Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kõige tähtsam äpp väikeettevõtja elus
Avaldatud:
Uuendatud:

Kõige tähtsam äpp väikeettevõtja elus

Elu olulisim raamat? Parim film, mida sa kunagi näinud oled? Koht, kuhu tahaksid kindlasti tagasi minna?

Mul on tulnud sarnastele küsimustele mitukümmend aastat vastata. Delfi reporter helistab ja sealt tuleb jälle midagi sarnast: „Vabandage, me siin helistame tuntud inimestele ja uurime, milline on lõppeva aasta kõige ilusam laul.”

Viimasel ajal on reporterite valveküsimustele lisandunud veel üks: kas on olemas äpp, ilma milleta te hakkama ei saa? On küll. Neid on mitu. Ilmselt mitukümmend. Aga kui mul paluti üsna hiljuti ühe usutluse kontekstis taas kord kõige tänuväärsem äpp nimetada, hakkasin selle peale tõsiselt mõtlema. Ja vastus üllatas mind ennastki: Scannable.

scannable

Väikeettevõtjana tuleb mul alalõpmata 5-euroste tšekkidega nikerdada. Ühest poest ostan kitarrikeeled, teisest pinutäie paberit, kolmandast jumal teab mida ja igast tehingust jääb mu rahakotti paberitükike, mille peaksin oma raamatupidajale edastama.

Justnimelt peaksin, sest reaalse edastamiseni ei jõua asi kunagi. Paremal juhul viskan ma oma tšekid lihtsalt minema, halvemal kuluvad nad rahakotis müntide ja muu sodi vahel lihtsalt ribadeks. Ükshaaval võttes poleks sellest ju suurt lugu, ent aasta kokkuvõttes jääb mul äravisatud kulutšekkide tõttu sadu eurosid raamatupidamisest läbi kandmata.

scannable

On selle vastu rohtu? On küll: Scannable − ilmselt geniaalseim rakendus, mida mul oma tömpide sõrmedega muljuda on õnnestunud.

Scannable on põhimõtteliselt skänner. Tõmbad äpi käima, suunad oma telefoni kaamera mis tahes dokumendile (olgu või imepisike pabertšekk) ja Scannable leiab skännitava osa ise üles ning teeb sellest automaatselt PDF-i. Edasi läheb aga veel lõbusamaks, sest selle PDF-i võin ma otse äpist raamatupidajale meilida, pilve laadida, sõnumisse manustada või Evernote’i, Google Keepi või ükskõik kuhu mujale salvestada.

Scannable ongi tegelikult Evernote’i toode ja kuigi ma ise Evernote’i ei kasuta (minu maitsele on see liiga kohmakas ja võimalusterohke, ma eelistan Google Keepi), võiks president Scannable’i eest Evernote’i tüüpidele Maarjamaa risti anda. Jumala pärast, Scannable on vähemalt minu elu tuhat korda mugavamaks muutnud (oma raamatupidajast ei hakka ma üldse rääkimagi).

Tee endale teene, kallis väikeettevõtja, ja tiri Scannable kohe alla. Siit edasi ei ole elu enam endine.

Mihkel Raud

14.11.2016