Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Apple, ma vihkan Sind!
Avaldatud:
Uuendatud:

Apple, ma vihkan Sind!

Kuula nüüd, Apple! Kui ma lähipäevil infarkti peaksin saama, oled Sina selles süüdi! Täpselt nii, Tim Cook! Ma olin just oma paanikahäire kontrolli alla saanud, kuid siis tulid Sina ja rikkusid kõik ära.

Mu hommikud algavad eluohtlikult kõrge pulsi ja südame arütmiaga, sest esimest korda meie aastatepikkuses suhtes oled Sa käitunud mölakana.

Sa oled tekitanud olukorra, kus ma pean ise otsustama. Alati oled Sa minu eest kõik otsused teinud - millist gadgetit millal ja millise raha eest osta. Nüüd aga eeldad, et ma selle töö ise ära teen. Kuidas siis nii, Apple?

Apple

Ma tahan oma telefoni appgreidida, aga ei tea, millises suunas. Mul on praegu iPhone SE, ent kui ma sellele iOS 11 peale tõmbasin, muutus telefon kasutuskõlbmatuks: aku saab mõne tunniga tühjaks, klaviatuur hangub iga tähe juures ja üleüldse on SE juba mitu aastat vana (kole lugu küll, eksole?). Appgreidimise võimalusi on aga palju. Liiga palju.

Sisuliselt on mul järgmised võimalused: iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus ja kohe-kohe müügile saabuv iPhone X. Alustame viimasest.

iPhone X tundub ju ilus telefon, aga juba teda nägemata on Apple’i tulevikumudelil mitu puudust. Esiteks on ta ühe mobiiltelefoni kohta jube kallis. 1000 dollarit? Sellise raha eest saab juba auto, vana rondi, aga ikkagi.

Teiseks ei ole iPhone X-i saada. Novembrist ju on, eks? Ei tea midagi, kui kuulujutte uskuda. Minusuguseid õunapedesid on maailmas sadu miljoneid ja kõigil on kohe ja just nüüd uusimat telefoni vaja. On kuulda, et Apple ei suuda uusi masinaid piisava kiirusega ette anda. Ehk siis võib juhtuda, et ma pean X-i pool aastat ootama, kui niigi hästi läheb.

Kolmas probleem on need kuradi kõrvad! Oled sa vaadanud, milline X-i ekraan välja näeb? Nägus ja puha, peaaegu servast serva, ja siis on seal äkki mingid pagana sarved? Inimene harjuvat küll kõigega, aga kas ka mobiiltelefoniga, millel on kõrvad?

6S ja 6S Plus ei ole ilmselt teema, ikkagi kaks põlvkonda vanad telefonid. 7 ja 7 Plus kah, sest neil pole juhtmevaba laadimist. Jääbki üle 8 või 8 Plus, millest esimene on liiga suur, et olla väike, teine jälle liiga suur, et olla mobiiltelefon. Pealegi pole 8-l neid lahedaid portree valgustamise efekte, mis 8 Plusil on. Plus ei mahu jälle spordipükste taskusse ja kust ma trenažööril Delfit loen, Apple Watchist või?

Siin ma nüüd siis vaevlen. Ma kaalusin kolm sekundit Google Pixelit (seda uut, eksole), aga tõesti ainult kolm sekundit, sest sellel on üks suur (ja parandamatu) viga - Pixel töötab Androidi peal. Ja kuigi ma olen Androidiga püüdnud sõbraks saada, pole see mul õnnestunud. Windows Mobile tundus samas täitsa lahe, aga selle laseb Microsoft potist alla. Damn.

Vägisi meenub laul, kus preili elutargalt ahastas: mis tegema nüüd pean, kas olen teinud vea, kui uskusin, et jääd mu juurde siiski?

Mihkel Raud

19.10.2017