Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kes ütles, et kakajunn laulda ei oska?
Avaldatud:
Uuendatud:

Kes ütles, et kakajunn laulda ei oska?

Soome koomik Ismo Leikola viskas kord nalja Soome alkoholiseaduste üle. Nimelt ei tohi Soomes alkoholi tarvitada purju jäämise eesmärgil. Seetõttu tulebki soomlastel viina joomisel mõni muu eesmärk seada, ütles Leikola. Näiteks “karaoke oskuste parandamine”.

Umbes sama loogikat näib jälgivat maailma suurim tehnoloogiaettevõte Apple. Kes juba aru ei saa, millest ma räägin, jalutagu lähimasse telefonipoodi ja näppigu uusimat iPhone’i: übermoodne näotuvastus, pirakas ekraan, megakiire protsessor, ülivinge kaamera ja enamvähem aku. Aga mis peamine, iPhone X-il on omadus, millega ta konkurentidest kohe valgusaastate kaugusele lendas. Jah, see on hunnik animoji‘sid.

Sa taevane halastaja, kui lahedad need on! Eriti kakajunni oma! Vahid telefoniga tõtt, tõmbad animoji ette, räägid ja moodustad grimasse, ning animoji teeb täpselt sedasama.

animoji

Ekstra tore on muidugi see, et sa saad animoji sõnumiga sõbrannale saata. Ja kas pole naljakas, kui too pahaaimamatult kontoris su sõnumi avab ning kolleegide jahmatuseks telefonist laulvat ekskrementi jõllitab?

Animoji‘d pidavat olema peamisi põhjusi, miks inimesed on valmis mobiiltelefoni eest kasutatud Honda Civicu hinda maksma. Ja ei ole sugugi nii, et ainult lapsed üksteisele animojisid saadavad, iPhone’i ajaloo tähtsaim feature hullutab samaviisi keskealisi ning surmaeelikuid. Ega sellest lõbust enne aru saa, kui pole ise proovinud. Aga olgu heauskne lugeja hoiatatud: kui oled korra iPhone X-iga animoji-sõnumi lendu saatnud, siis tagasiteed ei ole.

Apple on kultuurilisi vapustusi varemgi pakkunud. Suuresti tänu Steve Jobsile kuulame me muusikat täna nii, nagu me teda kuulame. Ent animojide väärilist maanihet ei suutnud isegi esimene iPod tekitada. Juba ummistub internet iPhone X-il valmistatud animoji-karaoke klippidest, milles põrsa näoga tegelased värskemaid raadiohitte pilastavad. Mõistlik on taolisi klippe kiiremas korras tegema õppida, sest vastasel juhul võib ülejäänud inimkonnaga suhtlemine keeruliseks muutuda.

Lühikese animoji-karaoke klipi suudab igaüks iMessage äpis ära vormistada. Veidi pikema klipi tegemiseks läheb aga vaja kannatust ning Google’it, kust iga huviline kerge vaevaga ideaalse animoji-karaoke juhtnöörid leiab. Tasub meenutada, et lauludel, mida lisaks animoji‘idele karaoke vihtumiseks vaja läheb, on reeglina autoriõigused. Niisiis ei saa päris iga hitti süüdimatult tulnuka või kakajunni suhu panna. Ent kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem!

Luban käesolevaga kõigil väljaheidetel vabalt minu loodud muusikat esitada! Esimesele junnile, kes “Annabeli” õiges helistikus suudab laulda, kingin eripreemia! Ega poola kirjanik Waldemar Łysiak asjata öelnud: miljon kärbest ei saa eksida – sitt peab olema hea! 

Mihkel Raud

22.02.2018