52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Sügisvidinad – kolm lahedat asja. Ja üks asi veel.
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Detsembrini on veel aega ning need, kelle tehnikavidinad jõulumehe lahkusest sõltuvad, peavad veidi ootama. Tõeline gadgetisõber aga teab, et uute seadmete soetamine ei pea aastaajast või pühadest sõltuma. Seetõttu on põhjust juba praegu end uute ja põnevate tehnikavidinatega kursis hoida ning minu 3 isiklikku sügislemmikut on siin:

Leica SOFORT 2

Elu pidev jäädvustamine on muutunud nii iseenesest mõistetavaks, et isegi eakad härrad ja prouad end igas võimalikus olukorras pildistavad ning tulemuse Facebooki või Instagrami riputavad. Ka kõige nigelam telefon teeb neil päevil peaaegu suurepäraseid pilte ja kohati tundub, et traditsioonilised „seebikad” (ehk kaasaskantavad fotoaparaadid) hakkavad välja surema. Õnneks siiski mitte.

Leica SOFORT 2 on cool fotokas, mis brändib end hübriidkaamerana – sellega saab teha nii digitaalseid (ehk tänapäevaseid) fotosid kui ka traditsioonilisi fotopaberile trükitavaid. Teed foto ära ning valid, kas salvestad selle telefoni või prindid paberile, umbestäpselt nagu Polaroid kaameraga. Erinevalt Polaroidist laseb Lecia Sofort 2 sul aga valida, millise pildi välja prindid ja millise mitte. Nii saad täiusliku kaadri otsingul lõputult eksperimenteerida ega pea väärtuslikku paberit iga udukogu peale raiskama.

Lecia Sofort 2 on täis kõikvõimalikke efekte ning loomulikult käib selle juhtimine vastava äpi abil. Lisaks on sul võimalik prinditud fotodele nunnud raamid osta ja oma magamistoa sein parimatega üle kleepida.

Amazon Echo Frames 

Nutikate telefonide, kellade ja tahvelarvutite kõrval on maailma vallutamas arukad prillid. Mõned on massiivsed ning alles tulekul (AppleVision Pro), mõned sarnanevad pigem traditsiooniliste okulaaridega ning on märkimisväärselt taskukohasemad.

Amazon Echo Frames on turul olnud juba mõnda aega ning armastatud nutiprillide kolmas põlvkond pakub kiiremat protsessorit ja veidi paremat heli. Põhimõtteliselt on Amazoni nutiprillid nagu peas kantav assistent, kellel võib paluda muusikat mängida, sõbrale helistada, ilma ennustada, kalendrit täiendada ja nii edasi. Echo Frames töötab käsikäes Alexaga, kelle õrn hääl ka Eestis aina enam tuntust kogub.

Loomulikult maksavad tehnoloogiaga täidetud prillid lõivu disainile ja lisaks tuleb sul optilised klaasid neisse juurde osta (kui optilisi prille vajad). Ning mõistagi võid sa Viru tänaval või Antsla Coopis iseendaga inglise keeles rääkides veidra mulje jätta (prillid töötavad hääljuhtimisel). Kui need ebamugavused kõrvale jätta, tundub Echo Frames olevat aga just täpselt see vidin, milleta veendunud gadgetihull sel sügisel hakkama ei saa.

iPhone 15 ja Apple Watch 9

Veendunud Apple’i fännina ei saa ma üle ega ümber uutest õunafirma toodetest.

iPhone 15 on juba mõnda aega Eestiski kohal ja eriti cool on muidugi uus titaaniumist iPhone 15 Pro. Liiga suuri uuendusi uuel iPhone’il võrreldes eelmise mudeliga ei ole, kui ehk see, et nüüd on sul lõpuks võimalik oma telefoni tavalise USB-C-kaabliga laadida – tore uuendus, mis vabastab su piinlikust „ega kellelgi iPhone’i laadijat ei ole, ma unustasin enda oma koju?” küsimusest. Lisaks on nüüd iPhone Pro-l ka action button ehk nupp, millele on võimalik üks konkreetne funktsioon määrata.

Apple’i uuest telefonist aga veelgi lahedam on 9. seeria Apple Watch, mille mõningasi funktsioone on võimalik nüüdsest sõrmenipsuga kontrollida. Minuga juhtub see kogu aeg: küll on mul teises käes kohvitops, küll koerarihm, küll kilekotitäis toidukaupu, ja varasemalt pidin käe vabastama, enne kui kella mõningaid olulisi funktsioone kasutada sain. Nüüd on see probleem lahendatud ja piisab sõrmenipsust, et timer peatada või iPhone distantsilt pildistama panna.

Üks asi veel

Apple’i looja Steve Jobs armastas uute toodete esitlustel publikut „there’s one more thing” lausega üllatada. Ka minul on „veel üks asi” ja see on Tele2 turvaline kodunett ehk võrguühendus, mis on nutikalt turvaline, ebamaiselt kiire ning mõistlikult taskukohane – praegu tellides maksad Tele2 turvalise koduneti eest kahe kuu vältel kõigest 20 eurot, edasi aga 25 eurot kuus. Pole ilmselt vaja seletada, miks kõik su gadgetid korralikku ja turvalist internetiühendust vajavad. Kohtumiseni Tele2 turvatud kübermaailmas!

Autor
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel on nutisõltlane. Õnneks on esimene samm sõltuvusega tegelemiseks selle tunnistamine. Seda Mihkel Tele2 blogis ka teeb, arutledes nii õunatoodete kui ka ühiskondlike tehnoloogiateemade üle.