Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kes suudab elada ilma kõrvaklapiauguta?
#raudvara
3 minuti lugemine
Avaldatud:
20.08.2019
Uuendatud:
15.09.2021
Autor:
Mihkel Raud

Kuidas aru saada, kui päris probleemid on sinu elus otsa saanud? Et oled muutunud esimese maailma kodanikuks, kes jumal teab millest hiigel mure teeb? Loomulikult siis, kui kõrvaklapiaugu puudumine sind häirima hakkab.

Kõrvaklapiauk on õõnsus, kuhu on võimalik 3,5-millimeetrise otsikuga kõrvaklappe torgata. Ehk enam-vähem kõiki kõrvaklappe, mille oled elu jooksul ostnud. Kindlas veendumuses, et saad neid aegade lõpuni telefoni külge ühendada.

Ei saa. Apple kaotas kõrvaklapiaugud juba mõne aja eest, nüüd on Samsung sama teed minemas. Miks? Et adaptereid müüa.

Note10 kõrvaklapiauk

Kes soetaks kodumasina, kui selle pistik oleks selline, mida seina ei saa panna? Mitte keegi. Kas ühest idiootsusest ei piisa? Miks vajab maailm lisaks erinevatele laadijaotsikutele sama palju kõrvaklappide omi? Ei vajagi, aga kuskilt peavad tehnoloogiafirmad oma kasumi ju välja pumpama. Kui ei õnnestu igal aastal miljardit telefoni müüa, äkki õnnestub müüa sada miljonit kõrvaklappide adapterit?

Noh, alati võib muidugi väita, et milleks juhtmega klapid, kui saab ilma. Bluetoothist oled midagi kuulnud, eks ole? Kui Apple omal ajal CD ROMid arvutistest eemaldas, oli kisa täpselt sama kõva: issand, mis nüüd saab, enam ei saagi arvutist DVDsid vaadata! Täna kukud aga punastama, kui omaaegset hädaldamist meenutad.

Häda selles, et esiteks ei pruugi kõigil bluetooth-klappide jaoks raha olla. Tehnoloogiahull ostab võib-olla tõesti iga põlvkonna Airpodsid, enamiku jaoks on aga olulisemaid asju, mille alla raha matta.

Teiseks võin ma oma juhtmega klappide helisse armunud olla. Ma võisin need juba kümne aasta eest osta ja soundiga nii ära harjuda, et ei tahagi uusi, olgu need pealegi paremad ja ilma juhtmeta. Abikaasa muutub aastatega ju kah „floppy-kettaks”, ega ma teda seepärast kohe millegi noorema ehk Cloudi vastu vaheta! (Noh, mina vahetan, aga see on juba teine jutt ja mõne teise blogi jaoks).

Oleks kole küll, kui Hilton ühel päeval teataks, et abielupaaridel lubatakse samas toas ööbida vaid siis, kui abikaasade sünniaasta viimase kahekümne sisse jääb. Ometi teevad Apple ja Samsung just täpselt seda.

Novot, sain ära kaeveldud. Ju on päris probleemid ka minu elus otsa saanud. Aga mure on suur! Mida ma oma 1984. aasta Koss Porta Pro klappidega nüüd peale hakkan? Need on nimelt parimad, mis mul kunagi olnud on!

Autor
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel on nutisõltlane. Õnneks on esimene samm sõltuvusega tegelemiseks selle tunnistamine. Seda Mihkel Tele2 blogis ka teeb, arutledes nii õunatoodete kui ka ühiskondlike tehnoloogiateemade üle.