Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Luristamise helisid summutav kahvel! Mida kuradit?
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Luristamise helisid summutav kahvel! Mida kuradit?

Inglismaal tegutseb ettevõte, kust on võimalik matustele leinajaid tellida. Kui su vanaemal polnud ainsatki sõpra, aga päris üksi ei taha kallist sugulast mulda sängitada, on sul võimalik professionaalsed leinajad rentida.

Lähed firma kodulehele, paned kuupäeva kirja, märgid ära, kui mitut ja millises vanuses leinajat sul vaja on, ning asi ongi korras - matusepäeval ilmuvad leinajaid justkui imeväel kohale ning lahistavad koos sinuga nutta.

Äriideede mõte selles seisnevatki, et kus aga kellegi probleemi annab lahendada, seal tuleb vastav ettevõte luua. Antud juhul oli probleem küll sinu surnud vanaemal, ent küllap on muresid sinulgi. Tänapäeval on võimalik osta sokke kolmekaupa (sest pesumasin “sööb” ühe ju alati ära), maandada pingeid haamriga vanu televiisoreid sodiks pekstes ja nii edasi. Klienti tunned hädas!

Tehnoloogiaga on natuke sama lugu. Põhimõtteliselt peavad uued gadgetid kellegi probleeme lahendama ja üldjuhul nad seda teevadki. Umbes nii:

Probleem: mul on vaja kempsupotil istudes teisi inimesi solvata. Lahendus: mobiiltelefon + Facebook.

Probleem: ma kaalun ainult 150 kilo. Lahendus: Wolt või MyChef.ee.

Probleem: mul on küll piisavalt raha, et mööda maailma reisida, ent mis kasu sellest on, kui keegi sellest midagi ei tea ja mind ei kadesta? Lahendus: Instagram ja tüütud selfie’d tuntud vaatamisväärsustega.

Aina enam tekib mul järjekordset tehnoloogiauudist lugedes küsimus, kas ja kellele kõiki neid kuradi asju vaja on?

Jaapanlased on leiutanud nutikahvli, mis lahendab kaunikesti veidrat probleemi. Nimelt on inimestel loll komme nuudlisuppi kahvliga suu suunas tõugates luristada. Probleem missugune, sest kellele ei meeldiks nuudlisupp, ent kelle meeldib kõrvalistuja luristamist kuulata?

Otohiko nimelise nutikahvli idee on pealtnäha geniaalne (või siis mitte): ta summutab nuudlisupi lürpimise heli. Kuidas siis ometi? Väga lihtsalt: kahvlisse on paigaldatud mikrofon, mis suudab supiluristamise heli muudest helidest eristada. Kui kahvel luristamist kuuleb, saadab ta NFC tehnoloogia abil signaali sinu mobiiltelefonile, millesse installitud äpp seepeale supilurinat neutraliseerivat heli hakkab tekitama.

nuudlid

Maailma nuudlirestoranid täituvad edaspidi veidralt häälistevate moblade ning ebaproportsionaalselt suurte kahvlitega. Kõik inimkonna suurema õnne nimel, sest ülejäänud esimese maailma probleemid näivad juba lahendatud olevat. Kõhutuule lõhna summutaja on veel puudu, aga asi see japsidel järgmise asjana välja mõelda pole.

Mihkel Raud

23.11.2017

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!