52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Telefon nagu traktor
Avaldatud:
Uuendatud:

Telefon nagu traktor

Cat S60 on telefon, mida on lihtne vihata. Temas on koos kõik see, mida üks endast natukenegi lugupidav telefonifänn taluda ei suuda. Mina olen endast liigagi tõsiselt lugupidav telefonifänn. Ja ometi sai minust lühikese ajaga kirglik Cat S60-ne armastaja.

Kuid alustagem vihkamisest. Alustagem sellest, et Cat on bränd, mis valmistab traktoreid! Lugesid õigesti – traktoreid ja muid raskeveokeid. Kui suur on tõenäosus, et kui näiteks Belarus või Zil – mõlemad legendaarsed rasketehnika valmistajad – mobiiltelefone tootma hakkaks, Sa endale sellise ka vabatahtlikult ostaksid?

Sõidaksid Sa Kelloggsi logoga autos või limpsiksid keefirit, mille on valmistanud Durex? No just! Ja ometi tahab Cat, et me tema telefone ostaks.

Vähe sellest! Cati telefonid on disaininud ilmselgelt samad inimesed, kes ekskavaatoreid ja tont teab mida välja mõtlevad. S60 on robustne, kole, eemaletõukav ja kriiskavalt maskuliinne riist. Ehk siis täpselt selline, nagu üks kaasaegne telefon mitte mingil juhul välja näha ei tohiks. Tema ekraan on pehmelt öeldes madalaresolutsiooniline ja isegi kõrvaklapipesa leidmiseks tuleb mul esmalt mingi pagana plastmasskatteke lahti urgitseda (telefoni laadimisest ei hakka ma rääkimagi).

Ja ometi on Cat S60 üks lahedamaid telefone, mida mul viimasel ajal käes on õnnestunud hoida. Mingil perverssel moel on selle telefoni näilised puudused tema suurimad tugevused. Robustne disain vabastab mu murest, mida oma iPhone’i pärast pea igal sammul tunnen: mul on täiesti ükskõik, kui S60 maha kukub ja mõne kriimu saab. Sest ta ei saa!

cat s60

Ma näitasin Cati telefoni oma kontorirottidest sõpradele ja nood hakkasid muidugi kõva häälega naerma. Kes viimasena naerab, naerab paremini, muhelesin ma endamisi ja viskasin S60ne täie jõuga vastu diivanilauda, mis mu sõprade kontoris seisab. Telefoniga ei juhtunud midagi, küll aga lendas kallist disainlauast tükk välja. Rohkem tüübid mu telefoni üle ei irvitanud.

S60nes on peidus vigur nimega termokaamera ja Cat näib seda oma telefoni peamiseks erisuseks pidavat. Ametliku müügiteksti kohaselt võimaldab termokaamera kasutajal akende ja uste soojuspidavust ning hoonete niiskusastet määrata, lisaks saavat sellega elektrisüsteemide ja -seadmete ülekuumenemist jälgida. Usutavasti on teatud tüüpi tööde juures S60ne termokaamerast ka abi, kuigi tavalist jorssi see vaevalt et aitab, kui ta just ööklubis tibide kuumust oma telefoniga kindlaks teha ei soovi.

cat kuum

Cat S60 on cool telefon just täpselt nendel põhjustel, miks ta esimese vaatluse järel nii neetult ebacool tundub. Kui tal natukenegi parem ekraan oleks ja kui S60 iOS-i jooksutaks, saaks sellest minu uus telefon.

Mihkel Raud

30.11.2016