Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Nuputelefon on nupumehe telefon!
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Mulle meeldib raske päeva õhtul telekast vaadata, kuidas väljamõeldud tegelased üksteist automaatidest tulistavad.

Poisike ei ole minust kuhugi kadunud ja selle elevuse, mille tekitas 1970ndatel Alain Deloni kehastatud Zorro, toob täna minu ellu mees nimega Raymond Reddington teleseriaalis “Blacklist”. Sarnaselt Zorroga on härra Reddingtonil enne ohvri teise ilma toimetamist alati midagi cool’i öelda. Näiteks: “Tõtt-öelda igatsen vana head kettaga telefoni. Ainult 0-i valimine oli tõeline piin, see muudkui pöörles ja pöörles ega tahtnud lõppu jõuda.”

Raymond Reddington pole ainus, kellel on nutitelefonidest siiber. Kuidas muidu seletada nuputelefonide comeback’i, alates tuhast tõusnud Nokia 3310st ja lõpetades kõikvõimalike Dorode ja Alcatelidega?

On ju puutetundliku ekraani ajastu – kes kurat viitsib sõnumit kirjutades V-tähe jaoks kolm korda sama klahvi togida? Õige vastus: mina. Ja küllap sinagi, kui hetke aega võtad ning järele mõtled. Sest evolutsioon on edasiviiv täpselt nii kaua, kuni ta sind ei orjasta.

nuputelefon

Nuputelefon on lahe peamiselt seetõttu, et suhtub su aega lugupidavalt. Seda pole mõtet iga kahe minuti tagant pihku võtta. Umbes nagu kassi, kes on piisavalt iseseisev, et pideva poputamiseta ellu jääda, ent on alati olemas, kui peremehel nurru kuulamise isu tekib.

Nuputelefoniga ei saa praktiliselt midagi teha ning väga võimalik, et just seetõttu inimesed selle juurde tagasi jooksevadki. Ühest küljest veider, et keegi võiks tänapäeval vajada asja, millega midagi teha ei saa.

Teisalt on neid asju, millega kogu aeg midagi teha tuleb, niigi palju. Isegi külmutuskapp röögib iga natukese aja tagant, justkui oleks tema see, keda ülejäänud maailm toitma peab, mitte vastupidi.

Pealegi ei maksa uus Nokia 3310 keskmise nutitelefoniga võrreldes midagi, heal juhul 60 kulli. Ja kel kallim maitse ning turskem rahakott, võib The Light Phone’i nimelist ilmaimet kaaluda: sellega on veel vähem peale hakata kui Nokiaga, ent ilu peitub teatavasti lihtsuses.

Ning loomulikult võiks nuputelefoni fänn silmitseda Šveitsi firma Punkt. toodetud Mp 01 telefoni, mis näeb välja nagu Casio taskukalkulaator (ehk väga šeff!). Need ajad, mil tillukest nelinurkset objekti kõrva äärde tõstes tuli tolaksjäämise võimalusega arvestada, on pöördumatult möödas.

Nimelt toimivad nuputelefonid – eriti need veidi moodsama disainiga – täiusliku tähelepanupüüdjana! Pane Nokia 3310 kõrtsis lauale ja võid kindel olla, et kui bänd naiste valiku välja kuulutab, jäävad iPhone X ning S8 mehed nurka e-kirju lugema, sina hullutad tantsupõrandal naisi aga varajaste hommikutundideni. Ja pelgalt seetõttu, et sul on äge telefon! Nuppudega pealegi!

Autor
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel on nutisõltlane. Õnneks on esimene samm sõltuvusega tegelemiseks selle tunnistamine. Seda Mihkel Tele2 blogis ka teeb, arutledes nii õunatoodete kui ka ühiskondlike tehnoloogiateemade üle.