Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Ja täpseima selgeltnägija tiitel läheb ...
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Mul on sõber Märt Avandi. Lisaks sõber olemisele osutab ta mulle üht „teenust”. Ise ta seda ei tea ning siiani pole ma tihanud Märdi imelikust rollist oma elus rääkida. Nüüd räägin.

Lugu selles, et kui inimesel on mõni mure, otsib ta sellele lahendust. Tihtilugu pöördub ta jumala poole: läheb kirikusse, süütab küünla või ristab niisama käed. Ja palub siis midagi. Tervist, raha, head kalailma, ülikooli sissesaamist, suuremate rindadega naist, mida iganes. Mõni palve on maisem kui teine, aga ega jumal oma laste soovidel vahet tee. Vähemalt nii me kõik loodame.

Kui palve esitatud, on edasine kõigevägevama kätes. Mõnikord otsustab jumal meie palvetele vastata, mõnikord mitte. Liiga selget loogikat taevaisa tegevuses pole ning raske surmatõve vastu aitab ta pigem harvemini kui natuke soojemat õhutemperatuuri paludes. Üldine palvete täideminemise protsent näib kusagil 50 juures kõikuvat: pooled palved lähevad täide, pooled mitte.

Mina otsustasin jumala asemel Märt Avandi poole palvetama hakata. Esiteks on Märt hea näitleja ja sõber. Teiseks ilmnes kiiresti, et ka Märdi käest palutud asjadest lähevad täide umbes pooled.

Märt Avandi

Foto: Arno Saar.

Kord palusin Märti, et mu noorema lapse sünnipäeval päike paistaks ja – nagu niuhti! – nii ka läks. Kord tellisin Märdilt aga uue Toyota Corolla ning seda ootan siiani. Ehk siis täpselt sama seis nagu jumalaga: pooled soovid täituvad, pooled näivad kurtidele kõrvadele minevat.

Ise ma seda kõike välja ei mõelnud. Ameerika koomik George Carlin tegi täpselt sama oma sõbra Joe Pesciga ning tema eeskujul ma Avandi poole palvetama hakkasingi. Mis toob mu põhjuseni, miks ma sellest siin blogis kirjutan.

Nii App Store kui ka Google’i vastav keskkond on täis äppe, mis selgeltnägijad otse meie telefonidesse toovad. Neid äppe on tohutult: Faladdin, Mystic Magic Ball, Fortune Teller, Palm Reader, Psychic 4U ja nii edasi. Tõmbad alla ja saad paari näpuliigutusega teada, mis sind järgmisel nädalal ootab. Või siis mitte. Tõenäosus, et kuulutatav tulevik täide läheb, on taas kord 50/50. Nagu kuulsas blondiininaljas:

Kui suur on tõenäosus, et kui sa praegu tänavale lähed, kohtud seal dinosaurusega? küsitakse blondiinilt.

„Fifty-fifty,” teatab blondiin.

Kuidas fifty-fifty?” imestab küsija.

No kas kohtun või ei kohtu, ütleb blondiin.

Täpselt nii ongi. Pöördu jumala või Märt Avandi poole, tõmba alla selgeltnägemise äpp või lase luust ja lihast kaardimooril tulevikku ennustada, tulemus on alati sama: su soov kas läheb või ei lähe täide. Nii et andkem kuuma! Kui miski täide läheb, saab Märt Avandit tänada. Kui lubatud lotovõit tulemata jääb, on süüdi telefon.

Autor
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel on nutisõltlane. Õnneks on esimene samm sõltuvusega tegelemiseks selle tunnistamine. Seda Mihkel Tele2 blogis ka teeb, arutledes nii õunatoodete kui ka ühiskondlike tehnoloogiateemade üle.