Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Instagram vs päris elu
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

„Kas sa ei kuule?” Vaikus. „Mihkeeeeeeeel!” Vaikus. „Pagan küll. Su laps kukkus nina veriseks, aga Sina ei pane tähelegi.”

Tõstsin pilgu telefonilt. Naisel oli õigus. Mu 4-aastane poeg kriiskas täiest kõrist, verd voolas nagu kraanist, kuid mina polnud seda märganud.

Sõber Laur oli just oma uuest kitarrist Instagrami kolm fotot postitanud ja sellisel puhul jätkub minusugusel silmi vaid iPhone’ile. Jätkub ka teistes olukordades. Võitluses „Instagram vs päris elu” jääb esimene peaaegu alati peale, ei peagi tingimata kitarripilte olema, piisab palju vähemast

„Mihkel, ma ei saa enam niimoodi elada.”

Selliseid sõnu ei taha oma naise suust keegi kuulda. See on punkt, millele järgneb vältimatu uninstall – Sa kas uninstallid oma telefonist kõik äpid või uninstallib naine Sind.

Mis toob mu nipini, mille olen võitluses telefonisõltuvusega avastanud. Lihtne, kuid tulemuslik. Õnnestumise eelduseks on mõistagi soov sõltuvusest vabaneda, ega muidu saa. Kuid olukorras, kus Sa oma lapse veriseks kukkumist telefoni tõttu tähele ei pane, pole soov sõltuvusest vabaneda enam mingi küsimus.

Instagram ja lapsed

Et Instagramist vabaneda, tuleb sellest hoiduda. Lihtne öelda, raske teha, eks? Mitte tingimata.

Trikk on tegelikult lihtne. Paraku jäävad need kõige lihtsamad trikid pahatihti kahe silma vahele. Mu geniaalne tehnika koosneb kolmest sammust:

1. Võta telefon pihku

2. Kustuta sellest Instagrami äpp

3. Ela õnnelikult aegade lõpuni

Kirjapandult näeb jabur välja, kuid päris elus töötab nagu kellavärk. Kui telefonis äppi pole, ei saa seda ka avada.

„Kes mul kustutatud äppi uuesti daunlõudida keelab?” küsib nüüd iga sõltlane.

Ei keelagi. Kuid see on üsna tüütu, eriti kehva leviga piirkondades. Sa pead telefonis App Store’i lahti tegema, pöialdega otsiaknasse „Instagram” toksima, äpi alla laadima, pool minutit selle kohalejõudmist ootama ja lõpuks sisse logima. Piisavalt tüütu, et asja mõttetust vähemalt kaaluda. Ning juba see on tohutu samm sõltuvusest vabanemise poole.

Niisiis. Tahad vabaks saada, tapa kubjas ära. Võta telefon pihku, kustuta Insagrami äpp ning ela õnnelikult aegade lõpuni.

Mul õnnestus. Ja kui juba minul õnnestus, õnnestub Sinul kindlasti!

Autor
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel on nutisõltlane. Õnneks on esimene samm sõltuvusega tegelemiseks selle tunnistamine. Seda Mihkel Tele2 blogis ka teeb, arutledes nii õunatoodete kui ka ühiskondlike tehnoloogiateemade üle.