõjuda, peab Su ees MacBook või vähemalt iPad vedelema. Windowsi arvuteid kasutavad ainult vanainimesed, kes ei viitsi end moodsate operatsioonisüsteemidega kurssi viia.

Selline mulje on viimaste aastate jooksul igatahes tekkinud ja eks ma olen ise kah paras narr olnud. Ma kasutan arvutit peamiselt kirjutamiseks, aga ikkagi peab mul alati kõige vingema konfiguratsiooniga MacBook Pro olema. Vastasel juhul mõjun ma iseendalegi täieliku amatöörina.

Tegelikult pole aga Apple ammu enam nii cool nagu siis, kui sellega saadetud failid ülejäänud inimeste arvutites ei avanenud. Apple’ist on saanud Microsoft ja mis veelgi huvitavam – Microsoft on muutunud Apple’iks ehk brändiks, mis Sinust ägeda inimese teeb.

Viimasel ajal on Ameerika saatejuhtide ette hakanud tekkima Microsofti superseksika disainiga Surface’i läpakad. Nood näevad head välja, töötavad kuuldavasti imeliselt, ja mis peamine – need on teistsugused (ehk hammustatud õuna logota). Suurlinnade Starbucksides toimub sama: Apple’i läptopid annavad küll jätkuvalt tooni, kuid üha enamate kohvikukirjanike ees vedelevad noodsamad Surface-masinad.

Kes tahab olla rebel, hoiab Apple’ist eemale. Microsoft on uus underdog ja iseteadlikku inimest tõmbab alati selle poole, kellel läheb liidrist kehvemini.

Võitlus on muidugi julm ning oma mobiilse operatsioonisüsteemi paneb Microsoft aasta lõpuks kinni. „Kasutage iOSi või Androidi,” teatas Miscrosoft hiljuti. Kahju, sest minu meelest oli Windows Mobile esteetiliselt kõige kaunim mobiilne keskkond.

Kuid mis ei õnnestunud telefonis, läheb vast korda arvutis. Seda enam, et vaatamata tohutule haibile pole Apple’il õnnestunud Windowsit tegelikult kunagi tappa ning „vaikiv vähemus” on vapralt omaaegset maailmameistrit elus hoidnud. Nüüd tundub, et Windowsiga võib juhtuda sama, mis Anne Veskiga aastaid tagasi – äraununenud diivast saab taas kõigi lavade peaesineja.

Mihkel Raud

14.03.2019